bugün

entry'ler (702)

çevresinde sevilen sayılan

yeni karmam vesselam evet bunu beğendim. 115 te gördüm kendilerini sevindirik oldum ne bileyim. etrafımda sevilir, sayılır, hürmet görenimdir bilirim. biliyordum fakat onaylanınca da bir hoş oldum şeyet. teşekkürler sözlük takipçinizim.

enerjik

yeni karmam.
110 ile görünmüştür camdan.
beğenmedim ama olsun.
kafiye tam süper!

ilkokulda söylenen kırıcı laflar

" onun yanına gitmeyin o bitli.." ayy çok fena idik yaa. çocukken hiçbir lafı sakınmıyorduk ki.

cehape

başlığı görünce abartısız koptuğum an. ulan memleketim insanı yemiyor içmiyor üretiyor yaa! (bkz: allah iyiliğinizi versin)

bu nasıl bir güzellik nasıl bir ironi.tebrik etmem lazım. üzerine basıyorum bravo!

hemen bilgi kısmı malum belki bilmeyenler olur. cumhuriyet halk partisi.

çevresinde sevilen sayılan

değiştirin şu karmamı daha orjinal birşey bulun bana dedirten gönül alma karması.
bu ne yaaa! doğru dürüst gönlümü al sözlük. kandırma beni boş laflarla.

sözlük yazarlarının itirafları

ilk baştan şunu not etmeliyim dkkat edin yada etmeyin dert değil!!! bu entrymi nereye yazacağımı bilemedim lan bunu da buraya döşeyeyim dedim ve yazıyorum. itiraf içerikli bir dert yanma olsun bu da. konu da itiraf ediyorum aradığım başlığı bulamadım buraya yazdım. eee başlık açsaydın aa salak seslerini de duydum. kaçmadı! bilseydim açardım tabi onu da bilmiyorum!

asıl entry....

konu:ariel detarjanının son reklamı

moda tasarımcısı olmak isteyen fakat olamamış bir anne ve bunu gerçekleştirebilen genç bir kız başrollerde. bir kırmızı elbise tasarlamış odasında yatırmış yatağın üzerine hayran hayran bakıyor. anası elinde kahveyle çok yorulmuş olan kızanına jest yapacak. ahaaa! o da ne kahve çat diye dökülür. külliyen nazar!! anasının kem gözlerinden, insan kızını çekemez mi ya, olmadı bak. elbisenin tam ortasında koca bir kahve lekesi.

hemen gerçek hayatta bir kesit... kız anneyi parçalar demediğini bırakmaz. saçını, başını yolar annenin. ama bunlar yine olgun. aman anne üzüldüm ama ne yapalım bulursun bir çaresini sen mantığıyla ufak bir surat asış. anne ise dur bu hele biraz dursun kurusun ben hemen gidip bir marketten ariel alayım hareketlenmesi. yıkarız hele kurusun bir tabakalaşsın ondan sonra ayağı. madem o kadar sonuç odaklısınız, kurtarıcısınız neden makinenizin üzerinde deterjanınız yok marketten gidip tek tip reyondan deterjan alıyorsun. alırken neden hiç fiyatlara bakmıyorsun. hayır en zengini parayı boka süren dahi gari ihtiyari bakar efenim. haaa yok evde makinede plastik kutunda deterjanın var ama omo. o çıkarmaz hissiyatı mı verdin bize. kaçırdık o kısmı şayet o zaman.
ne biçim kadınsın evinde doğru dürüst deterjanın yok, koşuyorsun markete. kocan öğretmiyor mu tek seferde alın şunları diye.

sözün özü ev kadınları salak değildir aptal aptal film çevirmeyin. akıllı mantıklı işler yapın değer görsün, beğenilsin. gerçi "this is a pen!" geyiği halen aklımızda ama. Allahım halen yaşıyorum delirmeden şükürler olsun sana!

bu sene hep tatil yapan insanlar

(bkz: bu sene hic tatil yapamayan insanlar)

devran döner hesabı.

bu sene hep tatil yapan insanlar

yılın 365 günü yatarak, gezerek tozarak bilumum dinlenerek tembellikten şişerek geçiren bünyeye sahip olabilen şanslı fakat bir kadar bedbaht insanlar.

erdoğan ın dünyanın en iyi beşinci lideri olması

o zaman bir adet one minute!!!

babaanne özlü sözleri

kardeş kardeşe minci paraylandır.

minci:lor peynir

babaanne özlü sözleri

kızın orospusu olmaz, kadının orospusu olur.

bu sözden kasıt kız ne yapar eder hürdür, ama evli kadın öyle elim sende seninki bende olmaz mantığı.

edit: lafazanın babaannesine selamlar.

babaanne özlü sözleri

veren iyi olaydı kızım orospular sultan kraliçe olurdu.

ilkokuldan akılda kalanlar

donuna kaçıran çocuklar, sıra altından sızıp kapalı havza şeklinde akışını tamamlayan akarsu.

kızların zayıfladım mı sorusu

soru tanıdık; cevabı ise basit, açık, net, kısadır. yani evet!!!

çekinmeyin bu yalandan asılan yok..

sevgilisi para harcamasın diye acıkmadım diyen kız

zamanında gruba dahil olduğum ancak verdiğim son kararla ümüğüne kadar diyeceğim ve çok uzakta kalacağım kız tipi.

bir zamanlar fakir ama onurluyduk da ne oldu! veren değil alan olmak lazım çoğu zaman. kadir kıymet bileni anlayana gelinceye kadar iş işten geçiyor efenim.

hemen bir babaanne vecizesi "veren iyi olaydı kızım orospular kraliçe olurdu."

erkeğin en salağından bile salak olan kızlar

hayatı boyunca sadece ve sadece 1 erkeği parmağında oynatabilmiş kadındır. ama nesli tükenmekte evet. bu modelin turboları piyasada salaklar evrimde yok olmakta.

velasıl yok öyle kızlardan..*

survivor kızlar erkekler

yarışma tek kelimeyle çizgi film formatından çıkmış. o neydi yaaa yat, kalk, ye, iç, öl, kalk, ye, iç, yüz, gez, yarış, dolan, uyu, ye, iç, hep aynı giysiler.

kıyafet değiştirmişler tanıyamadım hiçbirini!

başlıkları alt alta okumak

recepsu
çene altındaki sakalları kesip üstte bırakan tip

seni gidi recepsu seni...

bir erkeğin en güzel yeri

gözleri, kaşları ve muzipçe göz kırması. *

babaannenin anlattığı hikayeler

hangi amaca yönelik olduğunu pek kestiremediğim halde dinlemeye devam ettiğim baştan sona 100 kesik kesik 500 sadece son özlü sözünü ise hergün dinlemekle artık gına geçiriyor olmam. bezdim bezdim. böyle bir hikaye olmaz. alın bakayım.

eski zamanlarda köyün birinde aşifte bir genç kız varmış. kız epey işler becermiş adı sanı duyulur olmuş, hafif yollu anlayacağınız.

sonra köyde safça bir oğlancık var. sever bu kızı gönül verir. oğlanımız o kadar toyki bilmez kızın hakkında dönen geyikleri. velasıl gün gelir bizim toyun kulağına zillimizin efsaneleri ulaşır. toy inanmaz inanmaz ama işkillenir. eğer bu kız kız oğlan kız çıksın ben de onun şerefine ahırdaki sığırı keseceğim der.

gün gelir evlenirler. kızımız nah bakire tabii. çözüm yolu olarak mumu eritir götüne döker. * *

gerdeğe girer çıkarlar. sabah sabah bizim toy kalkıp ahıra gider ve daneyi (sığırı) keser. buna şahit olan kadınsa "vahh vahh!!" der.

"yazık oldu alaca daneye, neler girdi çıktı bu mumlu haneye!!!"

bu hikaye babanemin takıntılı olduğu bir hikaye. her duruma uyarlar anlatır. artık yeter nidalarıyla yarısında keser. başka bir vakit gene başlar. bazen bak sana birşey anlatayım der. başlar. kaç kere anlattın derim bunu acı bana. bazen de gerçi anlatmışımdır ama diyerek gene anlatmaya koyulur. bilinçaltıma inilse bu hikaye damga ile kazınmıştır o kadar. çıkardığım hisseleri anlatmıyorum. onlar ütopik artık.

not: babaanne ile yaşamak güzeldir ama bir o kadar zordur! zaman zaman çekilmezdir. ama yine de yaşanılasıdır. *