bugün

Ait olduğum milletim, her şeyim, söyle seni nereye istersen oraya dikeyim!
Çok kürt gördüm, çok kürt arkadaşım oldu. Kaliteli insanlar.
Hayır öyle bir şey istemiyoruz.
1900'lerden kalma, ezidi bir çiftin Harvard Üniversitesi Kütüphane Arşivindeki fotoğrafları;

https://pbs.twimg.com/media/D0oW6e6WoAAWUCs.jpg
https://pbs.twimg.com/media/D0oW6e7WsAIe5PZ.jpg
Arapları görünce insan kendine daha bi yakın hissediyor. Türk ile çok farkı yokmuş lan diyorsunuz.
görsel

Yav biz kürtler ne güzel milletiz.
Şuan akp’ye oy verince “masum Kürt vatandaşı”

Chp’ye Oy verince “terörist” oluyorlar.

içinde yaşamasak çok komik ülke lan...
Ezilmiş, dışlanmış, hor görülmüş, ötekileştirilmiş kardeşlerimiz.
Görüyorum ki sözlükte sürekli aşagılanan halk.

Bu cağda ırkçılık yaparak medeniyet seviyesine çıkacaginizi mi saniyorsunuz ?

Gelismis toplumlar ırkcılıkla mı gelisti, uzaya roketler yolladi. Kisi basi 40 bin dolar seviyesine cıktı ?

irkcilik yaparak mi hukuk, ifade özgürlüğü gibi konularda listenin ust siralarinda yer aldılar ? Sizler birey olmaya gayret edeceginiz yerde ırkınızı kutsuyorsunuz.ırk kutsamak motivasyon saglasa da totalde size bireycilik kadar fayda saglayamaz.

Bir çogunuz kendi ırkınızın daha ustun oldugunu iddia ediyorsunuz lakin üstünlük taniminiz nedir ? rastgele mensup oldugunuz ırkın içine dogmus olmak mi?

Celal şengör bir programda irkcilikla ilgili şunu söyledi. Her zaman hatirlatmakta fayda var ; uzaydan tek bir tehdit gelse, tüm ırklar kardeş olur.
Ait olduğum milletim, söyle seni nereye istersen oraya dikeyim!
Doğuda yaşayanlarında bilhassa acayip bir ezilmişlik var. Böyle ne bileyim her şeyden bir mağduriyet çıkarıyorlar. Kızlara karşı tavırları çok değişik geliyor. Bu aralar seviyorum bu keretaları. hadi bakalım bir daha ne zaman 75 Kürt tarafından sıkıştırılacağım. Evet
kadim bir türdürler..
Valla şu yaşıma kadar ezilmiş bir durum icerisine girmedim aksine yanimda bulunan farklı milletlerden insanlar benim muhteşem zekam karşısında eziklik duygusuna kapılıp ortamı terk ettiler.

Kimseyi de zikime ne takarım ne de tınlarım aq.
(genel prototip üzerinden konuşuyorum, üzerine alınan alınabilir)

elini verirsin kolunu alamazsın. Kurulmuş düzene, nizama saygıları 0'a yakındır. Sürekli ezildiklerinden bahsederler kendileri sanki barış kelebeğiymiş gibi. Bakış açıları her an duruma göre şekillenmeye, bugün kardeş dediğine öbür gün kalleş demeye müsaittir. idealleri yoktur, üretmezler, yalnızca şikayet ederler. Orta halliyken masumu oynarlar, ellerine fırsat geçse 2 dakika rahat durmazlar. mantar hücreleri gibidirler, 1 ken 30 oluverirler. Yalnızken süt dökmüş kedi, çoğunlukken kükreyen aslana dönerler.
Kurulmuş nizam soygun düzeniyse saygımız yoktur zira toprklarına çöken ağaya direndiğinde köylüleri joplayan ağanın keleşli korucu adamları köyü bastığında ölü taklidi yapan düzenin ben aq.
Üretimin allahını yapıyor kürtler; oturduğun evi yapanlar kürt yediğin meyvayı toplayan taşıyan sana sunan kürt, lokantada yemeğini yapan önüne getiren kürt. En ağır işleri en ucuza yapanlar hep kürtler.
Ha kavgaysa derdin ülkücüdür o kürt sandıkların çünkü 1 kişiye 10 kişi saldırmak übermensch ülkücülerin kârıdır.
bir kitleyi aşağılamak maksadıyla açılmış saçma başlık. karşı kapı komşun, balık aldığın balıkçın, komşun, arkadaşın, sokağındaki esnafta bu kitleye dahil olabilir. her gün selam verdiğin, konuştuğun, alışveriş yaptığın insanların yüzüne gülüp burada genellemeler yaparak arkasından konuşup yüzsüzlük etmek ne kadar insani.
ortadoğulular, ortadoğuludur.
Karadeniz’de doğup büyüdüğüm için genel olarak sevmezdim, nadiren de arkadaşlık ettiğim görülmüştür. Doğu’da okul kazandım, aralarına o şekilde karıştım. Tabiiki de hepsini birebir tanımak gibi bir olasılığım olmadı ama benim tanıdığım insanların yüreği güzeldi, önyargılarımı büyük oranda kırdılar. Siyasi olarak birebir uyuşmuyordu görüşlerimiz hatta konusu açılınca genelde işin içinden çıkamıyoruz anadilde eğitim hakkı, biz zamanında çok zulüm gördük vb cümleler genellikle hepsinin ortak söylemleridir ama bir şekilde üstesinden gelebiliyoruz ortada bir yerlerde buluşarak.

Bu tuvalet ihtiyacını apartmanlarda görmenin,dolandırıcılığın ve hırsızlık yapmanın bana kalırsa Kürt olmakla alakası yok. Bu bir çeşit davranış bozukluğu ve hangi sosyal statüde yer alıp kendini ne kadar eğitebildiğinle alakalı, hangi ırka mensup olduğunu alakadar etmez diye düşünüyorum. Bu sebepten ötürü bireysel hataları koskoca bir topluluğa mal etmek doğru değil.

Ve şunu dile getirmek istiyorum, insanlara baktığımız zaman üniformalar, bayraklar ve din görmemiz ne kadar etik bir değerlendirme olabilir ki? Bunlar doğuştan kazanılan statüler zaten. Zülfü Livaneli’nin dediği gibi insan, sadece insan. Seven, acı çeken, acıkan, üşüyen, korkan bir insan. Ha Türkmüş ha Kürtmüş ya da başka bir ırka mensupmuş, ne fark ediyor?
once upon time in amerika;
adamın evini barkını yak yık bilmem kaç yüzyıldır yaşadığı köyünden hiç bilmediği şehirlere göçe zorla sonra şehirde yaşamayı bilmiyorlar, çok pisler ortalığa sıçıyorlar felan. ağzınıza sıçmadıklarına dua edin.
sizi gidi yüzyıl önce kızılderililere zorla ateş suyu içirmeye çalışıp yüzyıl sonra kızılderiler hep alkolik diye üste çıkmaya çalışan soluk benizliler sizi.
sizi gidi afrikalıları zorla evlerinden alıp yüzlerce yıl köle olarak kullandıktan işsiz güçsüz eğitimsiz gettolara hapsedip ama bunlar hep hırsız hep katil diye zırlayan küçük sikli yankiler sizi.
bu zenciler, bu kızılderililer amerikanların götünü sikecek bir gün.
Sadece bir ırk, siyasi anlamlar yükleyip hepsini aynı başlık altında genellemek ahmaklıktır.
Selia'dan beklenmedik çıkışlar...

Söylediklerine sonuna kadar katılsam da hayırdır bacım sen böyle biri değildin.
Favori pokemonları pikachu dur.
Bu ülkenin başına gelmiş en büyük 2 bela pkk ve solculardır. Pkk kürtlerden çıkan bölücülerken solcular Türklerden çıkan bölücülerdir.
devlet bahçeli' nin ciğerpareleridir.

https://halktv.com.tr/gun...imiz-cigerparemiz-396113h
Bir kürt olarak gözlemim henüz feodaliteden sıyrılamamış batı irani halk. Ak partisi mhpsi hdpsi dikkat ederseniz kürt şehirlerinde hep aşiret reisleri kimi söylerse onu aday gösteriyor. Hala feodal düzele yaşıyorlar bu yüzden henüz uluslaşamadılar.