bugün

ispanyol otomobil üreticisi.
tasarımlarıyla göz dolduran otomobil firması. seat altea ve seat leon son derece şık dizayn edilmiştir.
ing.koltuk
(bkz: auto emocion)
(bkz: seat ibiza)
(bkz: seat cordoba)
(bkz: seat toledo)
(bkz: seat leon)
(bkz: seat altea)
"toledo" modeliyle kitlelerin hayranlığını kazanmış otomobil üreticisi firma.
audi ve porsche'nin ortak ürettiği bir arabadır,aslında sadece kapaorta kısmı wv tarafından üretilen,motorunu audinin yaptıgı melez bir arabadır.sayet wv'nin %25 hissesini porsche'nin satın almasıyla 2004'ten sonra cıkan modellerin motorlarına porsche eli degmistir.son derce konforlu ve muthis performans sahibi bir arabadır,bir arabadan beklediginiz herseyi size sunabilir.
Alman VW AG çatısı altında yer alan ispanyol otomobil üreticisi Seat'ın, ilk olarak 1957 yılında üretmeye başladığı Seat 600 modelinin 50. yaşının kutlandığı bildirildi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, üretildiği 16 yıl içinde 790 bin adet satılan Seat 600'ün, markanın geçmiş günlerinin en önemli kilometre taşları arasında yer aldığı belirtildi.

Açıklamaya göre, Barselona'daki Zona Franca fabrikasında üretilen ve 800 cc'lik motora sahip olan Seat 600, üretim bantlarında kaldığı 1957-1973 yılları arasında tam 790 bin adetlik satış rakamına ulaşarak, markanın en önemli modellerinden biri olmayı başarmıştı.

http://www.sabah.com.tr/h...4FF6A967D6C9DCEF8FC2.html
Sahibi ile Audi alamadın bunu mu aldın heheheoooo diye dalga geçilebilen otomobil markasıdır. Şaka bi yanadır 180hp'lik Leon chip'lenince canavar gibi gitmektedir.
90'lı yılların başında vw ile birleşmesiyle ıspanyol araba yapımcısı, vw amblemin üstüne prestij, ilericilik ve dinamikliği simgeleyen büyük s harfini yerleştirdi.
audi vw porsche skoda ailesinin üyesidir.bu aileye katıldıktan sonra pek bi kaliteli ve piyasa olmuştur.yoksa ispanyollara kalsa pek bi numara yaratacak bi araç değildir hiçbiri.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.