bugün

şimdi şu var;

--spoiler--
dizide zibilyon tane teori, 36541287 tane açıklanamayan olay var, hepsine tamam. ama benim ısrarla çözemediğim bu aşk hadiseleri. benjamin juliet'i seviyor, juliet goodwin'e vurduruyor. akabinde goodwin zıbarıyor, lakin "pürüzsüz sırt" juliet bu sefer de "fix me" jack'le dilleşiyor, sana bir şeyler hissediyorum, benjamin duymasın falan diyor. jack, bir yandan juliet'e mavi boncuk dağıtırken bir yandan kate'e vuruk, eşek gibi kıskanıyor, hatta flashforwardlarda aşık olduğunu da görüyoruz. e kate desen, juliet kadar kevaşe olmasa da ona rakip resmen. bir yandan sawyer'a veriyor bir yandan jack'e salça oluyor, onun peşinden ayrılmıyor. sawyer'ı söylemeye gerek yok, "ben zikerim gerisine karışmam" hissiyatında bir kardeşimiz kendisi.
--spoiler--

e arkadaş, şerefsizim geçtim ultimate teoriymiş, zamanda bükülmeymiş,sayıların lanetiymiş.. kim kime aşık bi söyleyin, rahatlayalım mına koyim.
(bkz: chuck/#3120146)
izleyenlerin en detayına kadar yorum yapıp, acaba kaçırdığım bişey varmı diye üzerinde kafa yorulan, tüm dünyada en çok izlenmeyi hak eden bir dizidir.

Dizideki senaryonun konseptine ve olayların akışına o kadar kapılınmıştır ki, kolay kolay filmin yapımcılarının gerçek dünyaya verdiği mesajları düşünülesi gelmez.

Son zamanlarda lostun temel gizemine cevaplar geldikçe, eskiden beri ortada olan fakat yüzeye çıkması gereken mevzular da vardır.

Mesela, kendimiz hakkında kayıt edilebilecek bir takım bilgiler içeren bir dosyayı, Benjamin gibi zeki birine verseler, bir insanı doğrudan veya etrafındaki koşulları şekillendirerek dolaylı olarak kontrol edebilmek, yalnızca filmde olabilecek bir abartı mı, yoksa yüzde yüz olmasa bile sonuç alma eğilimi yüksek, mümkün ve basit bir gerçek midir?

Yahoo, Google, Youtube, Facebook'un yanında yüzlerce şirket insanların eğilimlerini, tüketici alışkanlıkları ve ticari bilgi olarak değerlendirme etiketiyle elde etmenin binbir yolunu uygulamakta ve yeni yollar düşünmektedir. Windows işletim sisteminin de kişisel bilgi ve pc üzerindeki eylemleri gizli topladığı tartışmaları vardır.

Yoksa, bütün bunlar batılı kendini güvenen aşmış! kişilerin akıllarından geçenlerin, şimdilik film olarak tezahüründen ibaret midir diye düşünerek ayrıca insan beynini oyalayan bir dizidir lost.
juliet isimli karakterin en sevdiği şarkının (bkz: emma bunton) - (bkz: downtown) olduğu dizi. *
kanımca yayın hakları herhangi bir türk kanalı tarafından satın alındığı takdirde televizyonlarımızın dizi kalitesini yüzde bir milyon arttıracak dizidir. zira 3-5 dizi haricinde inanılmaz saçma olan dizilerin senaristeri lost'u gördükten sonra yaptıkları dizilerden utanacak, hatta mesleği bırakma noktasına gelecektir. lost yeni ve kaliteli dizilerin yapılması için bir emsal teşkil edecektir.
geç gelen 4.06 2. spoilerı:

--spoiler--

jack, faraday'ın desmond'la olan konuşmalarına tanık oldu, juliette.. ama hiçbiride ne oluyor ne bitiyor diye sorgulamadı bu bölümde.. bana bu kısım saçma geldi. tekrar söylüyorum 4.05 den sonra hangi bölüm bize tat verecek yawfff??!!
--spoiler--
aman herkez izliyeyip izleyip yorum yapıo meraklıyım ama hiç te izlemek için para verip kasamam dediğim,boşluğuma ve boş bir zaman aralığına denk gelerek toptan 3 sezonu aldığım ve daha sonraki günleri hatırlayamadığım dizidir.

hayır sen o kadar laf et diziye daha bilmeden,sonra görmemişler gibi 3 sezonuda sabah akşam haldır huldur bir haftada seyret,bu arada arkadaşlarından,odanın temziliğinden,yemek banyo vs düzeninden,derslerden ve gümlük hayattan kop,bir de üstüne 4. sezon ilk beş bölümü için koştura koştura bunları satan yere gidip sor,onları alıp aynı gece hepsini yala yut daha sonra inleye inleye normal akışı takip et.hiç yakıştıramadım kendime.yetmemiş gibi gidişattan memnun olmayan ev arkadaşımın lost mu düşman mı belli değil diye hemen hemen hergün espirmesi de ayrı bi bunalım.

bunların dışında efenime söyleyeyim yok sorulara cevap verilmiomuşta yok zaman yolculuğu da neyin nesiymiş paradoks fışkırırmış her yerinden de..geçelim lütfen bunları,vardır bir bildikleri diorum ben.sonuçta eşşekler gibi izletmiyor mu?hadi izlemicem artık baydı de?

--spoiler--

04.6'da da sürekli julieti görerek beni ziyadesiyle mutlu etmiş.jackin kararsız ilişki anlayışıyla çıldırtmış,pek te önemli bilgilerin verilmediği ( windmore dışında ) bir bölüm idi.claire ın yayvansı konuşmalarından ve john locke'un sinir bozucu kararsızlığıyla pörtlekgöz linus'un kendini bilen ve iş çeviren hallerinden gram kaybetmediği bir bölümdür.ha bi de adadaki öküzün hain maykıl olduğuna kesin gözüylen bakıorum nokta.

edit: ada değil o öküz, gemi..

--spoiler--
04x6'nın sönük geçmesinin ardından ısrar ve sabırsızlıkla 04x7 beklenmektedir.*
--spoiler--
once sawyer anna lucia yi, sonra kate sawyer i, sonra jack juliet i, sonra ben jack i, sonra da hepsi john locke u.
--spoiler--
2 günde bir sezonunu bitirtmiş olan sürükleyici dizi.

insan kendini çok kaptırıyor bu diziye. öyle ki sevgililer arasında bu dizi yüzünden kavgalar bile çıkabilir.

(bkz: sen lost u daha çok seviyosun benden)*
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.