bugün

Kısa şase ve büyük ebatlı dar lastikli hafif jantları başarılı şanzıman ve diferansiyel oranlarının çöp olarak anılmaktan kurtardığı arazi taşıtı. Bunların dışında pek ele alınacak tarafı yoktur. Rusların başarılı Çelik işçiliği ve döküm kalitesi maalesef bu vasıtanın MOTOR parçalarına yansımamıştır. Şaşırtıcı şekilde anavatanı rusyada kar ve yanetkisi çamur içinde kullanılmak için yapılmış bu araç korozyon etkisine ortalama herhangi bir vasıta kadar bile direnç koyamaz.
Bir gün mutlaka satın alacağım taş gibi araba.
rusların dağ keçisi olarak adlandırdıkları araç.

adının hakkını sonuna kadar verdiğini ilk elden test etmiş bulunmaktayım.
hiç içinde dahi bulunmadığım gördüğüm zaman kalbimi acıtan hep sahip olmak istediğim arazi aracı... birde renaoult 12 ye ilgi duyuyorum. bu iki araç bi gün benim hayatımı da süsleyecek umarım.
Askeriyede çalıştığım zamanlarda bir uzman çavuş bunlardan kullanıyordu.

Bir iki turdan sonra aşık oldum arabaya.

Sovyetlerin dünyaya sunduğu küçücük minicik içi dolu turşucuk bir arazi arabası.
Bir gün mutlaka satın alacağım taş gibi araba.
rusya ve avrupada 2018 modeli 7 bin dolar, yerli ve milli fiyatı ise 117 bin lira olan hobi aracı.
yeni makyajlanan haliyle hiçte fena sayılmayan rus menşeli arazi aracı. baz modeli 89 bin en dolusu 117 bin tl'den satışta.
görsel
isminin fonetiği harika olan arabadır. sırf bu sebeple bile alınabilir.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
koltuğunun olması dışında başka bir konforu olmayan arazi aracı.

allahtan adamlar koltuk koymuşlar. süngeri falan var.
zamanında kimse dönüp bakmazdı yüzüne. bizim millete ne oluyorsa bir şeye organize bir şekilde yüklenip fiyatları uçuruyorlar.
Hala yüzüne bakılacak araba değil.
Birkaçkez kullandım, direksiyon çok sert ayrıca çabuk paslanıp çürüyor.
çok acayip bir şey kozan denilen hıyar tarlasında çalışmadığı tespit edilmiş.
mühendisler araştırmış çabalamış , oynayıp zıplamış niye bu araç kozan denilen keko diyarında çalışmıyor bulamamışlar .
çekici ile çıkartmışlar kozan'dan ,yolda feke'ye hoş geldiniz tabelasını geçtiği an çekici, lada'nın dörtlüleri yanıp sönmeye başlamış.

allah'ın hikmeti işte.

sonra lada dile gelmiş, ulan ben hıyarın çok bol olduğu yerde çalışmam demiş.. (bkz: böcek börtünün dile gelmesi)

tövbe tövbe, cübbeli'ye anlattım bir ara beykoz'da paçacı 'da ,cübbeli sarmısaklı sirkeyi çorbaya dökerken vardır bir hikmeti dedi , bak şu sirkeyi dökmesek çorbaya ne tadı olur ne tuzu dedi yumuldu çorbaya .

beykoz'un paça çorbası meşhurdur. kozan'ın da hıyarı.(anlayana)
Ne zırvalıyon sen.
Hıyarı pek sever umarım yerken seviyorsundur.
Oturaraksa sıkıntı büyük.
şasi diye bir şey yokmuş, motoru da tofaş motoru diyorlar. ayrıca paslanıp çürümeyi de pek severmiş. vazgeçtim, almıyorum.
Rusya gibi bir iklimde nasıl çürüğe zayıf bir araç yapmışlar hayret.
güncel Önemli Başlıklar