1. 1.
  öğrenci evlerinin en fazla ihtiyaç duyulan aletler sıralamasında birinci olan alettir..çok amaçlı kullanılır..yaratıcı türk öğrencisinin bu sıradan aletle sadece çay ve kahve ısıtacağını düşünürseniz yanılırsınız..şöyle ki:

  *sahanda yumurta pişirmek
  *makarna haşlamak
  *banyo suyu
  *çorba
  3 -1 ... baudelaire
 2. 2.
  bir keresinde yurttan arkadaş kettle istemişti benden..geri döndüğünde metaline yapışmış makarnalarla beni benden alan alettir aynı zamanda..
  1 ... baudelaire
 3. 3.
  bu kettle yurda ait bir kettle ise içinden her şey çıkması muhtemeldir.Hadi makarna bir derece tamam biz de yaptık da ben kettle icinde domates kabuğu bulmuştum yaw..Asıl amacı su ısıtmak olan kettle isimli kucuk ev aleti amacından sapmaktadır gun gecdikce..
  2 ... pajalustı
 4. 4.
  normalde her türlü aletin, kavramin ingilizcesini kullanan almanlar bu alete öz almanca wasserkocher diyorlar. vassa koha diye okunuyor, yalniz "h" sesi girtlaktan, biraz hirildatarak cikmali. su kaynaticisi demek oluyor türkce'de. ama kettle gibi sirin bir kelime dururken, yazik be!
  2 ... aftermath
 5. 5.
  ing.çaydanlık.
  2 -1 ... lilith
 6. 6.
  her evde bulunması gereken, en önemli, en faydalı küçük ev aleti.
  2 ... kiyisiz deniz
 7. 7.
  ogrenciyseniz ve olur ya caniniz dolaptaki biftegi aniden yemek isterse , bu biftegi acmak icin kullanabilecegimiz nesnedir. buharindan faydalanarak buzlukteki et yiyecegini cozebiliriz , hatta isteyen kettle`in icine bandir-cikar yontemini de kullanabilir. boyledir kettle hehe.
  1 -1 ... maniacdepressive
 8. 8.
  Geçen gün beyaz eşya mağazası vitrininde gördüğüm süper alet.
  Girdim içeri ,biri geldi yanıma evet dedi şu dedim adı ne ketıl dedi. ne işe yarıyor dedim
  su ısıtır dedi. tencereden farkı ne dedim
  o da içine su koyunca ısıtır dedim. bu çok hızlı kaynatır ama dedi
  teşekkür ettim çıktım.
  yavur yapıyor ya makarna pişirirken yumurta kaynatırken beklemiyeceğiz artık.süper bir alet.teknoloji hayat kurtarıyor düşünsenize makarna yı atın içeri 1 dk sonra pişsin. ne biliyim annem süt kaynatırken atsın sütü içine. 10 dk bekleme derdinden ve taşma derdinden kurtarsın.
  başka meziyetleri de vardır mutlaka..

  Mağazadan çıkarken, ateşi ilk buluşumuzdan, kalayı ve prezervatifi ilk kullanışımız aklıma geldi, hepsi birer milattı, bu da yeni milat olacaktı. ÇAmaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi hayat kurtaran bu ürünler olmasaydı,ev hanımlarının işi bitecek gibi değidli, işleri bitmeyecekti tv seyredemiyeceklerdi,altın günü yapamayacaklardı, dedikodu yapamayacaklardı.
  1 ... yaraka
 9. 9.
  mutfak için kullanılan,en ideal alet.
  1 ... neverland
 10. 10.
  Bu aletle yapılabilecek en büyük eşekliğin süt ısıtmak olduğunu geç farkettim.
  2 ... untrain3d