bugün

Şiddetli Bulantının da eşlik ettiği, insanı inim inim inleten lanet ağrı. Normal Baş ağrısını 100 le falan çarpın o seviyelerde bir acı veriyor. Hiç geçmeyecek sanıyorsunuz ki bazen 3 gün aralıksız sürdüğü de oluyor. Insani komple hayattan soğutan bir hastalık kısacası. Yaşamayan asla anlayamaz diye de belirteyim.
Pek lanet olan ağrı cinsi. Evet.
Tedavi edilebilir bir hastalıktır.
Burda okuyunca bir şey ifade etmiyor olabilir..

Bu lanet olası migren sancısı en son geldiğinde çarşıda bankın altına girmiştim..

Devamlı su kusarsın..

Kafanın içinde bir tenis topu öne arkaya gider...
Yok canım eğer bayansan tedavisi yok bir ihtimal menepozda hafifleme olasılığı mevcut.
Tam bir safsata. Gerçekten var olmayan bir hastalık bence bu.

Öyle bir hastalık yokmuş gibi davranmaya başladığımdan beri migrenimin tutmasını geçtim hiç başım ağrımadı.

Takmayın arkadaşlar, takmayınca gidiyor.

Ben de bu pislik şey yüzünden çok çok çok acı çekiyordum önceleri. Sonra kendimi aslında migren diye bir şey olmadığına, bunu uydurduğuma inandırdım. Geçti. Bin tane ilaçla geziyordum, artık kurtuldum.
Tarifsiz baş ağrısı. Yani kusura bakmayın tanım yok.
Bu migrenin neden olduğunu da bilmiyorlar.
Resmen "x"
Burada farklı tedavilerden bahsedilmiş.

http://www.agrisizlife.com/migren-tedavisi/
Mide bulantısı yapan ağrı. Öldürücü resmen. Evet.
zonklama şeklinde gelen, hareket ettikçe artan, mide bulantısı ile beraber seyreden, ışıktan ve sesten daha çok etkilenen ve şu anda yaşadığım korkunç baş ağrısı. dehb için kullandığım ilacın migrenimi tetiklediğini farkettim.

kaplan yağı denilen bir yağ iyi geliyormuş. deneyip sonucu yazacağım.

1 hafta sonra gelen edit: kaplan yağı, migren taşı, nane yağı hiç biri fayda etmedi. Bir sonraki denemem “dexday” isimli efervesan tablet olacak.
Teşhisinin sadece anamnez ile koyulabildiği hastalık. Özel hastanelere gidip tonla para döküp mr falan çektirmeyin. Migren semptomlarını bilen ve hastaya ne soracağını bilen bir doktor bu şekilde direkt tanı koyabilir.
--spoiler--
‘Mersin’deki ilköğretim öğrencilerinin yüzde 10’unda migren var’

'Migren En Yaygın Beyin Hastalığıdır' etkinliğinde konuşan Prof. Dr. Aynur Özge, "Mersin'de ilköğretim öğrencilerinin yüzde 10.4'ünün migren teşhisi konulmuş doktor raporu var" açıklamasını yaptı.

Nöroloji, Alogoloji ve Klinik Nörofizyoloji Uzmanı Prof. Dr. Aynur Özge, migrenin Mersin'de özellikle ilkokul ve lise çağındaki çocuklardaki oranının yüksek olduğunu belirterek, “Mersin'de ilköğretim öğrencilerinin yüzde 10.4'ünün migren teşhisi konulmuş doktor raporu var. Lise çağına geldiklerinde bu oran yüzde 17.8'e çıkıyor” dedi.
https://www.sozcu.com.tr/...a-migren-var-5249417/amp/
--spoiler--
Şunun ağrısına alternatif bir şeyler söyleyin kafamı kopartacam yoksa.
dayanılmaz baş ağrısı strese bağlı.
Migreni açıklayamam tıp bile sessiz bu konuda. Ama bir tavsiyem var ki yüzde yüz işe yarıyor delirmiş gibi saçınızı çekin. Denendi tescil edildi işe yarıyor.
Avmigran kullanmayın sözlük. Bütün yan etkilerini kucaklıyorsunuz.
1. Sessiz karanlık bir odaya git . kapıyı kapat . gözlerinin üzerine bir şey ört ve bekle..

2 . hafif bir ağrı kesici al. Parol olabilir.

Bendeki auramigren geldimi yerlerde süründürüyor.
Senin ta amına koyayım migren. Tüm sevdiklerin ölür umarım. Geçmiyor abi geçmiyor. Ne yaptıysam fayda etmedi. Kafama masaj mı yapmadım, enseme buz mu koymadım, ilaç mı içmedim, uyumadım mı...

Sabah uyanınca geçti gibi oldu şimdi yeniden şakaklarda zonklamaya başladı soyunu sopunu düzdüğümün ağrısı..
Ben çocukken bizim alt katta bir çift vardı, adamın migreni varmış.
Ben hoplayıp zıplayıp gürültü yapınca "biraz sessiz olur musunuz, migrenim var." Diye kapıya gelmişti.
Dişil cinsiyette daha sık görülür. Tedavi olunuz.
Tek tedavisi başınızı sertçe duvara vurmak olan şiddetli baş ağrısına sebebiyet veren rahatsızlık.
avimigren veya elektra kullanılması halinde biraz hafifleyen düşman başına bir ağrıdır.
arveles de en azından bana genelde iyi gelir.
deli gibi baş ağrıtan koku hassasiyeti olan kişilerde görünen bir tür hastalık çeşididir. (bkz: koku)
pazar günümün içine ederek gitmekte olan belalım.

t: öyle böyle olmayan baş ağrısı
içinde cinsellik yok diye bu kelimeden kurtulacağını sanıyor ama bu resmen bir tecavüz! bir insan başka bir insana böyle bir acı yaşatsa karşılığında ömür boyu hapis cezası alması gerekir... yeter be yeter 3 gündür yeter, canımı alacaksan al da kurtulayım şerefsiz migren.
Ben küçükken annemin topuklu terlikleriyle evi turlayan bir çocuktum.
Altımızda da yeni evli genç bir çift vardı, adamın migreni varmış. Bir defasında sesten rahatsız olduğu için kapımıza gelmişti.