entry'ler (3900)

pınar gültekin

bu sözlükte kadını aşagılayan başlıklara izin verenler, buna önlem almayanlar, trollük kisvesi altinda yavşaklik yapan pic kurularini gormezden gelenler, iki tık dort fazla entry ugruna buna goz yumanlar, mini etek, turbanli, sortlu bilmemneli basliklarda ırk, din, cinsiyetin asagilanmasina gozlerini kapayanlar.
lafim sizlere.
hic uzulduk numarasi yapmayin.
pınar gultekin'in, münevver karabulut'un, ozgecan aslan'in, cansel buse'nin, deger deniz'in, sule cet'in, emine bulut'un, ceren damar'in ve nicelerinin katledilmesinde sizlerin ve zihniyetinizin de payi var.
görsel

topunuzun gotune koyim.

uludağ sözlük ü bitiren en büyük neden

Şüphesiz ki diğer yazar arkadaşların da görüşleri merak edilen nedendir. şimdi " yha bitmedi " falan gibi sikko açıklamalarla gelmeyin bana. görüyoruz işte, 1000'li online sayıları 200-300'e düştü. azalarak bitmekte.

kendimce gözlemledigim sebepler şunlar:

1) kendini troll zannedip de trollük kisvesi altında yavşaklık, piçlik, g.tlük yapanlara müsamaha gösterilmesi, bunların sözlüğün dinamiğini sağladığı gerekçesiyle el üstünde tutulması. lan olm, sizin her yeriniz troll olsa ne yazar. siz daha trollüğün ne olduğunu kavrayamamış düşük zekalı organizmalarsınız. açın bakın sözlük tarihine, gerçek trollüğün ne olduğunu görün. bakın bir hicbiseyebosunaiclenmeyenadam'a, cool adam'a, merhaba ben pembe tolga'ya, etuuu'ya, maldan adam'a, qurm i qurmullah'a, gecmis zaman olur ki'ye, morganize isler'e ve ismi aklıma gelmeyen nicelerine. illa trollük yapacağım diyorsanız gidin bu adamları örnek alın. bizler de keyifle okuyalım. öyle günde 100 tane tek cümlelik sikik entryler girmekle troll olunmuyor. sizin derdiniz kısa yoldan eksi karma yapmak, bu vesileyle sol frame'i s.kmek. lan herif her gün " kitap okumak gerzekliktir, tiyatroya gitmek mallıktır " diye entry giriyor, troll olduğunu zannediyor at kafası. gercek trollugun zeka, birikim ve belli bir altyapi gerektirdiginin bile farkinda degil. çünkü kafası o kadar bile çalışmıyor.
2) tek kelimelik s.kindirik cümlelerle toplumun genelinin kabullendiği değer yargılarının aleyhinde insanların çoğunun sinirlerini zıplatan desteksiz, mesnetsiz söylemlerin sırf sözlük formatına uyuyor gerekçesiyle görmezden gelinmesi.
3) düzgün yazarların çoğuna yapılan sistematik saldırıların moderasyon tarafından gözardı edilerek bu yazarların küstürülmesi.
4) yazar kabulunda herhangi bir kriter olmaması, nefes alsın yeter mantığı ile hareket edilmesi, 2 gün önce siktir edilen yazarın ertesi gün tekrar yazarlığa kabul edilmesi.
5) ülkenin temel taşlarına dair bir takım kriterlerin sürekli trollük adı altında yıpratılması, bunlara ses çıkarılmaması, 3-5 tip tarafından ota boka kemo, laik bilmemne sıfatlarının takılarak modern toplumların kabullendiği değer yargılarının sürekli aşağılanması. bu ülkenin aydınlarına, sanatçılarına anlamsız ve bomboş söylemlerle saldırılması, cehaletin kutsallaştrılarak övgüler dizilmesi ve tüm bu olanlara kimsenin dur dememesi.
6) ırk, dil, din nefretinin körüklenerek sürekli sınıf ayrımcılığına müsamaha gösterilmesi.
7) kadının aşağılanmasına ses çıkarılmaması, bunu özellikle yapan itlerin " fikir özgürlüğü yeha " söylemi ile korunması. ensestvari başlıklara izin verilmesi.
8) algı operasyonları ile olmamış olayları olmuş gibi göstererek dezenformasyon yapan zevzeklerin korunması.
9) yazarların gözünde moderasyonun çalışmaması, ya da yeterli olmaması.
10) sözlüğün artık sözlük olmaktan çıkıp, insanların götünü başını attığı yer olması.
11) sikko kavgalara, polemiklere göz yumulması. insanların birbirlerine hakaret etmelerine ortam sağlanması. bu tür olaylarda direkt müdahale edilmemesi. sözlüğün sözlükten çok dedikodu yuvasına dönmesine izin verilmesi. bu tartismalarda hakaret ile eleştiri arasındaki ince çizginin bir türlü korunamaması.
12) ekşi sözlük'ün yazar alımını kolaylaştırması.
13) sözlükte yazardan çok bot olması.

yazdıkça çıkıyor işte, benim söyleyeceklerim şimdilik bunlar. içim sıkıldı a.ına koyim yazarken. daha onlarca sebep yazabilirim.
belki şu anki izledikleri politika ile günü kurtardıklarını sanıyorlar ama uzun vadede çöküş kaçınılmaz. hani insanlar yıllardır " uludağ sözlük bitti " diyorlar ya, bu sefer şakası yok, gerçekten sona doğru gidiyor.
neyse, "bunu neden yazıyorsun, zaten çoğunu biliyoruz" diyebilirsiniz.
ileride sözlük bir gün tamamen bittiğinde zall sebeplerini topluca okusun da "ben ne bok yedim" diye kafasını vursun diye yazıyorum.

yağmur sebebiyle sokak köpeğini otobüse alan şoför

Şüphesiz ki insanlığa dair umutların tükenmemesine vesile olan antalya'daki güzel insandır.
görsel

tüm türkiye nin aynı anda kullandığı perde

şüphesiz ki şu ya da çok benzeridir.
görsel
eskiden bunu kullanmayanları dövüyorlardı. annelerimiz hep mecburiyetten aldilar. turuncuyla kahverenginin uyumsuzluguna maruz kaldik hep.

laurel ve hardy nin emniyet kemeri takmaması

şüphesiz ki yaklaşık 1 saat 26 dakika önce, kısa bir filmlerini izlerken denk gelinen sahnede görülen nahoş durum. çocuklara böyle örnek olunmaz. kimse kusura bakmasın.
görsel

powerbank i kendisiyle şarj etmek

Şüphesiz ki uzun yıllar boyu yaptığım bilimsel çalışmalarım neticesinde az önce keşfettiğim, sonsuz enerji kaynağı olabilecek eylem. hemen gideyim patentini alayım. aldım. ®
görsel

kıtlatılan parmakların şarj olma süresi

Şüphesiz ki kişiden kişiye göre değişse de yaklaşık bir saat kadardır. parmaklarımız kendi kendine şarj olur ve biz tekrar kıtlatırız. bunlar vücudumuza dair fantastik ve gizli detaylar hep.

musalla taşı

bir köyden geçiyordum, gözüme takıldı.
soğuk, sessiz, özensiz bir beton. yolun hemen kenarinda. sanki her gecen görsün de ölümü aklindan cikartmasin der gibi konumlandirilmis.
eninde sonunda yatacagiz uzerine. kaçış yok.
görsel
görsel

pembe panterin pipisinin olmaması

şüphesiz ki korkunç aseksuel gerçek. üzücü.

kilolarca ıspanak almak

şüphesiz ki ucuz bulunca yapilan akilli insan eylemi. her yer ıspanak dolu. deep freeze'e de atayim. oley.
görsel

not:4 kg.
not2: pırasa lan o.

cem tarkan şahanın fidan dikimine tepkisiz kalması

faşizm konuşma yasağı değil söyleme mecburiyetidir.
roland barthes.

yağız at şahlandı mı durak dinlemez

şüphesiz ki anarşist bir atın yediği bok. dursana olm durakta. dügmeye bastik.

çiçek isteyen sevgiliye çiçek dalında güzel demek

bebek isterse de " bebek dalında güzeldir " diyebiliriz. sonrası kavga, "ruh hastasisin lan sen hakaretleri", ayrilik ve kapanış.

ahmet hamdi çamlı nın paylaştığı dombra videosu

atatürk'ün kurduğu gazi meclisten maaş alan eski makam şoförü yeliz'in hezeyani. cumhuriyeti içine sindiremiyorsan nimetlerinden de faydalanma o zaman.

6 aylık kınası yapılmayan ezik

şüphesiz ki hiyşfjka bebeğin 6 aylık kınası törenine iç geçirerek bakan kıskanç eziktir.
benimki tabii ki yapıldı. hic unutmam, sene 1972. hey gidi hey. o zamanlar instagram ya yok ya da az var. galiba vardi ama siyah beyazdi.
neyse,
annem isi garantiye alip kelebek gazetesi ile ses mecmuasini cagirmisti. boy boy fotograflarim yayinlanmisti. hiç unudmam, törende eniştemi de 7 köşesinden iple bağlayıp fırıl fırıl döndermişlerdi. cok görgüsüzdük biz. götüme bile kına sürmüşlerdi. hală durur. çıkmasin diye hic yikanmiyorum.

the shinning filmi ndeki inanılmaz mantık hatası

otelin boş olmasının sebebi; bunyesinde yasanan paranormal olaylar ve hayaletli olduğu için kapatılmış olmasıdır. hata yoktur.

anın görüntüsü

iner misin lutfen, gitmem gerekiyor.

görsel

eski tv kasalarının odundan olması

şüphesiz ki eski teknolojiye dair ağaç kestiren detay. şükür artik yok.
görsel

facebook ve instagram ın mekke ye dönmesi

şüphesiz ki cuma ve kandilin aynı güne denk gelmesiyle oluşan doğaüstü olay.

sosyal medyaya tc no ve parmak izi ile girilsin

ahahaha.
adamlar fiziken 2019'da yaşıyor ama beyinler 1950'lerde. hala yasaklarla bi skim çözebileceklerini zannediyorlar. kişisel özgürlüklere dair yaralı parmağa hiç işemezler ama. bir de %10'luk kitlesi var şunlarin.
yazik lan, acinasi durumdalar.