bugün

ibrahim üzülmez'in quiz programında ''en sevdiği yemek'' olarak nitelendirdiği yemek.
Az önce afiyetle yedigimdir. Domatesin kabuklarını soyun ve suyuyla ilave edin.
Jelibonla yenildigi takdirde harika bir tadi olacak yemektir.
arkadaşı tarafından saçında kene olduğu iddia edilen bernanın verdiği cevaptır.
"menemen,menemen,menemen."
domates, biber, soğan, yumurta ve dilenirse sucuk ilave edilen sahurda yiyeceğim yemek türüdür.
(bkz: erkek erkeğe yenilen)
Cağaloğlu anadolu lisesinin karşısındaki Fatih Büfe'de harika yapılan yiyecektir.
tanım 1; biberli, domatesli, soğanlı bazı yörelerde kıymada katılarak yapılan bir yumurta yemeği
tanım 2; izmir'in bir ilçesi.
sahurda iyi giden enfes ve yapımı kolay olan yemek. önce biberler, sonra küp küp doğranmış domatesler, ardından baharat ve son olarak yumurtalar. kapakla beraber pişirildiğinde lezzeti katbekat artar.
istanbul'da iyi yapanın bulunmadığı yemek
Gidip peynirlisini yapayım bari.
benim gözümde efsane birkaç yemekten biri, malzemelerine kolay ulaşılır, ucuzdur ve yapımı kolaydır. fiyat/performans en fazla olan yiyecektir belki de.
Jelibon ile anlam bulacak yiyecektir.
beşiktaş'ın yemeğidir. evet.
bazen yumurtasızı yapılandır.
her öğün yiyebileceğim, bıkmayacağım yemek.

ama en güzelini henüz yemedim.
abartılırsa kusturan yemek.
35 mxx plakalı bir araba görürseniz trafikte ah işte bu oranın bi öküzünün kullandığı arabadır her hayvanlığı yapar trafikte bunar.
Guzel bi yemek degil ama millet yemekte israrci iste.
bu saatte ne de güzel gider soğuk bi ayranla.yalnız yumurta kalmamış yemek isteyen gelirken bi de yumurta alsın da üzerine kıralım.
harika bir yemektir.
Erkek erkeğe yenen yemektir.
(bkz: oo espri)
Amelelerce harika yapılan bir sanat eseridir 1 yıl amele Menemen'i Yemisligimiz vardır efendim
pek çok kişinin inatla yanlış yazdığı kelimedir.

http://www.tdk.gov.tr/ind...S.530e2970af4847.60939075
Kolay hazırlanışı ne kadar çok malzeme o kadar lezzet demek bu yemekte ama her türlü lezzetli menemen ben bu işe gelemem diye atasözü vardır.
bazıları içine soğan koymaz soğansız memenen düşünemiyorum.