bugün

504 serisi on numara olan marka. çoğu kişi pahalı olduğundan şikayet etmiş, haklılar. ama bi kaç ayda bir bi alana bi bedava kampanyası oluyor. ya da %50 indirim zamanlarını takip edin, bu şekilde normal bi kot fiyatına alabilirsiniz.
son 2 yıl içinde aldığım tüm kotlarını maksimum 6 ay kullanabildiğim için alışverişi kestiğim jean markası (idi). fakat morhipo'da rastladığım kampanyası nedeniyle dayanamayıp ürünlerine göz atayım dedim. mavi'den dar paçada 27-32, geniş paçada 27-34 giyen biri olarak jeanlerinde kararsız kaldım zira kataloğunda kullandığı manken ablamıza * bi 28-32 giydirmişler kısa olmuş, bi 28-30 giydirmişler uzun olmuş. anlamadım kapattım. sonra tekrar en beğendiğim jeani sepete ekliyim dedim ama anında bedenlerini kapmış online alışveriş kokoşları. e ben de götüme baka baka siteyi kapattım.

kısacası pantolon uzunluğu konusunda oldukça yanıltıcı olduğunu düşündüğüm, denemeden alınmaması gereken marka.
uyanık yahudi girişimcinin dünyaya mal ettiği pantolon markası.
dockers'ın sığıntısı gibi görünen marka.
daha once giymemis olanlarin mutlaka hangi numaranin ne anlama geldigine bakmasinda veya birinden ogrenmesinde yarar vardir. zira (bkz: Burhan çaçan) gibi gulunc duruma dusebilirsiniz.

http://blog.haberturk.com....asp?yID=90446&kID=39
501'in arka sağ cebinin sol yanında yer alan kırmızı dikey levis yazındaki e eğer büyük ise bu 501 daha makbulmuş.
(bkz: LEVi STRAUSS)
Artık pazar kalitesinde ürünler yapan, en son aldığım avatar modeli pantolonunu dolaba kaldırdığım tekstil markasıdır. Tasarımlar da çok vasattı bu sezon. " Alırsın Levis pantolon 5 yıl giyersin " sözü mazide kalmıştır artık.
eski kız arkadaşıma aldığım mont aracılığıyla gururumla oynamışlardır. kasım ayının sonunda kız arkadaşıma bir mont aldım. kavga ettik. vermedim. geri götürdüm, tanıdıkları için dediler ki yılbaşında falan gel çok güzel giysiler gelir, hem bedenleri de olur. peki dedim güvendim. ocak'ta gittim ocak'ın sonunda gel dediler. ocak'ın sonunda gittim, oranın müdürü olan berk beyefendi işten ayrılmış. önce bi şaşırdım ama diğer kadro devam ettiği için siktir et piçi dedim. bu sefer de dediler ki bedenleri kalmadı eşyaların şubat'ın sonunda gel.

evet işte şimdi burdan başlıyor meselemiz,
geçen cumartesi gittim. bir baktım eski takımdan kimse yok. şaşırdım, durumu anlattım. çok zor değiştirmemiz dediler. sinirlendim ama numaramı aldılar, bana "geri dönüş" yapacaklarmış. bekliyorum cumartesi gününü. eskişehir'e gittiğim an o şerrrrefli insanlara karşı öyle bir çirkefleşeceğim ki...

en yoğun saatinde alacak gibi göstereceğim 2-3 kot için baya bi uğraştırarak ürün kodunu ve bedenini alıp teşekkürler uğraştığınız için benim buraya gidip gelmeme sayın herhalde buradan bir daha alışveriş yapacağımı sanmıyorsunuz? tarzında bir kaç laf sokup çıkmayı düşündüğüm markadır ayrıca. levis markasını çok severim ama eskişehir bayiisinin yaptığı şeref yoksunluğudur. küfürle karışık da olabilir bu çirkefliğim.
Kuzenimin dediğine göre Boğaziçi'ni kazandığı 90ların başında sırf Boğaziçi partilerinde giymek için alınırmış bu kot; o kadar meşhur, o kadar değerli, o kadar prestijliymiş o zamanlar. Çok daha pahalıymış tabi. 501 efsanesi, hala dillerdedir.

Tabi şimdi ortalık renklendi, piyasa çeşitlendi, fiyatlar daha makulleşti bütün kotların fiyatları, kalitesi, modelleri birbirine yakın olmaya başladı.

Ama kuzenimin hikayelerinden mi etkilendim yoksa hakikaten diğer kot markalarına göre daha mı güzel, bir Lee bir de bu marka kottan başka almamaya çalışırım.
belli bir kesime hitap eden mağazadır. lc waikiki de 29,90 tl olan aynı gömlek, bu mağazamızda 110 tl dir. insanın ağzını apaçık bırakacak cinsten tişörtleri var, hiç sormayın.
Son reklam müziği ile kıpır kıpır eden ecnebi Jean markası.

bilmem niye böyle oldu.

http://www.youtube.com/watch?v=2iiz1HxlidU
mavi jeans in arkasında kalması, ancak dolapta arka askıda olmasıyla açıklanabilecek olan markadır.

dünyanın en iyi kotlarının üreticisidir.
mavi ile karşılaştırmanın levis e hakaret olduğu bir gerçektir.
kalitesi kotundan kotuna değişir. genelde fermuarları sıkıntılı oluyor ama mavinin facebook taki beğeni sayısı 1 milyon iken levis inki 20 milyondur. bu globalleşme ve ciro konusunda kimin önde olduğunun açık bir kanıtıdır.
Müşteri memnuniyetini önemsemeyen, iki kere giymeyle güneşin rengini aldığı ürünlerdeki firma sorumluluğunu üstlenmeyen, geçmişteki kalitesinin ardına sığınan marka..
levıs bir dünya markası 504 kotları cok güzel tavsiye edebilirim.
eskiden hayli kaliteli ürünler yapmış olan fakat artık tırt ürünler çıkaran marka.
en baslarda madencilere kiyafet ureten bir firmayken gunumuzde en saglam kot markalarindan biridir.
kotlarının cep üzerinde '' ihtiyacınız kalmadığında bağışlayın'' yazısı olan eskinin sağlam markasıdır kendileri .

eskinin diyorum çünkü bir süredir kendileri bir çıkmazın içindeler . markayı eski günlerine * döndürme çabaları veriyorlar fakat henüz işe yaramış değil tam olarak . ceo ları bu durumu : bu hale bir günde gelmedik , çözümü de bir günde gerçekleşmeyecek , sabıra ihtiyacımız var , diye özetliyor .

kendileri modayı ve yeni trendleri takip etmemekle ,eskiye sıkışıp kalarak yenilikçi işlere girişmemekle suçlanıyor.

mavi ile kıyaslanmış bir kaç yerde ,mavi jeans'ın sağlamlığını direk kendimden bilemem çünkü bugüne kadar mavi marka bir kotum olmadı , fakaaaaaaaat duyuyorum , görüyorum mavi marka kot alan insanlar bazı konulardan mağdurlar, mavide şikayet edilen en büyük şeylerden birisi ağ yırtılma problemi , buna defalarca tanık oldum . gerek kişilerden duyarak gerekse de bizzat bayiye getirilmiş arası yırtık kotları görerek , işte levi's in bana göre en büyük farkı burda , ağ yırtılma sorunu levi's kotlarda daha az yaşanan bir durum , yani levi's a daha sağlam diyebiliriz sanırım , fakat tasarım olarak mavi'nin daha iyi ürünler çıkardığını söyleyebilirim gerek renk gerek kesim olarak. bu kulvarda (tasarım) mavi nin daha başarılı olmasının sebebini yukarda bahsettiğim levi's çıkmazı açıklıyor sanırım .
her pazarda her ürünü farklı kalitede olan giyim markası. amerika birleşik devletleri'nden gelen bir modeli var bir de efsane levi s 501. kesimi falan siktir edin de arkadaş abd'den gelenin yanında bizim orijinal 501 resmen pazar malı gibi duruyor.

haaa, bir de şöyle bir olayı vardır: levi s engineered jeans denen alet defoludur. yanlışlıkla üretilmiştir. "aaa, olmuş ya la bu" denerek piyasaya sürülmüştür. sonuçta ne kadar marka delisi varsa kapışmıştır. kuşkusuz adidas superstar'la kombine etmeyen onlardan değildir.

levi s 501 ise efsane bir modeldir. uzun bacaklı insanlarda o bacakları daha da uzun gösterir.* gelin gelelim türkiye'de uzun bacaklı insan bulmak zordur. kısacık bacaklarla bunları giyenler de maymuna dönerler.
(bkz: lovemark).

gardırobumun yüzde seksenini oluşturan giyim markası. kesimleri nedense tam uymaktadır bana.

kotun mucidi ve ilk üreticisidir.
kalitesi ve tasarımları harika olan jean markası.
fransızlar 16.yüzyılda şık bir kumaş arayışına girerler. nimes kentinde üretilen yün ve ipek karışımı bu güzel kumaşa serge adını verirler. serge de nimes diye de satıp ün yaparlar. bunu kıskanan ingilizler benzer bir kumaşı pamuktan üretip başındaki serge'i kaldırıp adına denim derler. tabi işin pastasını 19.yüzyılda almanya'dan new york'a göçen ve altın arayıcılarına aynı adla dayanıklı pantolonlar üreten levi strauss ve mahdumları yemişlerdir.
kemeri ve ayakkabısı çok iyi olan marka. tabi biraz tuzlu.
Hani şu bembeyaz olan, göğüs hizasında kırmızı arka fon üstüne beyaz LEVI'S yazan tişörtünün acil lazım olduğu markadır.
güncel Önemli Başlıklar