bugün

entry'ler (3963)

uludağ aile sözlüğü

müge anlı'ya çıkanlar da aile.

jaws filmindeki sikko balik

Arkadaslar selam.

Antalya'da Yeni bir projeye basliyorum. o yuzden sozluk goygoyuna vakit pek ayiramiyorum.

Loder operatoru, tır soforu, pprc kaynak ustası, kamyon soforu, jcb operatorune ihtiyacim var. maaslar dolgundur. 12-14 civari. aylık 1500 tl'lik yemek ticketi da var. sigorta tam, bizde yamuk olmaz. antalya'da yasayan olacak. kendiniz olmasa da esiniz dostunuz vardir buralarda. birilerine derman olur belki. gurbetci olmaz ama. ilgilenenler pm.

satış 25

şüphesiz ki muthiş bir film. konusunu anlatmayacagim. spoiler olur ama ipucu verebilirim. ipucu = meme.

görsel

jaws filmindeki sikko balik

şekerim, senden mr mercedes'teki brady Hartsfield tadı alıyorum. kaderin benzemez insallah. amin.

içmedeyiz uludağ sözlük

görsel

uludağ sözlük moderasyonu

sevgili moderasyon.
şu jaws filmindeki sikko balik adam mıdır şeklinde frank lucas beyefendi, haşmetmeab, ulu hakan tarafindan açılan ve kendisinin de icerisinde entryleri bulunan sikko başlık bünyesindeki şu entrymi silmişsiniz.
görsel
gerekceniz de " diger sözlük yazarları ile polemik/tartışma konusu olabilecek entryler. " silinir.

şimdi sorum çok basit.
başlığın kendisi zaten kendi icerisinde polemik icerirken nasıl olur da sadece benim yazdigimi silersiniz? ya başlığı komple sileceksiniz ya da benim yazdığımı silmeyeceksiniz.

sevgiler sunar, "moderasyon adam mıdır" başliğında görüsmek uzere esenlikler dilerim.

30 kasım 1912 the illustrated london news kapağı

şüphesiz ki atatürk düşmanlarının beyinlerine kazınması gereken bir kare.

Yer selanik.
Ortada bir türk, ellerini tutan bir yunan askeri ve fesine haç çizen bir bulgar askeri illüstrasyonu.
görsel

demirel ecevit ve erbakan ın plaj karikatürü

şüphesiz ki eski, hoşgörülü türkiye dönemlerine dair bir karikatür. eskiden mizaha/düsüncelere sınır, bu dönemlerdeki kadar konmazdı. bu ve benzerleri o zamanlar bol bol çizildi. peki ne oldu? bu 3 politikacının, görüslerinden, imajlarindan eksilen bir şey oldu mu? hayır. gülündü gecildi. şimdi kimse buna benzer bir şey çizemez.

görsel

arbutus unedo

kocayemiş diye bilinen bitkinin latince adı. bizde beydim meyvesi diye bilinir. cocukluğumda amasra ve zonguldak ormanlarında topladığımı anımsıyorum. oldukça lezzetli olup böğürtlenle cilek arasında bir tadı vardır.
isin garibi şu başlik altinda gercek fotografı hiç paylasılmamış.

görsel
görsel

yazarların pazar günü planları

mantar, sosis, yumurtadan oluşan ve oturma odasinda yapilacak kahvalti.
planimda kahvaltiya eslik etmesi icin bursa bülbülü filmi var.
sonra sahilde yuruyus, bir kahve, akabinde kemer tarafina aracla bir gezi, sonrasinda pazara ugrayip biraz meyve alimi. aha, gun bitti. eve gelince de izlemem gereken mr. mercedes, rig ve lisey's story dizilerinden birer bölüm var. sonra 1-2 duble viski ile müzik dinlemeyi ve kafam guzel olunca da frank lucas'a bulasmayi dusunuyorum. biddi.

bim de satılan takma göt

ben bim aktuel kovalamiom.
hepsine bakiom olm.
prokrami var.
muhah..

görsel

bim de satılan takma göt

muhah.
superman miyiz biz la, donumuzu dışımıza giyelim?
tabii ki içe giycez.

edit: ben tabii ki iki türlü de giymem.

bim de satılan takma göt

Şüphesiz ki az önce bim aktueli incelerken gordugum göt. demek ki artik memelerden sonra götler de sahte olacak. nereye gidiyor bu dünya. yetti artık. her sey yalan, dolan. gotler bile.

görsel
görsel

kolonya doldurma pompası

Şüphesiz ki eski zamanlarda Açık kolonya satan işletmelerde bulunan zımbırtı. fssst fssst fssst. fsssssss.
görsel

ilk buluşmada masaya hoverboard koymak

partnerinizin dibinin düşmesine vesile olacak olay. bir gün ofisteki kıza çıkma telif edersiniz ve kabul eder. mc donalds taksimde buluşacaksınızdır. buluşmaya hoverboard ile gelip şak diye masaya koyarsınız. dişi bayan kadın arkadaşınız hiç şaşırmaz ve "çek şu kayağı masadan, kar mı var ki bununla geldin" der. siz de cok sinirlenir ve acı sosunuzu arkadaşınızın fırfırlı beyaz elbisesine sıkarsınız.

rocky filmindeki yamuk ağızlı adam

rambo olabilir diye düşünüyorum.

sözlüğün çöküşünden bu yana karma güncellenmemesi

şüphesiz ki harika bir olay. insallah hep böyle kalır ve hatta tüm karmalar sıfırlanır. böylece tengir, erecto, kafakoparan gibi şahıslar da meme falan gibi şeyler hakkinda özgürce yazabilir. ben zaten yaziyordum. meme. bakın, yazdim.

joker filmindeki metroda dayak yiyen adam

batmıştır.

erector tengir kafakoparanus titanik cumaya gitmiş

ben cumartesi gidiyorum. daha sakin oluyor. onemli olan niyet.

beraber rakı balık yapmak istenen yazarlar

şüphesiz ki kafakoparanus ile yaparim. hamsi tava, rakı, roka, volkan konak, uyy ahhaa, heeeeğğ eyeyeyeğ.