bugün

An itibariyle buenos airesi anlatan bir belgesel yayınlayan kanal.
gökçen grup bünyesinde yayın yapan bursa'nın en kalite yerel televizyon kanallarından biri. sahibi mehmet celal gökçen'dir.
doksanlı yılları hatırlayalım amaçlı doksanlar adlı programda inanılmaz hata yapan tv'dir.
görsel

queen değil survivor olacaktı bikerem. *
http://www.linetv.com.tr/

sitesindeki bursa'yı temsil eden resim gayet güzel olduğu için arşive atıyorum:
görsel
bursa şehrinin dinamik tv kanalı. yerel ölçekte yayın yapan rakipleri gibi kısıtlı bir bütçeye sahip olmasına rağmen fark yaratan bir çizgide ilerlemekte. denk geldiğim kadarıyla sanatla ilgili yayınlar yapıp muhalif seslere söz hakkı vermeye çalışıyorlar. sinema, müzik ve tiyatro ile ilgili programları hatırı sayılır kalitede.

beğenmediğim nokta ise ismi. türkçe bir isim neden seçilmez, havalı olmaz mı, böyle çok mu havalı?! gerçi ismi bursatv olup ta yoz, dinci, kraldan çok kralcı, iktidar maşası bir oluşum olup bursa'nın adını kirletmesinden iyidir.

yıllar sonra gelen ekleme: internet sitesinden yerel haberlere bakıyorum da belediyeyi öyle bir övüyorlar ki vay canına dedirtiyor. hani copcopun da bir sınırı olmalı...
an itibariyle yeni yıl şerefine midir nedir rtük sınırlarını zorlayacak erotik içerikli yabancı müzik kliplerini yayınlayan kanal.
aynı kuruluşa ait radio line, bursa'daki en dinlenesi yerel radyodur.
karasal, uydu, d-smart, android vb, akıllı telefonlardan izlenebilen, yerel olmasına rağmen ulusal kanal gibi çalışmayı ilke edinmiş, paraya ihtiyacı olmayan tok kanaldır. bursanın diğer yerel kanallarında hiç rastlanmayan şekilde her şey kuralına, yasaya, rütüğe uygun yapılır. dış yapım yapmaya çalışırsınız, kabul etmezler. belgesel yayınlamayı tercih ederler. çorbacı, çorapçı reklamı almazlar. kurumsallaşmalarını tamamlamışlardır. yalnız es kaza bir çalışanı olayım derseniz asgari ücretle çalışıp, çalışma saatleri içinde hiç bir şekilde sigara içemezsiniz. kısacası dışardan izlemesi zevklidir. içlerine girmeye gelmez.
Uydu üzerinden ulusal yayına başlamış şahane kanal. http://www.linetv.com.tr adresinden frekans bilgileri edinilebilir. Kaliteli yayın, insan gibi televizyon. Duymadıysanız bana çok hayır dua edersiniz. Not: babamın tv si değil.
30 Ağustos 2006 yılında Bursa'dan yayın yapan bir Yerel televizyon kanalı. 19 Mayıs 2007 yılında normal yayına geçmiştir. Yakın zamanda Line TV'nin uydu yayınına geçmesi planlanmaktadır. Line TV Türksat Kablo TV (Sadece Bursa'da) ve Teledünya (Sadece Bursa'da) platformlarında bulunmaktadır.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/line-tv/
muhteşem bir spikere sahip kanal.

http://www.facebook.com/p.../video.php?v=389328222538
inanılmaz işler yapmaya başlayan bir kanal.

Yahu bir zamanlar vcd den film verirlerdi. Bildiğin kanald home video gururla sunardı yani.

Şimdi oldukça güzel modern belgeseller Kaliteli müzik yayını yapan güzel bir kanala dönüştü. Filmler hala çok iyi değil ama. Onu bütçeden sayıyorum. Sportif efsaneleri çürütüyorlar. antikmegayapılar diye belgesel veriyorlar. Şu anda çok rahat bir biçimde pek çok kanaldan iyi olduğunu iddia edebilirim. izlenesi kanal.

Destek verilmeli.
insanı dehşete düşüren bir bursa yerel kanalıyken bir grup genç iletişimcinin cesur ve dinamik fikirleriyle yeniden inşa ettiği bursa yerel kanalı. kurucu personelinin çoğunluğu ulusal yayın kuruluşlarına transfer olmuştur.
bugünlerde bursa belediye baskan adaylarıyla seçim çadırında yaptığı röportajlarla izleyici toplayan kanaldır.bir yerel kanala göre oldukça kalitelidir.
bu saatlerde uykuya dalmaya yardımcı müzikler çalan kanaldır...

(bkz: iyi sabahlar sözlük ben yatıyorum)
bide bunlar var
(bkz: radyo line)
(bkz: radio line)
Geçenlerde Bir ara Spy Game i bile yayınlayan ve artık yayın ekipmanlarının yeni olmasından mıdır nedir bilemiyorum,yayın kalitesi neredeyse kanal d kadar güzel olan ve içerik olarak kendisini izleten programlar yayınlayan kanaldır.

Ayrıca;

*As tv ve olay tv her bakımdan kendisinden feyz almalıdır.

*Uydu dan yayın yapmaya başlamalıdır.

*git isimli yakın yerleri tanıtan ve oralara nasıl ve ne kadara gidip gelinebileceğini hesaplayarak açıklayan güzel bir program yayınlamaktadır.

*Bünyesinde genç iletişimcileri barındıran tatlı bir kanaldır.

Web sitesi:
http://www.linetvr.com/
ikinci sinif amerikan filmlerini vcd den oynatip yayin yapan televizyon kanalidir.
(cd takildiginda vcd nin markasi ekranda belirdiginden anladim)
ara sıra ilk zamanlardan radiohead konserleri yayınlayarak, bizleri mest eden kanal.
bursaya gelmeden önce adını bile duymadığım,geldiğimden beri en çok izlediğim kanal. en nefis müzik videolarını,fantastik yerel röportajları ve ilginç belgeselleri yayınlayan televizyon kanalı.
bir zamanlar klasik eski amerikan sinema filmlerinden ba$ka bi$i yayınlamayan ama $imdilerde kendini toparlamı$ *bir $ekilde yayın hayatına devam eden bursa'nın yerel televizyon kanalı.
kendimi bildim bileli test yayınında olan kanal.
iş için bireysel başvuruları* değerlendiren kanal.
yayınladığı kliplerin kime ait olduğunu bulmaya çalışırken saç baş yolduran kanal.
uykusuz gecirilen bir gecenin sabaha yakla$mi$ saatlerinde massive attack klipleri yayinlayarak mutlu etmi$, $uursuz donen dunyayi yok etme planlarinin tozlu raflardan gun yuzune cikmasina vesile olan aptal kutusunun kalitele$en yonu.

edi+ : saat itibariyle chemical brothers tematigine ba$lami$tir.
(bkz: anam costu lan bunlar)