bugün

entry'ler (2610)

kader

Kader, onu eyleme geçirecek aktif bir güç olmadan, etkisiz ve sonuçsuzdur; Doğada kaderin yardımıyla herhangi bir etki veya üretim meydana getiren insan faaliyetidir.
Gerçekte gerçekte hiçbir şey yoktur, görülebilen hiçbir şey yoktur; yalnızca her şeyi kendinde temsil eden ve hepsiyle özdeş olan aklın sonsuz boşluğu vardır.
(bkz: https://www.uludagsozluk.com/k/kutsal-ayetler/)

kutsal ayetler

Ruhu saf zekasının sonbahar ayının berrak ışığıyla aydınlanan kişi, ben , sen , bu ve şu terimlerinin yanlış uygulanmasıyla asla kendisinin veya başkalarının varlığına inanma konusunda yanılgıya düşmez.

kutsal ayetler

Ve bu büyük beyinlerin en iyi eğitimli olduğu, liberal görüşlerle süslenmiş, dünyayla ilgilenmemenin zevkinden keyif alan ve cennetsel mutluluk akıntılarıyla mest olduğu söylenir .
Ey ay ışığın tanrıçaları! Işığınla hayatın tüm sefaletlerini, kötülüklerini, acılarını ve sancılarını uzaklaştıran ve güneş gibi ışınlarınla ​​tüm iç ve dış karanlığımı dağıtanlar Muzaffer olun.

kutsal ayetler

Bilge kişiler uygulamanın, aynı şeyi birbiriyle konuşmaktan, onu iyice anlamaktan ve kişinin kendini yalnızca amacına adamasından oluştuğunu söyler.
Ve dünyadan tiksinen, zevklerinde ve arzularında ölçülü olan ve istediklerini elde etmeyi düşünmeyen o büyük ruhlar, bu dünyada başarılı olurlar.

kutsal ayetler

Yaşayan özgürleşmiş insanların arzusu, evrensel refah ve mutlulukla ilgili saf arzu olduğu için tam olarak herhangi bir arzu değildir.
Ve manevi bilgi zihninizde sağlam bir yer edindiğinde, diğer dünyanın kutsal manzaralarını beklediğinizden daha fazla göreceksiniz.

kutsal ayetler

Rüyada görülen şeyin uyanınca ortadan kaybolması gibi, arzular ruhta uykudayken uyanık beden de uykuda kaybolur

kutsal ayetler

Ancak kalpleri dünyadan tiksinmiş olanlara ve yüksek anlayışlarıyla rasyonel olan insanlara gerçek mutluluğu veren batıni bilgi öğretilmelidir.

kutsal ayetler

ilahi ilimde mevcut olan ve öğrenilenleri bana öğret ki, kalbimin doluluğuna kavuşayım ve bir daha kedere ve üzüntüye kapılmayayım.
Bunu yapın ki, kalbimin semasındaki ay gibi olan zihnim, pisliklerinden arınsın.

kutsal ayetler

Cehalet, herhangi bir duyuyla (işitme duyusu gibi) elde edilen bilginin bir lamba gibi parladığı mutlak karanlıktır; ama yansımadan elde edilen bilgi güneş gibi karanlığın üzerine çöker.

kutsal ayetler

Öfke aptalların tutkusudur; bilge bir adam asla öfkelenmez. Her insan kendi eylemlerinin sonuçlarına katlanır. Öfke, insanın çetin çabalarla, şöhretle ve dini çilelerle elde ettiği her şeyin yok edilmesidir; ve cennete ya da kurtuluşa erişmeyi engeller. Karanlığın bu zararsız ruhlarının daha fazla tüketilmesine izin vermeyin. Merhamet doğruların kudretidir

kürdistan

Marmaris'te Irak Kürdistan Süleymaniye plakalı bir araç.
görsel görsel

iran

Ali Hamenei sarığının kıymetini bilen akıllı bir adam olduğu için asla israil'i vurma emri veremez. Yalnız ortaya atılan ve hızla yayılan iran israil'i vuracak haberlerine göre iran istemese bile onun yerine bir gizli servis israil'e saldırabilir ve savaş baslayabilir. Bu olasılıklar arasında . Sarığın fırlatılma zamanı gelmişse fırlatırlar. O ayrı.

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

isa yanına küçük bir çocuk çağırdı. onu orta yere dikip şöyle dedi; size doğrusunu söyleyeyim yolunuzdan dönüp küçük çocuklar gibi olmazsanız göklerin egemenliğine asla giremezsiniz . kim bu çocuk gibi alçak gönüllü olursa göklerin egemenliğinde en büyük odur.böyle bir çocuğu benim adım uğruna kabul eden beni kabul etmiş olur ama kim bana inanan iman eden küçüklerden birini günaha düşürürse boynuna kocaman bir değirmen taşı asılıp denizin dibine atılması kendisi için daha hayırlı olur. insanı günaha düşüren tuzaklardan ötürü vay dünyanın haline.

kutsal ayetler

ister dünyevi ister dini olsun, insan varlığının üç nesnesinden (zevk, zenginlik ve erdem) vazgeçsin ve arkadaşlarına kayıtsız kalarak tüm canlıların dostu olsun. Adanmışlıkla meşgul olsun, insan olsun, hayvan olsun tüm yaratıklara karşı fiil, söz veya düşüncede yanlış yapmaktan kaçınsın; ve aynı şekilde herhangi birine bağlanmaktan da kaçının.

nazım hikmet i vatandaşlıktan çıkaran sözü

türkiye de adalet aramak kerhanede bakire aramaya benzer . N.Hikmet.

alper gezeravcı

18 Ocak 2024 saat 01.11 de uzaya fırlatılacak ilk türk.
Evet artık millet uzaya gidiyor biz neredeyiz sözü tarihe karışıyor.
Gök Tanrıya yakınlaştınız. Binlerce yıl taptığınız ama sonra yalnız bıraktığınız tanrınıza. Şimdikini ne zaman bırakacaksınız. nereye gitmek istiyorsanız oraya gidin.

çocuk sahibi olmama

Gönüllü çocuk sahibi olmama, çocuk sahibi olmama veya çocuksuz olma, çocuk sahibi olmama konusundaki gönüllü tercihi tanımlar.

Çoğu toplumda ve insanlık tarihinin çoğunda, çocuk sahibi olmamayı seçmek hem zor hem de istenmeyen bir durumdu (bekar bireyler hariç). Güvenilir doğum kontrolünün mevcudiyeti ve yaşlılıkta kişinin ailesi yerine hükümeti veya tasarrufları tarafından sağlanan destek, bazı topluluklarda küçümsense de bazı insanlar için çocuksuz kalmayı bir seçenek haline getirmiştir.

Çocuksuz kelimesi ilk kez 1901'den önce ortaya çıktı.1970'lerde feminizm arasında yaygın kullanıma girmiştir. -

arap fıkrası

Bir Yahudi ve bir Arap fırına giderler. Arap hemen üç böreği çalar ve cebine koyar.
Yahudiye şöyle der: “Ne kadar iyi olduğumu görüyor musun? Fırıncı hiçbir şey görmedi." Yahudi Arab'a şöyle der: "Bu, siz Arapların tipik bir örneğidir. Size aynı sonucu almanın dürüst bir yolunu göstereceğim.
Fırın sahibine gider ve “Bana bir börek ver, sana bir sihirbazlık numarası göstereyim” der. ilgilenen fırın sahibi kabul eder ve ona bir hamur işi verir. Yahudi onu yutar ve bir tane daha ister.fırıncı
ona bir tane daha verir. Daha sonra Yahudi onu yutar ve üçüncü bir hamur işi ister ve onu da yer.
Fırıncı, sihir numarasının nerede olduğunu merak etmeye başlamış ve "Peki hamur işlerini ne yaptın?" diye sormuş Yahudi bunun üzerine cevap vermiş. Arap'ın arka cebine bakın..."

arap fıkrası

Zengin bir Arap prensinin oğlu Avrupa'da üniversiteye gidiyormuş.
Birkaç ay sonra babasından kendisinin nasıl olduğunu, üniversite hayatının nasıl olduğunu vb. soran bir mektup alır.
Ve babasına şöyle cevap vermiş.: "burada her şey yolunda, ama bu gerçekten tuhaf, buradaki çoğu insan üniversiteye tren ve otobüsle geliyor ve ben her gün derslere altın rengi bir Ferrari ile gelen tek kişi benim demiş.
Birkaç gün sonra babasından, içinde siyah kredi kartı olan, “Oğlum, aileyi küçük düşürme, işte sınırsız kredi kartı, kendine de bir tren al!” yazan bir not içeren bir mektup almış.

suudi arabistan

Din turizmi merkezi. Acayip kurnazdırlar . Bozuk bir toplum oldukları için muhammed devreye girmiş ama hala bozukluk düzeltilememiştir.