1. 1.
  başkenti vaduz olan ülke
  7 ... archer
 2. 2.
  vergi cenneti haline gelmiş,para birimi olarak isviçre frangını kullanan,yaygın olarak almanca nın konuşulduğu,isviçre ile avusturya'nın arasında kalan 157 kilometrekarelik küçücük ülke.
  6 ... elendil
 3. 3.
  kişi başına gelirin en fazla olduğu ülkedir. avrupada yaşanabilecek sessiz sakin mekanlardandır...
  3 ... pink floyd
 4. 4.
  tdk tarafından acilen türkçeleştirilmesi gerektiğini düşündüğüm sözcük. mesela lihtenistan* olabilir.
  12 ... dogos
 5. 5.
  arabayla ülkeye girildiği an ayagınızı gazdan hafifçe çekmeniz gereken bi ülke.yoksa bi dalgınlıkla anında ülkeden çıkış yapabilirsiniz.
  46 -1 ... hasnicktir
 6. 6.
  almanya, avusturya ve isviçre sınırlarının birleşiminde bulunan, 3 germen asıllı devletin tampon bölgesi olarak varlığını sürdüren ve amaçlarının ne olduğunu hep merak ettiğim ülke.

  ayrıca, (bkz: kamuran reçber)
  6 ... chemsuk
 7. 7.
  nüfusuyla olimpiyat stadının yarısını bile dolduramayacak fakat sürekli milli maçlarda karşılaştığımız tekerleme isimli ülke.
  4 ... twisted transistor
 8. 8.
  Avusturya'nın feldkirch kentinden karayoluyla girilebilecek ülke. lakin gümrükte bulunan zat-ı muhteremlerin ingilizce bilmemesinden dolayı, içeriye ancak almanca öğrendikten sonra girebilmeniz mümkün olabilir. **
  6 ... funmacun
 9. 9.
  prensliktir. "liechtenstein prensliği *". okuma yazma oranının 100 % olduğu, sanayinin olmadığı, ama bunu finanstaki başarısıyla örten ve üstüne kapak koyan ülke.
  5 ... tata
 10. 10.
  okunuşu liiçenştayn olan, arada bir milli takıma moral gecesi tadında maçlar oynadığımız ülke.
  4 ... correction