bugün

at ve avrat'tan sonra gelen..ayrıca havalı olanlarına karşı ayrı bi merağım vardır.
canlıları öldürmeye ya da yaralamaya yarayan cihaz.
kesinlikle canlılar üzerinde kullanılmaması gereken,sadece herhangi bir tehlikede uyarı amaçlı kullanılması lazım gelen madde.havalı olanlarına meraklılar atış poligonu alıp bahçelerinde giderebilirler heveslerini.
(bkz: bireysel silahlanmanın mantalitesi)
(bkz: silahsız bir toplum istiyorum)
kişinin sahip olduğu baskın karakteristik özelliklerini kendini savunmak için kullanması (bkz: disiligini silah olarak kullanan kadinlar).
barut gazının geri tepmesi,yerine getiren yayın ileri itmesiyle çalışan mekanizmaya sahip basit makinadır.
(bkz: g3)
türkiye'de kullanımı güvenlik güçleri hariç tümden yasaklanmazsa, her yıl yüzlerce insanın boşu boşuna ölümüne ve yaralanmasına sebep olan, güya delikanlılık simgesi. düğünlerde ve kutlamalarda yaralama veya öldürme olaylarına karışan delikanlı bozmaları, polis gelince "delikanlı gibi cezamı çekerim" demek yerine tabana kuvvet kaçmaktadır.
tck. md. 6'ya göre;

'fiilen saldırı ve savunmada kullanılmaya elverişli şeyler'

şu şekilde sınıflandırılabilir;

1- ateşli silahlar,
2- patlayıcı maddeler,
3- saldırı ve savunmada kullanılmak üzere yapılmış her türlü kesici, delici veya bereleyici şeyler,
4- saldırı ve savunma amacıyla yapılmış olmasa da fiilen buna elverişli olan şeyler,
5- yakıcı, aşındırıcı, yaralayıcı, boğucu, zehirleyici, sürekli hastalığa yol açabilecek nükleer, radyoaktif, biyolojik ve kimyasal şeyler.
Silahla kazanılan şeref, şerefsizliğin en büyüğüdür... *
korkularla doldurulmuş bir tüfek, hırs ve öfkeyle bilenmiş bir kılıç ya da zalim bir oku fırlatan ego desenli bir yaydır silah. tüm zorluklara katlanıp büyümüş bir insanın yaşamını hiçe sayan bir oyuncak kimi çocuklar için. Zaferin gölgesinde kalan gözyaşlarıdır belki de.
insan çılgınlığının en büyük ürünüdür.
insan ırkının güçsüz kas, diş ve tırnak yapıları ele alındığında soyunun devamını borçlu olduğu zeka ürünü savunma ve saldırı aracıdır.
insanların doğadaki tehlikelere karşı kendini savunmak için icat ettiği; sonra birbirine karşı acımasızca kullanmaya başladığı; teknoloji ilerledikçe farklı çeşitlerle karşımıza çıkan bir araçtır. bilinen ilk silahlar taş ve sopadır. bumerang'ın bir silah olarak da kullanılabileceği gerçeği ise ilginçtir.
eskrim sporunda dürtüş için kullanılan özel alettir. elektrikli bir uyari duzenegine baglıdır ve rakibin üzerideki alıcılara dokundugu zaman dürtüş şiddetine göre elektronik düzenege sinyal gonderir. * * *

bu aletin ismi sanıldıgı gibi kılıç degildir.
dün gece çetin altan'dan öğrendiğimize göre dünya'da 123 adet fabrikası olan alet. fabrikada üretilen her malın seri numarası olduğuna göre, takip edilemeyecek silah diye bir şey yok. bu silahların ülkelerin kaderini belirleyebildiğini düşünürsek, ülkelerin de gerek gizli servisleri gerekse diplomasi aracılığıyla silahları takip edeceğini düşünmek çok da saçma olmaz.
kısacası, kongo'daki bir çetenin elindeki 30 silahın bile nerede üretildiği, kongo'ya nasıl ulaştığı ve o ulaşım sırasında kimlere para kazandırdığı bellidir. hani gizemli örgütlere, masonlara, illuminatilere filan çok meraklıyız ya, hani her olayın arkasında çok gizli-süper güçlü örgütler arıyoruz ya, hah işte o iş nanay. dünya'nın anasını 123 şirket ve bu şirketlerin -hadi olsun olsun da- 2000 ortağı belliyor. yanisi, filistin'de, srebrenica'da, kuzey ırak'ta bir kişi bile ölse, dünya üzerindeki pek çok insan, onu öldüren silahı kimin ürettiğini, kimin sattığını biliyor. hiçbir şey gizli kapaklı değil.
afiyet olsun.
at, avrat, silah sacayağının son ve en darbeli nesnedir. sevilir, sayılır, alınır, satılır. çoğunluk nefret ettiğini söylese de büyük rağbet vardır.
dünyanın en kötü icadı.amacı insan öldürmek.ister savunma ister saldırı,ister namus ister heves,ne olursa olsun silaha ihtiyaç duyan ülke ve birey suçludur.toplumunu ve komşu ülkelerini silah ile kontrol eden devletlerin politikası güçlü değildir.
tdk tarafından ismi patlangaç olarak değiştirilmiştir. sebebi yabancı kökenli olması tabi. pek kullanılacağını sanmıyorum patlangaç kelimesinin, sosyal mesaj olarakta nesnel olarak kullanılmaması tabi arzumuz.
Dilimizde sık sık tabanca kelimesiyle eş anlamlı şekilde kullanılan kelime.
insan ırkının aslında ne kadar geride kalmış bir ırk olduğunun kanıtı olan icattır.

http://www.facebook.com/v...?v=53428847713&ref=nf
Savunma aracıdır.
(bkz: ruhsatlı silah)
(bkz: ruhsatsız silah)
savunma aracıdır bazı silahlanma karşıtlarını anlayamadığı alettir. Unutmayın silah tehlikeli değildir. her zaman herşeyde tehlikeyi oluşturan insandır.
silahı tehlikeli hale getiren insandır.
hayat kurtarır
(bkz: bssah)
insanlığın yaşamış olduğu bütün acı, gözyaşı ve yıkım karşısında uluslararası silah tekelleri karlarını arttırmaya ve daha çok insan öldürecek yeni silahlar üretmeye devam ediyor. Bana ise çaresiz olarak MSN avatarıma 'Barış bir gülümsemeyle başlar' sözünü yazmak kalıyor.
(bkz: si vis pacem para bellum)
(bkz: eğer barış istiyorsan savaşa hazırlan)