1. 1.
  http://www.frenchparadise...ge/html/images/MG42_B.jpg

  "gavur yapıyor kardeşim", dedirten silahtır. ikinci dünya savaşı'nda müttefikleri en çok korkutan ağır makinalı tüfektir. ağırdır, taşınması zordur; bu yüzden bir yere sabitlenir ve oradan atış yapılır. hatta almanların o derece sevdiği ve gurur duyduğu bir silahtır ki, adına internet sitesi bile yapılmıştır.

  http://www.mg-42.net
  1 ... madrid ulku ocaklari reisi
 2. 2.
  aşırı yüksek atış hızı (1800 mermi/dakika) sebebiyle insan kulağının atılan mermilerin sesini ayırt edemediği alman silahı. bu sebeple müttefik askerlerince hitler in fermuari olarak adlandırılmıştır.
  1 ... khutuck
 3. 3.
  bu silahın paraşütçüler için değiştirilmiş bir versiyonu vardır. ağırlığı azaltışmış ve kısaltılmıştır. bu versiyona fg 42 denilmiştir.
  2 ... pyndemonium
 4. 4.
  bu silahı en az 3 kişi kullanıyor.
  1 kişi silahla nişan alıp ateş ederken, diğer 2 kişi mermilerin değiştirilmesi ve yerine yenilerinin takılması işlemini yapıyorlar...
  ama çok etkili hakikaten.* *
  3 ... 4ever pvd
 5. 5.
  yüksek atış hızı sayesinde büyük düşman gruplarını sabit tutmayı başarabilen silah. bipod ile 10.6 kg ağırlığı sayesinde 2 kişilik ekiple taşınıp kullanılan bir hafif makineli, 20 kg'lık tripodlu konfigürasyonunda ise 3 mürettebatlı ağır makineli olarak kullanılır. uzaktan veya periskopla ateşlenebilir. 3 ila 7 saniye arasında namlusu, 25 ila 30 sn arasında namlu ve kilit düzeneği değiştirilebilir. savaşta müttefik askerleri mg42 pozisyonlarına saldırabilmek için namlu değişim anlarını kollamışlardır.

  not:sık sık karıştırılsa da fg42, mg42 türevi değildir, paraşütçüler için ayrı olarak tasarlanmış bir otomatik tüfektir. benzer bir mekanizma kullanır. mg42'nin tek mermi atma yeteneği yoktur.
  1 ... khutuck
 6. 6.
  call of duty'lerde çok oyunculu oynarken başında 3-5 saniyeden fazla duramadığım tam bir ölüm makinesi mermi atmıyor kusuyor adeta. atış menzilindeyseniz ve etkili atış yapamayacak durumdaysanız yapacağınız akıllıca hareketleri üç grupta toplamak mümkündür:

  1) bina, ağaç, duvar ya da araçları (tank top vs.)siper almak ve o lanet canavar susana kadar kafanızı çıkarmamak
  2) sis bombasıyla başındaki elemanın sizi görmesini imkansız hale getirmek
  3) eğer başındaki eleman tarafından görülmemişseniz sizi görmeden önce onu indirmenin bir yolunu bulmak

  yoksa daha sesini duyar duymaz ölmeniz işten bile değildir. hele ki gerçeğini düşünmek bile istemiyorum, almanların savaş dünyasına kazandırdığı cani aletler silsilesinden etkileyici ve iğrenç bir örnektir.
  ... thomas anderson
 7. 7.
  eğer amerikalıların olağanüstü havagücü olmasaydı, şu an dünyadaki lider dilin almanca olmasını sağlayabilirdi dedirtecek kadar canavar bir silah.
  1 ... sanzelize
 8. 8.
  tsk nın kullandığı meşhur mg 3 ün dedesidir.
  ... sıpa
 9. 9.
  alman ordu yönetmeliğinde en az iki kişinin kullanması gerektiği gerçeği vardır. ve 1942 yılında cephede hizmet görmeye başladığında uzun süre bu yönetmeliğe sadık kalındı. ama daha sonra edinilen deneyimler göstermiştir ki almanlar bu silahı kalça hizasında ayaktada ateşliyebilmektedir. 11 kilo net ağırlığa sahip ve 7.92 mm çapında mermi atmamktadır. türk ordusu da dahil olmak üzere pek çok ülkede mg3 adlı bir modeli kullanılmaktadır. daha eski bir modeli için ;

  (bkz: mg 34)
  -1 ... the art of shredding
 10. 10.
  1942 yılında üretimine başlanıp, 400 binden fazla çufçuklanan nazi almanyası silahıdır. yamulmuyorsam 7.92 x 57 mm boyutlarında mermi kullanıyor, merminin tüfekten çıkış hızı saniyede 755 metre; mermi hızı da 1800 metre/saniye idi. hakkında teorik bilgiler bunlar efendim, bizim arabayla yarıştırmayı denemedik henüz.

  tam adı,

  (bkz: Maschinengewehr 42)

  arkadaşları için,

  (bkz: sturmgewehr)
  (bkz: gewehr 44)
  (bkz: gewehr 43)
  1 ... reichstag