1. 1.
  uluslararası edinburgh festivali kapsamındaki bir bölüm olan fringe,
  Katılımcı sayısı bakımından başlı başına dünyanın en büyük sanat festivali sayılıyor. bağımsız tiyatro, performans, komedi sanatçılarının ve topluluklarının katıldığı bir etkinlik. Bu yıl Fringe kapsamında 250 farklı yerde 2000'den fazla gösteri yapılacak. 27 Ağustos'a kadar devam etmesi planlanan Fringe boyunca 18 bin 500'den fazla sanatçının sahneye çıkması bekleniyor. Festivale katılanlar 21 farklı ödül için yarışacak. Bu yılki festivale Frank Skinner, Paul Merton ve Ricky Gervais gibi ingiliz komedisinin ünlü isimleri de katılıyor.*
  http://www.edfringe.com
  4 -1 ... meister writer
 2. 2.
  Edinburgh Fringe Festivali bu yıl rekor sayıda izleyiciye ulaştı. 60.yılında, bir önceki yıla göre yüzde 10 büyüyen festival, toplam 1.7 milyon bilet sattı. Festivalde '18626' sanatçının 31 bin temsil yapıp 2 bin gösteriyi sahneledikleri düşünülürse tabii bu bilet rakamı da şaşırtıcı değil aslında. Festivalin komedi ödülünü Avustralyalı stand-up'çı Brendon Burns kazandı. Festivalin hızlı büyümesinin kaliteyi aşağıya çektiği yönünde eleştiriler de bu yıl dile getirilmeye başlandı. Festival yöneticileri ise bu eleştiriye cevaben Fringe'in bağımsız, kendiliğinden bir festival olduğunu, sanatçıların ve izleyicilerin gelmeye devam etmesi durumunda festivalin de büyümeye devam edeceğini hatırlatmakla yetindiler.*
  1 ... meister writer
 3. 3.
  lost un yaratıcısı olan j j abrams ın yeni bir dizi projesi. hikaye yine bir uçakta başlıyor, ama sefer numarası bu kez 657. * hava boşluğuna giren uçak sallanmaya başlar, daha sonra belli olmayan bir sebeple yolcuların bedenleri erimeye başlar. uçak yere indiğinde fbi duruma el atar ve olaylar gelişir. pilot bölümü 10 milyon dolara malolmuş. j j abrams ın geniş bir hayal gücü olduğunu düşünürsek maliyet normal karşılanabilir. işin içinde bu adam olunca bize de izlemek düşer.
  14 ... hejocre
 4. 4.
  ilk bölümünü gayet başarılı bulduğum yeni fox tv dizisi.
  3 ... panicattack
 5. 5.
  klişe bir dizi, ileride sarar mı bilmiyorum ama kimse lost kalitesi beklemesin. ayrıca pilot bölümü 1.21dk sürmektedir.
  3 -5 ... djarumturk
 6. 6.
  ilk dört bölümün ardından sarmaya başlamış dizi. aslında gayet güzel olmuş insana tükürdüğünü yalatabiliyor. *
  11 -1 ... djarumturk
 7. 7.
  --spoiler--

  iki bölümdür dizide Jacob adının geçmesi lost ile birbirine mi bağlanacak durumlarını düşündürtmeye başlamıştır.

  --spoiler--
  3 -1 ... djarumturk
 8. 8.
  --spoiler s1xe6--

  beşinci bölümde tanıştığımız kel ve kaşsız olan gözcü altıncı bölümdeki olayda da, asansör düşmeden hemen önce asansörden inmekte, asansörün düşmesine neden olacak manyetizma problemi olan elemana göz ucuyla bakmaktadır şapkasını takarken. saniyelik onun yüzünü görebilirsiniz. gerçekten güzel bir ayrıntı.

  --spoiler--
  7 ... djarumturk
 9. 9.
  Sozlukteki lost fanatiklerinin, fringe ile lost arasindaki baglantilari ogrenince 70 sayfa entry girilecek olan dizidir.Diziden tiksinmeden once rahat rahat entry girebilirim.
  3 ... kavalci
 10. 10.
  güzel bir dizi olmuş, j.j abrams yapınca izleniyor zaten, bilmkurgu ve korku severleri cezbedecek sağlam bölümler var, oyunculuklar iyi, Anna Torv tatlı bir hatun, izliyoruz bakalım ama lost ineği gibi sağdıkça sağmasınlar yeter.
  4 -1 ... cocaine cowboy
 11. fringe Başlığındaki Önemli Entry'ler