bugün

entry'ler (1109)

sözlük yazarlarının itirafları

şimdi yeniden tam herşey yoluna girmişken bir vedayı daha kaldırabilirmiyim bunu bile bilmiyorken bu kadar çok severken uğurlamak çok zor olacak...

ben bu yazıyı sana yazdım

bir gün bir yerlerde karşılaşacaktık elbet...ama böyle olmamalıydı karşılaşmamız böyle hayal etmemiştim.ben bıraktığın gibiyimde keşke sende öyle olsaydın...keşke ben bu kadar acı çekmeseydim...keşke ben bu kadar üzülmeseydim...keşke bu kadar imkanzsız olmasaydık ve keşke senin hayatın bu kadar değişmemiş olsaydı...şimdi keşkelere sığdırılmış bir hayatım var...pişmanlıktan değil özlemden bütün keşkelerim...

her neyse işte özledim seni. ..o kadar...

sesini duymak beni cok mutlu ediyor be adam.günde bir defa msj atsan bütün gün gülüyorum...ben hakikaten seni çok özlüyorum. ..ve ilk defa birinin bana uzak olmasından cok şikayetçiyim. ah be adam keşke bu kadar uzak olmasaydık...seni bilmem ama ben hep senle olurdum...

ömrü boyunca tek bir adamı sevmiş bir kadın ve bunca zaman sonra başkasıyla evlenmiş bir adam...ne büyük acı...sen elmayı seviyorsun diye elmada seni sevmek zorunda mı? tam olarak bu olsa gerek.elma beni sevmedi ve ben o elmanın yerine hala kimseyi koyamadım.bir çok elma tanıdım tam bu dedim evet bu ama buda değilmiş...kimler geldi kimler geçti kimisi küçük bir iz bıraktı kimisi ona çok benziyordu kimisi öylesineydi işte ama hiç biri o elma olmayı başaramadı.bunları neden yazıyorum çünkü ben o elmanın çok zaman eksikliğini hissediyorum.bazı insanlar sevgiliden çok arkadaştır dosttur birbirine.bazen dostumu bazen arkadaşımı bazen sevgilimi özlüyorum. ..ben özlesem ne yazar ki o başka birisiyle başka bir hayata yelken açtı bile...dilerim ki kurtlanırsında çöpe atılırsın elma...

öğrenilmiş çaresizlikleri sevmiyorum ben...senide sevmiyorum... sende öğrenilmiş bir çaresizliksin benim için...çünkü ben seninde benim yanımda olmayacağını biliyordum seninle olamayacağımı biliyordum.mesafelerin seni beni hiç edeceğini biliyordum buna rağmen bir şans dedim belki mutlu olurum dedim ama hesaba katmadığım bir şey vardı oda ikimizinde farklı hayatları olduğu farklı arkadaşlıkları olduğu...yanlış zamanda yanlış yerde olmayıda sevmiyorum ben. bence sende sevmemelisin mesela sende yanlış yerdesin benim kalbimdesin.ne işin var orda? al git hemen kendini...

hadi gel gidelim istanbula tekrar seninle.kaldığımız yerden devam edelim eğlenmeye.kimse olmasın bir sen bir ben olalım.beyoğlunda barlara gidelim canlı müziğin dibine vuralım sabaha karsı kol kola gezelim...cihangire gidip yine hasta olalım ben yine bakarım sana olmaz mı? sen bana hiçbirşeyi kafama takmamayı öğret ben sana küçük tripler atayım.böyle mutlu mesut geçsin zamanımız.ne bileyim iste.beni tekrar mutlu etsene...

bankacı olmak zormuş ya.hapishane gibi sabah gir akşam çık.güneşi unuttum.

bir anne atasözü der ki

yaptığın banaysa öğrendiğin kendine.

geberiyorum sensizlikten...

sözlük yazarlarının aşk itirafları

şimdi bu kadar kısa zamana sığdırılmış bu kadar çok anıyla başbaşayım...özledim desem gelemezsin biliyorum ama çok özlendin...ben senin neyime aşık olmuştum? muhabbetine, insanlığına hatta öküzlügüne...hani şu yanyanayken yaptığın şebeklikler vardı ya hepsinden cok etkilenmiştim.gece seni anlatarak uyuyup sabah seni anlatarak uyanıyordum...ben sana istanbulda aşık olmuştum şimdi bir daha istanbul deseler aynı yerleri gezemem...herşey seni hatırlatır...ben ki istanbulu bile seninle sevmiştim...birde şuanki duruma bak herkes kendi memleketinde kendi hayatında. keşke diyorum zaman mekan farklı olsaydı...

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

mutlu olduğum şeyleri yapmak ve bunda hiçbir zaman pişman olmamak.

bu yazıda sana yine sana yine sana...evet yine yaptım son hamlemi ve ögrendim sevgilin olduğunu...bana o kadar güzel hayaller kurdururken aynı zamanda o kızda vardı hayatında...biliyordum aslında hissediyordum hatta ama araştırmak istememiştim ve bugün şeytan bak bakalım o kız mı dedi ve baktım o kız sevgilinmiş...üzülmedim aslında. ..ama yinede içime dokunmadı değil. bana yaşattığın güzel zamanlar için teşekkür ederim. ..insanlık bende kalsın istiyorum ve bu yüzden sana kötü birşey yazmıyorum...sadece bil ki sen kendini bitirdin...ben ki seni adam zannettim ama sende herkes gibiymişsin...saygılar benden sana....

ben bu yazıyı kendime yazdım

bu ilk aldanışım değildi...sonda olmayacak sanırım. ben bu kafayla gittikce benden cacık olmaz...yine bütün umutlarım suya düştü.benim neyime ki birine güvenmek. ..güvenme işte mal gibi.sen yaşadın daha önce aynı şeyleri. bi tecrübe etsene ama etmezsin. ders falanda çıkarmazsın.ah kafam ah.yine hayal kırıklığı. yine hüsran. .. tam adam gibi adam diyorum adam çıkmıyor...yalanlar yalanlar...evet yine yanıldım...dilerim son olur...son olsun...Üzgünüm. ..

gecenin şarkısı

zakkum - ben ne yangınlar gördüm.

hep bir yolculuk havasındayım.yine valiz hazırlıyorum. leyleği uçarken mi gördüm acaba.

küçük bir sahil kasabasında yaşamak

çok güzel bir duygudur.evinizden cikip yürümeye başladığınız an karsilastiginiz esnaf bile sıcak kanlıdır.gidersiniz denizin kenarına yazsa hele bide içersiniz çayınızı elinizdede gazeteniz.kışın çok bir şey yoktur ama yine ufak bir yürüyüş ile kendinize gelirsiniz.

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

huzuru özledim.

sonra döndüm dedim ki

hadi bakalım hayırlısı olsun.

yazarların tekrar yayınlamasını istediği diziler

beyaz gelincik.