1. 1.
  bir kadın ismi.
  1 -1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  tum turkiyenin nefretini kazanan sinanin ex-karisi
  3 ... innocence
 3. 3.
  (bkz: sanem çelik)
  ... berbay
 4. 4.
  uyuz, mıymıy, iç bayan, oyundan eğlenceden anlamayan, sürekli ağlak ifadeli bi anneye, çocuklarının niye bu kadar düşkün olduğunu anlayamadığım dizi.
  2 ... cikarinbeniburdan
 5. 5.
  aylar sonra cocularının yarısına kavusabilen modacı hatun kişi
  ... ff8
 6. 6.
  sanem çelik'in başrolünü oynadığı dizi. sanem çelik, aliye kodadıyla her bölümde "çocuhlarım olmadan asla" diyerek yürekleri parçalamaktadır. dizi aslında senaryonun işlenişi, prodüksüyon kalitesi ve daha pek çok açıdan çok iyidir. dizi de her zaman ağır bir hava vardır. çoğu dizi gibi bazen güldürüp bazen hüzünlendirmeye çalışmaz. bir mesajı vardır o mesajı en ağır şekilde verir. bu tarz ağır hava bir de yanık koza'da var. aliye dizisinin profesyonel ellerden çıktığı son derece bellidir. hakkını vermek gerekir. diziyi pek sevmesem de kalite açısından hakkını yememek gerekir. o halde repeat after me: aliye kaliteli çekilen bir dizi.

  ayrıca dizide bir de türk dizilerine özgü büyük klişe vardır ki akıllara ziyandır. dizide aliye karakteri ile uzaktan yakından alakalı herkes aliye aliye diye yanıp perişan olmaktadır. dizide ömründe aliyeyi hiç görmemiş ve görme ihtimali hiç olmuycak kişiler bile "aliye, aliye" diye yanıp tutuşmaktadırlar. televizyonda hava'nın bugün soğuk olacağını söylerler, o alakasız kakterler "aman aliye üstüne kalın bişey alsada üşütmese bari" diye düşünürler.* bu derece yani. bu tarz bi alakadarlıkta yıllar öncesinin küçük ibo dizisinde vardır. dizideki bütün karakterler ibo için ne yapacaklarını şaşarlardı.
  3 -1 ... yahudi yerlesimci
 7. 7.
  iki çocukla onanan bir tür tenis maçının konu edlidiği dizi film...
  aliye-sinan
  sinan-aliye
  aliye-sinan
  sinan-aliye...
  5 -1 ... sıçtırtma lamasına
 8. 8.
  esra akkaya'nın eşi ile yasak aşk yaşayan sanem çelik'in başrolde oynadığı gudik televizyon dizisi...
  (bkz: sanem çelik)
  1 ... beelzebub
 9. 9.
  oy aliye aliye/tütün koydum sepete/gel kız bize gidelim/rakı koydum bardağa/yasasın 23 nisan dağlar hey hey..türküsünün bas kahramanı hatun.
  1 -1 ... sosyoklon
 10. 10.
  (bkz: bitmeyen senfoni) .
  ... dscsbz