bugün

ne illet bir hastalıktır sağı solu belli olmaz hangi saatde nerde krizin tutacagı bilemezsin.
stres olursun ağrı başlar.
uykusuz olursun agrı başlar.
aç olursun ağrı başlar.
bahaneye bakıyor nasıl başlasam diye bu ağrı, beraberinde grtirdiği bulantı ve baş dönmeside durumu daha çekilmez hale getiriyor.
Sahiden berbat ötesi bir hastalıktır. En iyi gününde birden bire ortaya çıkıverir. Günün içine eder. Beynin belirli bir yerinde bir ağrı başlar adım atsan öyle zonklarki yatar kalırsın. Ha birde şu ışık mevzusu var. Bakamazsın ışığa. Çok duyarlı oluyorum ben mesela migren nöbetlerinde. Allah kimseye vermesin kardeşim bu rahatsızlığı. Hiç hoş değil açıkçası ve en kötüsü ömür boyu sizinle bu illet.
en çok da mide bulantısı bitirir insanı. bi yandan ağrı geçsin diye beklersin bi yandan da kusmamak için kasarsın kendini, gözlerden hiç bahsetmeyelim. genetikmiş,ailede kimsede de yok! doğmamış şansız evlatlarım *
green day'in give me novacaine şarkısında da bahsettiği şiddetli baş ağrısıdır.

--spoiler--
take away the sensation inside
bitter sweet migraine in my head
its like a throbbing tooth ache of the mind
i can’t take this feeling anymore
--spoiler--
dilimize fransızcadan geçmiştir.
sinüzitim olduğunu biliyorum. ama migren belirtileride tamamen tutuyor. burun kemiği ,sol lob ,özellikle sol gözüm yerinden çıkacak gibi. ölsem kurtulsam falan diyorum. ilaç aldığımda aynı gece yine tekrar ediyor. ancak uyuduğumda geçiyor, uyandığımda gene aynı. mide bulantım var evet. erkeğim hamile değilim bu durumda benim migrenim var. napmam lazım şimdi? üzgün surat.
isigi kapatmanin, kafayi sikacak derecedebir atki yahut benzer bir seyle sarmanin ve ilik dusun bir nebze rahatllattigini kendi deneme yanilma yontemlerimle buldugum 10 yillik hastaligim. ayrica doktor ve ilac ikilemi iyi gelir. denenmeli. erkeklerde pek gorulmez ancak hic gorulmez degildir. ve baska hastaliklarla karistirlmasi zordur. zira kafanizi kesip atmak isteyeceginiz baska cesit bir hastalikta yasanmasi zor ihtimal bir agri ihtiva eder.
çaresi kafayı kopartıp atmaktan geçer.

başka da bir ilacı yoktur..

gözünü sevdiğim bırak artık peşimi!!
öldürmeyen ama süründüren, muhtemelen isviçreli bilim adamlarınca aids ve kanserden sonra üçüncü sıraya konan illet bir hastalıktır. Genetiktir, geçmesi beklenmemelidir ki geçmeyecektir. Beraberinde panik bozukluğu da görülebilir. Hemen hemen her şey tetikler migreni; düzensiz uykular, mayalı yiyecek ve içecekler, lodoslu havalar, adet döneminde kafayı yiyen hormonlar, stres... Ben de dahil olmak üzere Allah kurtarsın...
an itibariyle altı saattir ne kafa ne de beyin bırakmış, sabaha kadar da sürüm sürüm süründürecek gibi görünen ağrı. dün seviniyordum kendi kendime ki ne zamandır tutmadı migren diye. anmamı bekliyormuş demek ki.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.