bugün

sevgili hemşehrim zeki müren rahmetliye ilk altın plağını kazandıran parça. 1953-54 yılları olması lazım.

uzun yıllar bekledim hakikat oldu rüyam...
narinlik, nazlılık, zariflik ve naifliğin; güzellik, saflık, iyilik ve masumiyetle harmanlanmış hali.

bir erkeğin ağzından dökülebilecek en muhteşem hitap şekli..
babazulanın romantik komedı tarzında,lolilop şekeri kıvamında şarkısı.
tom curise un başrolünde oynadığı paul thomas anderson imzalı üç saatlik müthiş bir film.
güzel bi' kız ismi.
güzel bir kızın ismi.
çiçek takside ömer'in radyocu nişanlısı.

edit: ilk ergenlik dönemlerimde kaşar denince aklıma nedense hep o tip gelirdi.
çiçekleri efsane ağaç.
koklayamam, teneffüs ederim.
güler bana
sanki koklasana
ilahi.
o an ruh hali ne olursa olsun dinlerken insanı mest eden baba zula şarkısı. sesin sahibine sarılasım geliyor çoğu kez.
güneşin yeniden doğacağını öğütleyen, yüzümüze bir tutam umut serpen flört şarkısıdır.**
Volkan konak'ın haftaya çıkacak yeni albümünÜn ismi.
volkan konak'ın piyasaya çıkan yeni albümünün ismi. kendisini eskisi gibi takip etmiyor oluşumdan kaynaklı olsa gerek albümün çıktığını yeni öğrendim.

youtup aracılığı ile dinliyorum. gelino gibi gürcistan topraklarına ait bir eseri kendi tarzıyla türkçe olarak yorumlamış onun haricinde sto pa ke sto ksanaleo gibi yunanca bir şarkıya rastlamak da mümkün albümde. tabi bu yunanca şarkıyı volkan konak değil başka bir hanım efendi seslendiriyor.

2012'de çıkan lifor albümüne göre kemençe esintilerinin pek duyulmadığı bu albüm isminden de anlaşılacağı üzere türkiyelileşmiş bir albümdür.
trabzon'un yüksek yaylalarında yetişen bir bitkinin ismi 2012'de albüm ismi olarak belirlenmiş iken; 2015'te herkes tarafından bilinen manolya bitkisi albümün ismi olarak seçilmiştir.

lifor'dan manolya'ya giden yolda eksilen tek şey kemençe sesi. kalite aynı, ses aynı.

hayırlı olsun.
Paul Thomas Anderson tarafından yazılan ve yönetilen 1999 yapımı Amerikan filmidir. Ricky Jay'in anlatıcı rolünde boy gösterdiği yapımın başrollerini Tom Cruise, Philip Baker Hall, Philip Seymour Hoffman, William H. Macy, Julianne Moore, John C. Reilly ve Jason Robards paylaşmaktadır.

Tom Cruise filmdeki rolüyle En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterilmiş ve aynı dalda Altın Küre Ödülü'nü kazanmıştır. Anderson, Manolya'nın -iyisiyle kötüsüyle- hayatı boyunca yapacağı en iyi film olduğunu düşündüğünü söylemiştir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Manolya_(film)
baba zula'nin cok güzel bir sarkisi.
sarkiyi seslendiren kadin o kadar civil civil, cocukca bir sevinc ve simarik bi bicimde asik olmus gibi söylemis ki sarkiyi.
sözler ve sarkinin melodik yapisi birbirini öyle güzel tamamliyor ki.

"Bilirim bu hisleri korkarım kendimden
Aşığım galiba neden bilemem"

bir film karesine ne de yakisir.
erol büyükburç un yorumuyla dinlemesi keyif veren güzel bir şarkı.

" manolya cennet olur bu dünya,
bir an kalsam yanında, yanağım yanağında "

https://www.youtube.com/watch?v=skdpXyIgzkU
erol büyükburç yorumunun bende ayrı yeri var.
üniversiteden sınıf arkadaşım vardı. cüneyt. hani şu yeni yetmelerin kanka dediği cinsten.
28 senelik arkadaşım. yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi cüneytle.
93'teki metallica konserine de beraber gittik, yıllarca köprüaltındaki kemancı'ya da.
sonra okul bitti, hepimiz iş hayatlarına atıldık.
cüneyt evlendi, 2 tane güzeller güzeli çocuğu oldu. biri kız diğeri erkek. kız şimdi 6, oğlan 12 yaşında. sonra eşinden ayrıldı, çocuklar kendisinde kaldı. hem anne hem baba oldu çocuklara.
ben yıllar sonra istanbul'un kaosundan bunalıp antalya'ya geldim, yerleştim. o hep istanbuldaydı. hiç kopmadık kendisiyle. her sene yılda 7-8 kere gelirdi buraya. sonra " skerim lan, ben de ileride buraya yerleşeceğim " dedi, gitti geçen sene kaş'tan ev aldı.
her buluşmamızda hayaller kurduk geleceğe dair.
yaşlılığımızda antalya'da yaşayacağız, buyuk tekne alacağız, balığa çıkacağız, çocuklarımız burada bizi ziyarete gelecekler, vs, vs.
neyse, şarkı ile ilgili kısmı şu:
hep derdi ki: " olm, gün gelecek ben kızım selin'i evlendireceğim. düğününde de kızımla ilk dansımı erol buyukburc yorumu ile bu şarkı eşliğinde yapacağım "
her rakı masasında bu şarkıyı söyledik güle oynaya.
sonra o lanet gün geldi. geçen sene bir cuma akşamı çocukları hafta sonu için annesine bıraktı, evine geldi. bir kalp krizi, evde de kimse yok. pisi pisine gitti cüneyt.
söz verdim mezarının başında.
dedim ki : " sen bu şarkı ile o dansı kızının düğününde yapamadın. çocukların çocuklarım sayılır, ben bu şarkı ile; senin adına, o düğüne kadar ölmez da sağ kalırsam selinle dans edeceğim. "
umarım o günü görürüm be cüneyt.
http://www.youtube.com/watch?v=V3JjneTRl1Y
Elimde 50 ml'lik kolonyası bulunan çiçek.
küçükçekmece soğuksu'da bir iett otobüs durağı.
küçükçekmece soğuksu'da bir iett otobüs durağı.