1. 1.
  okunusunun leviz mi livayz mi oldugu muamma olan marka.
  6 ... yarteles
 2. 2.
  levi strauss adında bir yahudinin kurduğu giyim firmasıdır.*
  7 -2 ... ratata
 3. 3.
  ilk kez levi strauss isimli abimizin, çeşitli su yataklarında altın ararken kendince tasarlamış olduğu jean pantolondur. daha sonra çeşitli varyasyonları içinde barındırarak jean pantolon devi olmuştur. sağlam, kullanışlı ve aykırı kesimlerde modelleri mevcuttur.
  4 ... 35mm
 4. 4.
  levi amcamız ilk kotunu kaldığı çadırdan* yapmıştır. bu kot çok dayanıklı olduğu için zamanla işi ilerletmiş, sonunda köşeyi dönmüştür. tabi en çok parayı şu anda şirketin patronu kaldırmaktadır. zira levis'ın bildiğim kadarıyla 150 yıllık geçmişi vardır.
  4 ... frozen hopes
 5. 5.
  mavi jeansin ortaya çıkmasıyla tahtı yıkılan,bir zamanların hiti 501'in yaratıcısı jean markası.
  2 -3 ... siberr
 6. 6.
  ne kadar bütçeyi zorlasa da en sağlam ve giyilmeye layık olan marka. özellikle kot pantolonlarına verilen paraya acımamak lazım. şarap gibidir giydikçe güzelleşir, tahin helvası gibidir yani nasıl desem, brüksel lahanası gibidir paçasını katlasanız da hoş olur. şu sıralar düşük bel ve boru paça modelleri revaçtadır. sırf levis giymek istiyor diye insanlara marka özentisi dememek gerekir. kaliteli giymek akıl alametidir.
  9 -1 ... zugamalay
 7. 7.
  kalitesine göre fiyatının düşük bile kaldığı t-shitler satan firma. yarı fiyatına dandiğini alınıp x sürede giyilecekse levis alıp bu süreyi 5x'e çıkarmak mümkündür.
  -1 ... arjen robben
 8. 8.
  (bkz: ucuz mal alacak kadar fakir deilim) mantıgını onaylayan giyim firması.
  1 -1 ... ozkrm
 9. 9.
  mühendis kotu
  1 ... miksaj
 10. 10.
  izmir gençliğinin zengin ettiği kot markasıdır.
  3 -1 ... gerko