1. 1.
  (bkz: levis)
  2 ... frozen hopes
 2. 2.
  levis adlı giyim markasının kurucusu tabii simdiki gibi değilde o zamanlar madencilere sağlam kumastan iş elbisesi pantalon fln dikiyormus.
  1 -1 ... ratata
 3. 3.
  levis markasının yaratıcısı yahudi iş adamı.
  4 -1 ... elendil
 4. 4.
  marksist işadamı
  ... ferrole
 5. 5.
  Almanya'nın bavaria kentinde doğmuştur. Asıl adı "loeb" strauss'dur. 1847 yılında ailesiyle birlikte almanya'dan amerika'ya göç etmişlerdir. Amerika'da bi kaç yıl elbise satış işi yapmıştır. 1850 yılında amerikan vatandaşı olmuş ve adını "levi" olarak değiştirmiştir. Bu sırada halen altına hücum dönemini yaşayan san francisco'ya giderek orada çeşitli kumaş ve elbise satışı yapmıştır. Sattığı ürünleri kalitesi ile ün salmıştır.

  Daha sonra 1972 yılında arkadaşı Jacob Davis'in fikri ile müşteriler için son derece sağlan ve metal düğmeli pantolonlar üretip satma fikri hayatını değiştirmiştir.

  levi strauss 73 yaşında iken 1902 yılında ölmüştür.
  1 ... yahudi yerlesimci
 6. 6.
  amerika'nın ke$finde kolomb'un gemilerinden birinin yırtılan yelkenini dikerek ilk icraatını yapmı$ ki$idir..
  -1 ... mrtince
 7. 7.
  1848 yılında san francisco halkı altın aramaya başladı. altın aramak için dünyanın pek çok yerinden insanlar bu kasabaya akın ediyordu. birçoğunun altın ararken üstü başı perişan olmuştu. ve bir terzi vardı bu kasabada, o terzi altın arayan şahıslara sağlam jeanlar dikiyordu. onlara jean satarken meşhur oldu ve adı tüm dünyaya yayıldı. işte o terzi bugün ki levi's marka jeanleri yapan levi strauss'tu. altın aramaktan daha karlı bir iş yaptığı kesin.
  1 ... the she
 8. 8.
  kurduğu şirketin adının insanların mamülünü isimlendiriş biçimden hareket ettiği bilinmektedir. zamanında levi kardeşin giydiği bu pantolona "levi'nin" manasında kullanılmasından mütevellit-imiş. yani bir aitlik olarak "s" takısı.
  -1 ... chemsuk
 9. 9.
  http://www.pistov.org/2009/04/levi-strauss.html
  -1 ... kurgu
 10. 10.
  bir başka akrabamız levi amca.
  bugün hala daha firmasında yüzdelik ortaklığımız bulunmaktadır.
  ... demir lebleb