bugün

vikings dizisinde Katheryn Winnick tarafından canlandırılan shieldmaiden.
aşık olduğum kadın. nasıl güzel bişey nasıl harika bişeymiş.
film dünyasının gördüğü en taşaklı kadınlardan.
http://2.bp.blogspot.com/...veg4q5Ln1rhz6zho2_500.gif
Ahh ulan ahh kadin dedigin böyle olmali dedigim nadir kadinlardandir.
vikings dizisindeki asilliğin simgesi, savaşçı, deli gibi hatun, insanları keşke şu devirde yaşasaydım şöyle bir hatunum olsaydı demeye getiriyor.
efsanede anlatıldığı kadarıyla ragnar'ın kendisininkinden daha kuzeydeki memleketleri gezerken tanışıp savaşçılığından da etkilenerek evlendiği hatun; yani ilk karısı. daha sonra ona 2 erkek evlat da vermiş, ancak ragnar "hadi gel artık bizim memlekete gidelim" deyince ülkesinden ayrılmayı kabul etmemiş ve ragnar geri tek başına dönünce de ayrılmışlar ve ragnar'ın daha sonraki evlilikleri takip eden maceraları boyunca bilahare gündeme gelmiş.

(bkz: ortaçağ efsaneleri)
Güzellik olarak Bi Mother of Dragons değil.
mother of dragons'un eline verir kulaklarıyla oynar.

bu kadındaki çekicilik ortadoğu ve balkanlarda yok lan.
Burnu erkek gibidir.
baska hicbir hemcinsiyle kıyaslanmaması gerekendir. kadın gibi kadındır. güzellik var iyi bir anne ayrıca üst düzey bir savascı. daha ne olsun.
diziyi izlemiyorum bilmiyorum ama hafiften bir ygritte kokusu aldım kadından. bu onun için bir artı, ekstra karizma demektir.
görsel
tam bir yoldaş. hem eş, hem anne, hem de savaşçı.

ayrıca ragnar'ın yanındaki o at suratlı hatuna her alanda beş çeker.
(bkz: shield maiden) kendi basinin caresine bakabilen kadinlar da ayri bir cekici oluyor. Ragnar cok ayip etti ama bu kadina. Pis pis siritisi yok mu bir de...
Aşık olunası kadındır.
Çok ozlenilen reyistir.
10 kilo tassagi vardir. Gorunmese de.
Ragnar'ın bir zamanlar sulukule çingenesine tercih ettiği taş hatun.

Björn de amma gavatmış bu arada. Kuzeyden güneyden ne kadar adam varsa anasını sikti hâlâ ortamlarda erkeğim diye geziyor.
Ragnar'ın yaptığı nokta atış,aldatarak yaptığı büyük hata.
Kendisinin genc halini dr. House dizisini. 3.sezonunun 13.bolumunde gorebilirsiniz.
tehlikeler karşısında soğukkanlılığını koruyan, erkekler gibi kılıç kuşanıp savaşan cesur savaşçı.
yeri geldiğinde bir erkekten daha taşaklı olabilen ve aynı zamanda bir o kadar da güzel olan çılğın savaşcımız.
Kalf denilen haine nasil guvenip her seyini birakabildi anlamadigim karakterdir.
Bir liderin asla yapmamasi gereken seyi yapmistir.
diziyi izlemeye başladığımdan beri her geçen gün hayranlık seviyemin git gide arttığı taş hatun. o insansa biz neyiz diye düşündürmüştür. önüne geleni doğraması şekline şekil katmakta shield-maiden olum borumu.
--spoiler--

ragnarın ex karısı, rollonun eski kesiği,ragnardan sonra biri ile evlenip öldürmüş, wessex kralı egbertin kırıklarından biri ve nihayetinde krallığını çalan elemanla sıcak dakikalar yaşayan katheryn winnick'in canlandırdığı karakter taştır.

--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar