bugün

yakında televizyonda yayın hayatına başlayacak olan yerli dizidir.
fragmalarında fırat tanış'ın görülmesiyle evde sevinç çığlıkları attıran dizi. görüldüğü kadarıyla yine bir psikopat rolüyle çıkacak karşımıza ki bu onu televizyonda tekrar görmekten daha güzel.
müziği ses getirecek dedirten merakla beklenen yapım.
kıvanç tatlıtuğ' un rol aldığı yeni dizi.
müziklerini toygar ışıklı'nın hazırladığı kanal d dizisi. reklamda duyduğumuz güzel şarkının sözlerini de yazıcam ki tam olsun ;

nereye kaçsan kaybolursun
yine bulurmu seni aşk
yum usulca gözlerini
uzat üşümüş ellerini
sakla masum yüreğini
zaman gibi sessiz uyu
bu dünya dipsiz bir kuyu
uyu melek yüzlüm uyu
bu dünya dipsiz bir kuyu
çok aramışlar mı acaba bu isimleri, uyumsuzluk abidesi..
izlerken ağlamaktan helak eden dizi. geçmiş yaşamımda töre cinayetine mi kurban gittim ne.
kıvanç tatlıtuğ'un sevdiceğine öyle bir sarılışı vardır ki harbi ağlayasımı getirmiştir. sanki porselen bebek gibi, bakmaya bile kıyamamak bu olsa gerek. güzel dizi.
en duygusuz insanın bile gözlerini yaşartabileceğini düşündüğüm dizi. çünkü aşka ayrılığa ağlamasanız bile gelişen olaylardaki haksızlıklara ve karşı koyamayışınızdan doğan sinire ağlıyorsunuz. ilk başlarda kıvanç izlicez diye otursanız da ekran başına, sonra diziye dalıveriyorsunuz. *
kıvanç tatlıtuğ'un yine, yeniden esmer bir kadınla başrol paylaştığı dizi. hayır ille sarışın/esmer uyumunu yakalamak zorunda mısınız? koyun şunun yanına bir çağla kubat, bir lerzan mutlu(!), ne o öyle, esmer, kara kuru kızlarla oynatıyorsunuz gül gibi çocuğu, değil mi efenim?
olabilecek en kötü dizi isimlerinden biri.
halil´in menekse´ye sarilis agni iplerin koptugu an. Orda aglamamak mümkün degil. Yani bakarken mideme agrilar girdi bir insanin yapmak istemedigi birseyi zorla yapmasi ne kadar zor bir olay. Cok hos bir dizi begendim umarim iyi kalir civitmaz. ***
isim hariç sıradan bir konuyu güzel işleyen dizi. yönetmen uluç bayraktar olunca zaten kötü bir şey çıkmıyor. esas kız 1997 elite model look güzeli sedef avcı. zoraki koca'daki esas kızın sesi ile konuşsa da mimikleri yeterli. fırat tanış ise pek bir yakışıklı bu dizide. daha çok sahnesi olsa da daha çok görsek. aşka sürgün'den sonra fırat'ı pek bir özledi seyirci.
Elif Şafak'ın öyküde imzasının olduğu Halil'in geçmişindeki sır perdesinde gizli olan dizi. Halil'in ailesi Herhalde srebrenica katliamında öldü ee tamam hadi bunu buldum adamdaki 3 pasaport ne lan. Fırat tanış ise candır birtanedir daha fazla rolü olsun hep onu görelim dünyanın en şeker insanlarındandır gerçi ben adam psikopatı oynayacak diye sevinmiştim ama bu da güzel be yeter ki onu görelim. Dizi kendine o kadar bağlamıştır ki HAtırla sevgili'yi izleyeceğim diye cırlayan ben bile açmasanız da olur dedim neyse eski bölüm diyedir. Menekşe ile Halil'i bir arada gördüğüm her an gözyaşı döktüm lan hadi tamam ayrıldılar ağlıyorsun lan çocuk mızıka çalar ben ağlarım kıza güze güzel gülümser ben ağlarım elini tutar gözlerinin içi gülerek bakar ağlarım.
hatırla sevgiliyi zorlayacak bir dizi.
msn'de bile herkesin bahsettiği dizi.
yurt dışında bulunma müsebbibi ile izleyemediğim ancak çok tutarsa entry bombardımanına tutulmasından korktuğum ve bunun için "bir entry de ben gireyim de bari ilk sayfada görünsün" ateşiyle yanıp tutuştuğum dizi. hırsımdan prangalar eskittim.
Kimin neresinden çıktığı belli olmayan ve türk halkını afyonlamayı kendine amaç edinmiş zottirik dizilerden biri.
(bkz: dizi kitlelerin afyonudur)
senaryosu gayet iyi olan etkileyici dizi. ayrıca kıvanç tatlıtuğ'da bu dizide son derece iyi oynamaktadır.

edit:yanılmışım , tv de gördüğümde kanalı degistiriyorum artik..
Bütün olarak beğendiğim fakat, bir yerinde takıldığım yeni tv dizisidir.
Şimdi gerdeğe girdi bu arkadaşlar. Namaz kılındı. Akabinde hic beklemeden haşin bir tavırla damat gelin'in üzerine de atladı. (Buraya kadar normal) Ama; akla mantığa ters bir gelişme yaşandı sonra. Bizim haşin damat iktidarsız çıktı. Bu nasıl olur ya?.. Ne yaman bir çelişkidir böyle... 10 dakika önce geline yiyecekmiş gibi bak, efenim üzerine atla; 10 dakika sonra malup bir iktidarsız
ol!
olma!
olmadı zaten!
Neyse efenim, bu da nazar boncuğu olsun deyip kapayalım.
şimdi bu mekeşe'nin babaannesi kıza ilk başta halil'i kalbine göm kızım yoksa seni de onu da yaşatmazlar dedi sonra döndü git kızım halil'i al istanbul'a git diye akıl verdi. Eh be teyzeciğim şu aklı evlenmeden önce verseydin de kız da evli evli kaçmasaydı. *
sırf kıvanç tatlıtuğ'un yakışıklılığı için bile izlenesi bir dizi olmuştur.
hakkında girilen bunca entryden sonra bende bir bakıyım dedirten dizi. müziği ise hakkaten etkileyicidir sanırım yaprak dökümündeki şarkıyı seslendiren genç arkadaş seslendirmektedir.
gece gece ağlatmış, insanın moralini bozmuş dizi. hayır benim sevgilim yanımda, töre cinayeti gibi bir derdimiz yok neden bu kadar etkilendim anlayamadım.
eğer cıvıtmazlarsa bu sezonun en bir izlenesi dizisiyle karşı karşıyayız efendim, hayırlı olsun.

ayrıca kıvanç tatlıtuğ hep böyle miydi zira bildiğimiz pembe, piglet gibi bir şey olmuş bu dizide.
ağlatması için türk filmi olduğunun önceden kabullenilmesi gereken dizidir. bazı sahneler gerçekten saçma. menekşede de hiç akıl yok zaten. çamaşır ipiyle intihar edilir be kızım??
menekşe'nin artiz abisinin yaz aylarında memlekette sivrisinek gibi türeyen alamancı sığır tayfasına muazzzam bir şekilde benzetildiği güzide dizimiz. başta senaryonun abartısız gerçekçiliği, oyuncular, müzikler, kadraj madraj hepsi muazzam. tek bölümle son yıllarda çekilen onlarca boktan türk filminden, sündükçe sünen ağalı paşalı dizilerden çok daha kaliteli bir yapım ortaya çıkaran yapımcılar sonraki bölümlerde napacalar çok merak etmekteyim. zira elli bölüme yayabilecekleri olayları tek bölüme sığdırmaları ileride senaryo kıtlığı çekmelerine sebep olabilir. benim önerim menekşe ölsün, halil nineye yazmaya başlasın, menekşe'nin eks kocasının ibneliği iyice gün yüzüne çıksın, artiz alamancı abi eks kocaya yazsın, olaylar gelişsin falan filan.

(bkz: gazyaşlarının klavyeye düşmekte kararsız kalması)