bugün

doğu illerine göre daha bi yaşanılır olan, suyu güzel, havası güzel, kızları çirkin şehir..
her ne kadar koffik * mekanı olsada..battalgazisi,kayısısı,futbol takımı,beydagı gibi degerleriyle ve dogu şartlarına göre yüksek ve gelişmiş yaşam tarzıyla..yaşanılası şehir.
çocuk yurtlarına,suyuna ve kızlarına güvenilemeyen şehir
Arapkir'i,klarnetçi cengizi ve mehmet sucu'suyla 2 yaşından beri gitmediğim memleketim...
mehmet ali ağca nın memleketi.
doğunun parisi...
tekstilci patronların çoğunluğunun memleketi..kayısı cenneti...olsada yesek
malatyasporun bir maçında

" en akıllımız cumhurbaşkanı oldu.*, en delimiz papayı vurdu * "

şeklinde pankart açılan şehir.
birincisi hoştur. ikincisi örnek alınmamalıdır.
ilçeleri; yesilyurt, battalgazi, yazıhan, darende, kuluncak, hekimhan, arguvan, pötürge, kale, akçadağ, doğanşehir dir.
kayısılarıyla meşhur olan memleket. bir de içinde altın kayısı hoteli bulunmaktadır.
(bkz: ado) **
arapkir ilçesinde bulunduğum,,içinden de arabayla transit geçtiğim kayısılarının da pek bi güzel olduğu türkiye cumhuriyeti'nin doğu anadolu bölgesinde bulunan bir ilidir.* *
içinde yaşayan insanların bir din gibi benmisediği şehirleri..heryerde övünerek söylerler biz malatyalıyız diye.
2 cumhurbaşkanı çıkarmış şehir.ahmet kaya,ilyas salman,ömer lütfi topal,kemal sunal,yasemin yalçın gibi ünlülerin memleketi olan şehir.
ahmet kaya'nın memleketidir.
tek kelimeyle doğunun parisi.*
Dağları gri düzlükleri yeşil meyve bahçesi olan kent.Kum kümesi gibi görünen dağlarını hep bir nefeste üflemek istemişimdir.
sarkilariyla ünlü bir dogu incisi bircok iyi ve kötü adamda bu sehirden cikmistir.

Inanmiyoraniz Ahmet kaya , Ilyas salman , Turguz Özal vs.

Arguvan türküleri meshurdur , kayisininda dadindan yinmez *
hrant dink cinayetini nereye yıkacağını bilemeyen memleket insanının son olarak topu tüm trabzona atması sonucunda aklıma benzer yönleri ile gelen şehrimizdir.

(bkz: oral çelik)
(bkz: mehmet ali ağca)
(bkz: hrant dink)
(bkz: ismet inönü)
(bkz: hüseyin üzmez)
(bkz: ahmet kaya)
(bkz: turgut özal)
(bkz: RECAi KUTAN)
(bkz: OGUZHAN ASiLTURK)
(bkz: ERDAL iNÖNÜ)
(bkz: AHMET ÖZAL)
(bkz: KORKUT ÖZAL)
(bkz: YAŞAR CANBAY)
(bkz: AHMET GENÇ)
(bkz: KEMAL SUNAL)
(bkz: iLYAS SALMAN)
(bkz: YASeMiN YALÇIN)
(bkz: GANi ŞAVATA)
(bkz: BELKIS AKKALE)
(bkz: SELAHATTiN ALPAY)
(bkz: ZERRiN ÖZER)
(bkz: OKTAY KAYNARCA)
(bkz: NiYAZi MISRi) (DÜŞÜNÜR-ALiM)
(bkz: ŞHT J ORG EŞREF BiTLiS)
(bkz: ŞAHiN ÖZER)(YAPIMCI)
(bkz: SABRi ÖZEL) (iŞADAMI)
(bkz: ÖMER LÜTFÜ TOPAL)
(bkz: AHMET ÇALIK)(iŞADAMI)
(bkz: EFLATUN CEM GÜNEY)(YAZAR)

şimdi trabzon için dediklerinizin kaç tanesi bu şehir için uygun olabilir? hani içinde çıkaRDığı adamın kimliğine göre şehri yaftalayan sizler ne düşünüyorsunuz malatya hakkında.

"memleket çorum ben bu göte korum" türü tosun cafer edebiyatını ise hiç yazmıyorum.

(bkz: yaratıcı ama yaran yurdum insanı)
popüler caddeleri kanalboyu ve fuzuli caddesi olan il. *
kayısıyla sucuk yapılan şehir.
(bkz: hamsili baklava)
il trafik kodu 44 olan ilimizdir.
(bkz: bütün plaka numaralarını ezbere bilmek)
6 yıl bulunduğum, ziyadesiyle küçük bir şehir merkezine sahip ilimiz. kızları güzel, bakımlıdır. diğer doğu şehirlerine, hatta çoğu batı şehirlerine kıyasla suç oranları düşüktür. otantik mekan pek yoktur. misafiriniz geldiğinde götürebileceğiniz tek yer kernek meydanı'dır *. meydana bağlı bir cadde tamamiyle dondurma cafelerle doludur *. insanı samimi, muhabbetleri sıcaktır. küçük bir şehir olduğu için yolda selamlaşmadan yürümek biraz zordur. geniş bir bahçeye sahip tanıdığınız varsa haftasonlarında oralarda bulunabilir; gerçekten eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
bana çok sağlam arkadaşlar gönderen ilimizdir.
(bkz: kanal boyu)