1. 1.
  inertia creeps ve karmacoma adlı eserlerinin mutlaka dinlenmesi gereken bir trip-hop grubu.ugur yucel in eskiya filminin albumunde soyledigi sarki olan karmacoma ile ulkemizde ve dunyada buyuk hayran kitlesine sahip olmuslardır.
  2 -1 ... seyyi betu hz
 2. 2.
  mükemmel bir grup,,bir ara grup üyelerinden birinin ayrılması söz konusu olmuştu,,müzik kaliteleri hiç düşmedi.bazı albümleri:
  mezzanine
  protection
  danny the dog*
  1 -3 ... electronica
 3. 3.
  cok sayida kaliteli filmde soundtrackleri bulunan mukemmel muzik yapan bir trip hop grup. butun gun dinleyebilirsiniz parcalarini hic sikilmadan. melankolik bir hava hakim ve insanlari mutlu etmekten cok bunalima sokabilen yegane gruptur.
  (bkz: antistar)
  3 ... antistar
 4. 4.
  (bkz: snatch) in soundtrack i (bkz: angel) ide yapan gruptur.
  2 ... say
 5. 5.
  mezzanine en iyi albümleridir. tear drop ve angel gibi iki aşmış şarkı da bu albümdedir zaten. tear dropun videosu da ayrıca izlenmelidir.
  2 -1 ... nebula
 6. 6.
  1988'de bristol'de kurulan ingiliz trip-hop grubu. elektronik müzik yaparlar ve jazz, hip hop, rock türlerinden de yararlanırlar. son zamanlarda daha çok elektroniğe kaydılar.

  üyeleri, "3d" lâkaplı robert del naja ve "daddy g" lâkaplı grant marshall'dır. başlangıçta yanlarında bulunan "the mushroom" andrew vowles, mezzanine albümündeki tarzdan memnun olmadığı için, albüm kaydı bittikten sonra gruptan ayrılmıştır. yerine, gruba neil davidge geçmiştir.

  massive attack'ın 3. ve en dikkat çekici albümü mezzanine 1998'de yayınlandı. albümdeki parçalardan "angel" guy ritchie'nin eğlenceli filmi snatch'te, aronofsky'nin filmi pi'de kullanıldı. diğer şarkılar da stigmata, matrix ve jackal gibi çok başarılı sinema filmlerinde kullanıldı. artık, massive attack bir nevî efsane olmuştu.

  grup, son olarak mart 2006'da en iyi derlemesi olan, "collected"'ı üretti. albüm, massive attack'ın bugüne kadar ürettiği kaliteli müziğin bir belgesi olarak sayılabilir. barındırdığı iki şarkı da (Live with me ve false flags) dinleyicilerinin geleceğe umutla bakmasına yardım ediyor.
  5 -1 ... bl
 7. 7.
  dinlerken zihinde görüntüler oluşturan,
  birçok insana bristol'un haritadaki yerini öğreten,
  deneysel müzik,
  mucizeler kumpanyası..
  2 ... piano-forte
 8. 8.
  tek kelimeyle sinematik..
  1 ... piano-forte
 9. 9.
  trip hop yapmadıklarını iddia ettiklerini duyduğum, kulağa hoş gelen şahane müzikler yapan ısrarla trip hop yaptığını savunduğum grup.

  (bkz: protection)
  3 ... eldaina
 10. 10.
  butterfly caught, teardrop,angel, inertia creeps,dissolved girl,karmacoma gibi masterpiecelere sahip, sabaha kadar dinlenesi,kendimizden geçilesi grup..butterfly caughtu sabahlanmıs gecenın ardından yuksek sesle tek basına dınlemek gecıcı urpertılere neden olabılır..

  bole d bı websıtelerı var
  http://www.massiveattack.com
  1 ... plug in baby