bugün

entry'ler (55)

otobüste yer vermek

(bkz: ver kurtul)

besinci nesil yazarlarin sig espri anlayislari

polatin babasi olsaydi tek cumleyle konuyu kapatirdi..
"size göre sig bize gore derin evladim"
"size dar gelen bize bol gelebilir cocugum"

tavlada gelen zarlari farsca soylemek

Düşeş bilindiktir altı altı'ya denir.

gelmeyeceği bilinen sevgiliyi beklemek

aptalıktır"sa", en büyük aptal yazıyor; kullanmadığım bir hattı sırf o yeni numaramı bilmiyor diye atamadım.. kimaramıscell e yönlerdirdim 1 yılı aşkın sabit ücretini ödedim, aklıma geldikçe açıp bakıyordum, kalbim yerinden cıkacak gibi olurdu arayanlara bakarken.. değerdi..

hayatın öğrettikleri

iyi kalpli olmanın, mükemmel olmaktan daha önemli olduğu..
Kendimi neselendirmek istedigim zaman en iyi yolun baska birini neşelendirmeye çalışmak olduğu..
Isyerinde romantik iliskiler aranmamasi gerektigi..
Kimle evlenecegin kararinin hayatta verilen en önemli karar olduğunu..
Bir bebegin evlilik sorunlarini çözemeyecegi..
Çalistirdigimiz insanlara iyi davrandigimizda, onlarin da müsteriye iyi davrandiklari..

ask acisinin bir bedeli olmali

başlıkta demek istenen bence; "yeniden başlayabilirmiyiz" diyen sevgiliye verilen bir cevaptır. ee bizim bi tarafımız yerlere vurdu bogazımıza konteynerlar sıkıştı nefes alamadık, ne olacak yani şimdi bunların bir bedelini yok mu? dur. ve aşk acısı cıkmaz kalemle yazılmış bir acı olduğundan, olay bedelsiz yeni başlamakla son bulur büyük ihtimalle. ha bir çogu bak gör bende sana aynı acıları yaşatmassam diyerek başlasada, ilk yanlız kalma anında tüm çekilenler unutulur.

ek hesap

bazı bankalarda eksi bakiye olarak adlandırılır.

dördüncü nesil yazarların durgunluğu

(bkz: tertipcilik)

güler sabancı

sanıldığı gibi rahmetli sakıp sabancı'nın kızı değil, 6 kardeş olan sabancı'ların en büyük olanı merhum ihsan sabancı'nın kızıdır. şu an sabancı holding yönetim kurulu başkanıdır. sabancı holding'in ceo'su ahmet dördüncü'dür.

meridian

nortel firmasının bir telefon santral modeli. digital, analog, IP, ve kablosuz iletişimi destekleyen bir sistemdir. option 11, option 61, ülkemizde meridian'in gibi modelleri en yaygın olanlarıdır.

hayati kisaltan seyler

sigortalar attığında elektrikçi'ye gerek yok ben hallederim demek.

sarhos olunca eski sevgiliyi aramak

içki burda bir bahane oluyor. özlem zaten tavan yapmış, boşluk doldurulamamışsa içsende içmesende o telefon açılıyor zaten. ama içki bazende eski sevgiliden gelebilecek terslemeye kalkan niteliği taşıyor. telefon kötü bir biçimde kapanırsa kız şöyle düşünsün diye içip içip te el atılır o telefona;
köpek herif dua etsin sarhoşluktan aramış yoksa ben ona neler derdim de.....
ha tersleme olmamışsa zaten ne düşündüğünün pek bir önemi kalmıyor, iki taraf da iyi anılardan bahsediyor sevinçten göze uyku girmiyor falan.

hicbir yazari tanimayan yazar

kimseyi tanımadan zirvelere gidesi gelmeyen, zirvelere gitmeden de kimseyi tanıyamayan,aslında kimseyi tanımamak mı yoksa kimse tarafından tanınmamak mı daha kötü tam karar veremeyen, bu saatten sonrada muhtemelen ay ne çok ilgi arsızıymış denecek olan yazar(lar)dır. * * * (bkz: correction)

correction

Kısaca... (bkz: hiçbir yazarı tanımayan yazar)

çin atasözleri

üç taşınma bir yangına bedeldir...

damper

Bina içinde herhangi bir mahalde çıkan yangının komşu mahallere sıçramasını ve mevcut havalandırma
sisteminde hava sirkulasyonunu kapatarak yangının
körüklenmesini önler.
isteğe göre ikaz switch'i ilavesi ile havalandırma fanlarının stoplanması yapılır.
damper ısıtma-soğutma sistemlerinde hava debisi kontrol için de kullanılır.

vav

Veriable Air Volume
Değişken hava hacimli, DHH (Variable air volume, VAV) havalandırma sistemlerinde hava
şartlandırma üniteleri, HŞÜ (Air handling unit, AHU), sistemin havalandırma ve sıcaklık
isteklerine HŞÜ fanının kapasitesini değiştirerek cevap verir. Sistem genellikle, havalandırma
kanalı girişindeki statik basıncı sabit tutmak ve havalandırılan hacim içinde pozitif statik
basınç yakalamak üzere giriş ve çıkış fan debilerinin kontrol edilmesi temeline dayanır. DHH
kutuları sabit sıcaklıkta değişken debili şartlandırılmış havayı kontrol edilen hacme yollarlar.
Merkezi DHH sistemleri bina hava şartlandırılması açısından verimliliği en yüksek
yöntemdir. Bunun sebebi çiller, kazan, dağıtım üniteleri ve diğer hava şartlandırma
ünitelerinin merkezi olarak ve optimum şekilde kullanılabilmesidir.

hilmi yarayıcı

Hilmi Yarayıcı, Türk halk müziği ve özgün müzik sanatçısıdır. 1969'da Antakya'da doğdu. 1988-1995 yılları arasında Grup Yorum'la çalıştı bu tarihten sonra gruptan ayrılsa da konser ve albüm çalışmalarına destek verdi. 1993'de iTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı'na girdi. iTÜ Çoksesli Batı Müziği korosunda yer aldı. Konservatuar öncesinde ve sonrasında opera hocalarından şan dersleri aldı.Albüm çalışmalarının dışında "Seher Vakti" ve "ilk Göz Ağrısı" adlı tv dizilerinin ayrıca "Aşk Yolu" adlı televizyon filminin müziklerini hazırladı. Halen bir devlet lisesinde müzik öğretmenidir

elestirilerle cok mutlu olurum diyen samimiyetsiz

insanlar yaptıkları işe eleştri isterlerse, aslında duymak istedikleri övgüdür.

dino merlin

dün itibariyle harbiye açık hava da konser vermiş insandır. bosna'da onun için şu sözler söylenir. Dino şarkı söyleyince balkanlara barış gelir.