1. 1.
  çanakkale'ye doğru yolculuk yapılırken varıldığında "yarım saat yolumuz kaldı" diyebildiğimiz çanakkale'nin gelişmiş ilçelerinden biri.
  5 ... ztanyas
 2. 2.
  sadece yaz aylarinda gittigim, bir turlu sevemedigim memleket.
  ... muhtar
 3. 3.
  gelibolu'ya vapur seferleri vardır. bir de çanakkale merkezden eceabat'a vapur kalkmaktadır. ayrıca gene merkezden kilitbahir'e motorlar geçer ki tercih sebebidir*

  nüfus cüzdanımda kütük bölümünün altında yazan ilçedir kendisi. hala yazın büyükbabamın şeftali tarlalarına gider çocukluk anılarımızı yad ederiz. küçük ama çok şirin bir yerleşim birimidir. eğer ki bursa tarafından çanakkale'ye gidiyorsanız biga'dan sonra geçeceğiniz yerdir.
  1 ... eppur si muove
 4. 4.
  çocukluğumu geçirdiğim şehir. kışları sessiz sakindir. halkının yobazlığından dolayı kışın cafeler doğru düzgün dolmaz. hatta çok cafe kışın kapatır. ya da batar. bu yüzden doğru düzgün cafe de yoktur. gençler, kumsalda yada gözden uzak yerlerde vakir geçirmeyi yeğlerler. fakat yazın maşallah miami'den farkı olmaz. sahil dolar. nüfus ikiye katlanır. harika bir enerji ve ortam sağlayan bir yer haline gelir bu küçük kasaba. yaz da olsa, kışta olsa kafa dengi arkadaşlarınız varsa ve hareketliliği çok sevmiyorsanız tercihleriniz arasında olması gereken bir yerdir. dalyan kumsalında battaniyelere sarılmış halde arkadaşlarınızla sucuk ekmek yiyip içki içmenin keyfine başka hirbir yerde varamazssınız. başka hiçbir şehrin sessizliği kumsala vuran dalgalara karışınca, bu kadar sakinleştirici olamaz. ben alırım sevdiğimi bir ömür yaşarım onunla herşeyden uzak diyorsanız buyrun gidin derim.
  1 ... maxsimus17
 5. 5.
  Başlığı gördüğümde aklıma, bundan yıllar önce lapseki ilçesinde oturan bir arkadaşımın, lapseki adliyesinde yaşanmış bir olayı bana anlatışı aklıma geldi.
  şimdi lapseki adliyesinde bekçi olaraktan görev yapan amcamızın adliye bahçesinde bir kulubesi vardır, amcamız öğle aralarında evinden getirmiş olduğu yemekleri bu kulubenin içinde mideye indirmekte ve indirdikten sonra biraz şekerleme yapmaktadır, yanlız işin ilginci amcamız kulubeye her girişinde köpeğinide yanına almaktadır, tabi saf ve iyi niyetli halkımız bu durumdan kıllanmamakta, hatta ''ne hayvan sever bir amca bu böyle'' diyerekten memmuniyetlerini dile getirmektedirler. neyse gel zaman git zaman sonra günlerden birgün yine öğle tatilinde, her zamanki rutinliğini eylemleyen amcamızın kapısı birden 2 kişi tarafından açılır, ve o da ne, amcamız köpeğe bafilemektedir, neyse '' allah belanı versin, şerefsiz herif.....'' nidaları eşliğinde devam eden bir kavga başlar, olaydan haberdar olan herkes amcama kendi yörelerine özgü küfürlerle tekme tokat dalmaktadırlar. amcamın karısıda o vakit adliyeye gelmektedir, kadın olayı öğrendikten sonra aynen şu cümleyi haykıraraktan kocasına girişir.'' ulan şerefsiz heriffff, sana her gece kaymak gibi amm veriyorum, sen burada itin köpeğin dötüne sokup akşamda bana mı sokuyorsun'' diyerekten lapseki adliyesini birbirine katar.
  not: Bekçinin daha sonra ki akıbetini merak edenler için belirteyim, amcamız 2 ay karısı tarafından eve alınmamış, daha sonra affedilmiş, ama lapsekiyi terketmişler.
  edit: ulen bu entry'e eksi oy veren adamın o an ne düşündüğünü çok merak ediyorum, birader köpeği ben zikmedim, iyi oku.

  anımsatma editi: eski künyede yazan sanalmolotof tan bir copy-paste
  ... akustikmolotof
 6. 6.
  ADATEPE
  AKÇAALAN
  ALPAGUT
  BALCILAR
  BEYBAŞ
  BEYÇAYIRI
  BEYPINARI
  ÇAMYURT
  ÇATALTEPE
  ÇAVUŞKÖY
  DEREKÖY
  DiŞBUDAK
  DOĞANDERE
  DUMANLI
  ECiALAN
  GÖKKÖY
  GÜRECi
  HACIGELEN
  HACIÖMERLER
  HARMANCIK
  iLYASKÖY
  KANGIRLI
  KARAMUSALAR
  KARAÖMERLER
  KEMiKLiALAN
  KIRCALAR
  KIZILDAM
  KOCABAŞLAR
  KOCAVELi
  MECiDiYE
  NÜSRETiYE
  SINDAL
  SUBAŞI
  SULUCA
  ŞAHiNLi
  ŞEVKETiYE
  TAŞTEPE
  ÜÇPINAR
  YAYLALAR
  YENiCE

  adlı köylere sahip bir çanakkale ilçesi.
  ... suunddavaska
 7. 7.
  Anneannemin yaşadığı küçük sevimsiz kasaba.Tatil için sessiz sakin ve güzel bi yerdir ancak bir haftadan fazla dayanılmaz.Devamlı yaşamak için hiç ideal değildir deniz olsada bi süre sonra bay geliyo yani.Bide bu lapsekide bi tarikat grubu vardır.mahalle halkını salak yerine koyar.tarikatın başındaki adam kendini peygamber gibi gösterir milleti kekler.ok komiktir ya.
  ... gulbesekeri
 8. 8.
  Milliyetçi muhafazakar insanların yaşadığı, huzur ve sessizlik arayanların gerçekten bunları bulduğu şirin ilçe. Çanakkale Boğazı'nda olup deniz manzarası süperdir.
  ... bursauludag
 9. 9.
  çanakkale nin en güzel ilçelerinden biridir.kışın gençler için yaşam olanaklarının çok kısıtlı olduğu yazın ise ordan kopmak istemeyeeğiniz şirin bir yerdir.dalyan mevkiinde deniz sezonunun açılması ile şaşkınlık veren bir kalabalıkla karşılaşırsınız.eğlencede sınır yoktur.kışın ise yapacak hiçbişey yoktur.kafeler kapalıdır.oturucak yer bulamazsınız.halkının geçimini çiftçilikle sağladığı,memur kısmının artmasıyla daha çok gelişen yerdir.her ne kadar kışın gidesin gelmesede yazın ordan kopamıyorum.çocukluğum ve gençliğim geçti inşallah yaşlılığımda orada geçer.denizine baktığımda bulduğum huzuru hiçbir şeye değişmem.
  ... sessizlikveyalnizlik
 10. 10.
  ilçeye bağlı beldeler:

  -çardak
  -umurbey
  ... pipishik