bugün

tam 9 yıl sonra karşımıza çıkacak yarışma.
miss turkey 2019 birincisi tacı 2018 kraliçesi şevval şahin'den devralacaktır.
Sünnet düğününde oynanayan kızda bu listede olmalıydı.
güzellik kavramının oldukça göreceli olduğu ve 7.5 milyar tane farklı göreceli anlayış olduğunu fikrinide düşünürsek, sitedeki adayların hiçbirinin (fiziklerini saymıyorum) hitap etmediğini rahatlıkla söyleyebilirim. ve birde hashtag açmak istiyorumki. #missturkeyjurisiistifa
bu sene süpriz ata oynuyorum ve 16 yı tek atıyorum. NURSENA ÖZCANLI

not: vaktiyle bulunduğum fakülte her sene bir türkiye güzeli çıkarıyor.
Bence Sümeyra Rasimoğluna.
selin karaaslan.
yüzü güzelmiş bir de diğerlerine göre daha narin duruyor.

aralarında ODTÜ'lü, Yeditepe'li falan var.
bu ne arkadaş, bari çalışkan olmayın.
hukuk mezunu olan kız alabilir. iddalı görünüyor.
aşık oldum. bunu birinci yapmayacak jürinin amk.

görsel
2 ve 4 numara geçen senenin birincisinin tip olarak benzerleri. Bence bunlardan biri birinci olup , yabancı isimli olan hatunda ilk üçe girecek. Aynı geçen sene olduğu gibi.
14 NUMARA SANDRA DENiZ dışındakiler neden katılmış acaba ?
Iclerinde arkadasimin da bulundugu yarisma.

Neye gore, kime gore belirleniyor bu yarismacilar ? Kiz guzel olmayi gectim, kendine baktirmiyordu bile. Ulke kalitesini yerlere seriyorlar bildigin.
Yakında o kıyafeti de giydirmezler. Bana her zaman böyle şeyler garip geliyor. Marketen mangal için iri tavuk seçen teyzenin çabasını hatırlatıyor bana. P..no yıldızı seçmeleri de yaparlar yakında türkiyeden yığınla başvuru olur evraklar birikir
görsel
görsel
Senin için fesat sadece bir yarışma. Üniversitelerden kızları buraya toplayıp çektikleri fotoğraflar yalnızca bel ölçülerini belirginleştirmek için. Kesinlikle toplumu bazı şeylere alıştırmak, normalleştirmek için değil. O gördüklerin de şey değil yanlış görüyorsun fesatsın sen oğlum.
Naz ozdegirmenci 1. Olur.
Bana yetki versinler sokağa çıkıp 1 saatte bunlardan çok daha güzellerini toplarım.

Mk ülkede taş gibi hatunlar var. Bu arkadaşlardan sadece 3 tanesi güzel.

Bir tane dayanılmaz seksilikte hatun yok bu nasıl yarışma?
aşırı cinsiyetçi iğrenç yarışmanın yenisi.
Çok sıradan.
Ne ulan bu iç çamaşırı defilesi gibi.
gelecek sezon dizilerde hangi hanım kızımız oynayacak belli olan yarışma. bunlar manken olmak için geliyor şarkıcı veya oyuncu oluyor hep.
Hepsi bir birinin kopyası.
Aralarında bu farklı diyeceğiniz en fazla 2 ya da 3 kişi anca zorlama ile çıkar.
Tabi bu durum saç makyaj fizik mimik vb fizik açısından böyle.

Güzellik olgusu sadece fizik olarak düşünülemez ki bu durum yarışmanın ruhuna ve bu yarışmaya katılan kadınlara hakaret olur.

Eğitimleri ve yetileri kâğıt üzerinde yazdığı da değerlendirmeye alınmaz.

Evet, çarpıcı bir örnek vermek gerekirse; en iyi eğitimi almış, uluslararası bilim tıp dergilerinde araştırmaları yayınlanmış onkolog olarak en saygın kişi olarak görülen birinin kalkıp rahim ağzı kanseri olan bir hastaya abdestim bozulur diye bakmaması gibi.

Veya onkoloji eğitimi almış birinin dua ile şifa bulunur demesi gibi.

Bilmem anlatabildim mi?

Güzellik yarışmaları kadını bir meta seks objesi olarak sunan, uluslararası oto Show fuarlarında satın alınacak en iyi araba pazarlama taktiği gibi vb etkinlikler değildir.

En güzel erkek yarışması neden yok, güzellik kavramı seks fizik ise veya akıl değer yargıları kültür eğitim yetiler ise ya da insan olarak tanımladığımız güzellik olgusu cinsiyet bazlı değil ise erkekler neden bu yarışmada yok.

Bir tanecik akıllı feminik çıksa da bu akıllarda olan deli sorulara cevap verse.
Ya bu vasat ve orta güzellikte kızları nereden bulup miss turkey adayı yapıyorlar cidden aklım almıyor. Lan ülkenin güzellik yarışması bu ya. Ayıp amk. Dışardan birileri görse demeyecek mi ülkenin en güzel aday kızlarına bak. Bunlar böyleyse gerisini düşünemiyorum..

Elle tutulur aha şu afetmiş diyeceğim bir tane çıkmadı ya.
Ilk uc tahminim 7 , 13 ve 15 olan guzellik yarismasi.
Pelin’le Aleyna efsane beyler. Ben şahsen ikisi arasında kaldım. Ama tek bir hakkım olsa Pelin derdim sanki.

Simay’ın göbüşünden topuğuna taksi tutsan net 50 lira yazar.

Melike ve idil önümüzdeki 20 yıl ufak tefek cinayetler tarzı dizilerde ortalığı karıştıran kadın rolünü domine edeceğe benziyor.

Ece’yle sandra’da bir zamanlar lcw’da Part time çalışmış intibaı edindim.

Selin’le reyhanın Karadeniz dizilerinde gideri var.

Tiffany en şuh en davetkar.

Dilara ve Elif en masum.

Geri kalanlar sentetik görünümlü veya silik tipler.

Evet beyler eyyorlamam bu kadar.
Üniversitede ortam yapmak isteyen yeni yüzler.