bugün

başkenti vaduz olan ülke
vergi cenneti haline gelmiş,para birimi olarak isviçre frangını kullanan,yaygın olarak almanca nın konuşulduğu,isviçre ile avusturya'nın arasında kalan 157 kilometrekarelik küçücük ülke.
kişi başına gelirin en fazla olduğu ülkedir. avrupada yaşanabilecek sessiz sakin mekanlardandır...
tdk tarafından acilen türkçeleştirilmesi gerektiğini düşündüğüm sözcük. mesela lihtenistan* olabilir.
arabayla ülkeye girildiği an ayagınızı gazdan hafifçe çekmeniz gereken bi ülke.yoksa bi dalgınlıkla anında ülkeden çıkış yapabilirsiniz.
almanya, avusturya ve isviçre sınırlarının birleşiminde bulunan, 3 germen asıllı devletin tampon bölgesi olarak varlığını sürdüren ve amaçlarının ne olduğunu hep merak ettiğim ülke.

ayrıca, (bkz: kamuran reçber)
nüfusuyla olimpiyat stadının yarısını bile dolduramayacak fakat sürekli milli maçlarda karşılaştığımız tekerleme isimli ülke.
Avusturya'nın feldkirch kentinden karayoluyla girilebilecek ülke. lakin gümrükte bulunan zat-ı muhteremlerin ingilizce bilmemesinden dolayı, içeriye ancak almanca öğrendikten sonra girebilmeniz mümkün olabilir. **
prensliktir. "liechtenstein prensliği *". okuma yazma oranının 100 % olduğu, sanayinin olmadığı, ama bunu finanstaki başarısıyla örten ve üstüne kapak koyan ülke.
okunuşu liiçenştayn olan, arada bir milli takıma moral gecesi tadında maçlar oynadığımız ülke.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.