bugün

yaz aylarında yenilebilecek en iyi yumurta yemeği. Evet kışında yenilebilir ama yazın sadece yumurta yenmez.
Öğrenci evinde pişirilmekten gına gelmiş yemek(bkz:öğrencinin rüyası.
ilginç bir yemektir, içine temel malzemeleri olan domates ve yumurtayı koyduktan sonra ne koyarsan koy güzel olacak yemektir. Bin bir türlü çeşidine Beyoğlu'nda Lades te rastlanılabilir.
illa ki zehir gibi acı ve domatesi bol olmalıdır. taze ekmekle bana bana yenir.

kim taşıdı lan bunu. moderatör melemene geri götür lan allahsız.
doğduğum yer. ayrıca leziz bir yemekle aynı adı paylaşır.
ismi her 'melemen' olarak telaffuz edilişinde sarışın,dalyan boylu,geyşa ruhlu bir güzelin vereme tutulup kan kusarak ölmesine sebep olan yemek.
zaytunga en çok konu olan izmir ilçesi.
her erkeğin bildiği bir çeşit domates ezmesi yemeği.
gece acıkan sözlük yazarları için birebirdir.
(bkz: olsa da yesek)
adı geçtiği anda, sıcak pide hayali kurduran tek yemek. bide çay olaydı iyiydi denir.
menemen 2 yumurta bir soğsan hadisesididir.
imdadima yetisen egzotik yemek.
yanında mutlaka demli çay içilmelidir. ekmeği banacaksın, banacaksın...
yumurtasız yapıyorum sayılır mı? * biber ve domatesle. çok ta hoş oluyor.
öğrencilerin ölümüne aşık olduğu yemek.*
izmirimizin en güzel kuzey ilçelerinden.
seviyorum bu memleketi.
(bkz: man a man)
bu doğa harikasını yerken ekmek banılmalı ve yanında ayran içilmelidir. yoksa olmaz lan. eksik kalır.
azalan marjinal fayda teorisini altüst eden, doyuma ulaşamadığım, her defasında daha fazla tat aldığım efsane yiyecek. birileri bunu çok güzel yapıyormuş! allahın hikmeti işte. *
yumurtanın, bünyede en çok yarar sağladığı, en sağlıklı haliyle barındığı yemekmiş.

uzmanlar diyor.
öğrencilerin, bekarların vazgeçilmez biricik yemeği, öğün farketmez, kahvaltı ya da akşam yemeği, her daim tüketilebilir. kimileri soğanla yapsada bunu, asıl menemenin içinde soğan kesinlikle olmaz. ha bir de şu meretin yaninda taze demlenmiş sıcak bir çay varsa tadından yenmez.
zeytin ve peynirle kardeş hiç olmasa kuzendir. pek yakışırlar birbirlerine lezzet olarak.
sıcak ekmek ve çayla sonsuza kadar yaşanılabilir.
koca bir ekmek parçasını, suyunu ve tanelerini eşit toparlayacak şekilde bandıra bandıra yiyerek tadı çıkan yemek.*