bugün

her ne olursa olsun yapılmaması gereken olaydır. saçma sapan adamlarla muhattap olmamıza sebep olsa bile yapılmamalıdır.. *
nam-ı diğer; masum yavru katli.
5 dakikalık zevkin sonucu olarak, hiçbir suçu olmayan bir canın bu zevkin bedeli olması.
cinayet diye tabir edilmesi yanlıştır.

ama cinayet olarak kabul edilse bile bunda sadece kadının değil erkeğin de suçu eşittir.
$imdi seni benden ayırıyorum.
Önce zekayı öldürüyorum,
Aklı zincirliyorum sonra
Ve yüreği hapsediyorum.
Beni senden ayırıyorum.
Öldürdüğüm, sen değilsin.
Ben,
Kendimi öldürüyorum.

duygu günkut..
doğum kontrolünden bihaber zihniyetin sonucu..
bahanesi ne olursa olsun bir kalbin öldürülmesi..savunmasız ve küçücük bir kalbin..
http://www.herice.com/mail/video/kurtajcin.html
kesinlikle bir cinayettir. allahın verdiği canı allah alır. insanoğlunun bir canın hayatının seyrini belirlemeye hakkı yoktur. bazı paragöz doktorların ise sayesinde kaymağını çok yediği bilinmektedir.
neden suçun doktorların üzerine atıldığını anlamadığım olay.sen 6 sene oku bunun ilmini irfanını öğren jinekolog ol,sonra 6 sene okuduğun emek verdiğin işin gereğini yapıyorsun diye sana cani desinler katil desinler.kürtaj her açıdan acı dolu bir olay olabilir,günah da olabilir.ama dikkatsiz davranan tam 2 evet bir de değil 2 insanın suçunu doktor çekmemelidir.etik dışı çalışan doktorlardan bahsetmediğim aşikar.bir hayatı söndüren doktor değil dikkatsizlik veya talihsizliktir.suçu 3.kişiye atıp vicdanı rahatlatmak ise sorumluluktan kaçıştır.
kalp atımı gebeliğin belli bir döneminde başlar. ama bu tek başına bir savunma değildir olamaz da. çünkü bu tıbbi müdehale yapılmadığı taktirde muhtemelen yaşayacak büyüyecek ve doğacaktır. doğduğunda bütün bebekler gibi güzel ve sevilesi olacaktır.
aslında üzerinde uzun uzun düşünüldüğünde vahşi bir eylem bir cinayet olduğunu düşünüp kürtaj karşıtı olasınız geliyor..
ama diğer yandan zorunulukları düşünüyorsunuz.
burada sağlık sebepleri ile olan zorunlulukları bir yana bırakıyoruz.
tecavüze uğrayıp hamile kalmış bir kızı düşünelim mesela..
kürtaj olmadığı taktirde doğacak bu çocuk öncelikle ailesi tarafından reddedilecektir. ayrıca anne, sevgi ürünü değil bir şiddet ürünü olan bu çocuğa her baktığında o anı hatırlarken bu çocuğu ne derece benimseyip gerektiği gibi annelik yapabilecektir.

ya da bakıp büyütemeyeceği için yetiştirme yurduna verilecek çocukları, sokakta yaşayan ihmal edilmiş evsiz mutsuz çocukları, evlatlık verilenleri, 13 ünde başlık parası için 70 yaşında bir adama satılanları...
nereye kadar kürtaja karşı çıkabiliriz. gereklilikle aradaki o ince sınırı kim belirleyecek..
kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir ve gerçekten gerekli olmadığı sürece başvurulmamalıdır. ancak cinayettir diyip içinden çıkamayız, yukarıdaki örneklerinde cinayetten farkı yoktur..

yasal sınırı aşılmış kürtaj cinayettir ve operasyonu gerçekleştiren doktor da canidir..
olayın türk ceza kanunu kapsamında nasıl değerlendirildiğini merak edenler için;

(bkz: çocuk düşürtme)

(bkz: çocuk düşürme)
katletmektir. normalde insan oldurmek kanunlarla yasak olmasına karsın bu is icin katile yuklu miktarda para odediginiz olaydır.
yazıktır, günahtır bu görüntüleri izleyince bafilenen kızlarının arkada bıraktıkları büyük ve derin izler insanın kanını donduruyor.

http://www.herice.com/mail/video/kurtajcin.html
doğum gerçekleşip de bakılamayacak, gerekli şartların hazır olmadığı bir ortamda yaşanacağına yapılması mantıklı görünen eylem. haa orası öyle de madem durum ve şartlar uygun değil niye önlemini almıyorsun da derler tabii adama. derler de ne olur o da ayrı mesele tabii.
hakkında büyük konuşmamak gereken meseledir. "cinayettir, büyük günahtır" diye ahkam kesen entry sahipleri yarın, öbür gün kahrolurlar sonra...

edit: eksi veren can kardeşim, allahım seni korusun.
http://www.herice.com/mail/video/kurtajcin.html adresinde yayınlanan video ile amerikan bayraklı islam propagandasına alet olmuştur. Şimdi efendim bir kere burada gregory house mantığı ile konuşursak fetus ile bebeğin farkını anlamak lazım gelir. Hamilelik hiçte kolay birşey değildir ve gerektiğinde hem sosyolojik,hem psikolojik hem de biyolojik olarak sonlandırılması gerekir. Bakın House ne diyor bu konuda "Mom's body is like... the intricate German metro system. All the trains run on time. She gets pregnant, it's like... a new station opening in Düsseldorf. A bunch of rookies running things. Bound to be mistakes. Kids play on the tracks and get electrocuted, and before you know it, trains are back up all the way to Berlin and you got a bunch of angry Germans with nowhere to go. And we all know that ain't good for the Jews..."

Neyse efendim biz videomuza geri dönelim. Videoyu izlemeyenler için uyarayım etrafta bir sürü fetüs kafası,kolu ve bacağı kopuk vaziyette antispetik sıvılar içerisinde yüzmektedir. Dikkat edilirse yasal kürtaj süresi 8 haftadır. Bu hafta içerisinde fetüsün ne halde olduğunu görmek isterseniz http://www.gebelik.org/dosyalar/haftalar/hafta8.html adresine bakınız. Burada dikkat edilirse fetüsün boyutu 15 mm. Yani videoda gösterilenlerle alakası yok. Video muhtemelen zorunlu bir hamilelik sonlandırması sonunda ortaya çıkmıştır.
1 genç erkek ile 1 genç dişinin evlilik dışı meydana gelecek çocuklarını aldırma yöntemide denilebilir.durum bunu gerektiriyorsa aldırmalıdırlar, çünkü bu gençler evlenmek zorunda kalabilirlerde..
özellikle damını zikini kontrol edemeyen toplumlarda yasaklanması yanlış olan, hatta ve hatta devlet tarafından zorunlu olarak uygulanması bile gereken olay.

not: hayır, faşizm değildir efendim, 6 milyar gelişmiş şebeğin hakettiği bir şeydir.

(bkz: üreme hakkı)
(bkz: doğurma lisansı)
bir kişinin kişilik haklarının anne karnına düştüğü ilk andan itibaren başladığı söylenirken, kürtajın nası olup yasal bir platformda uygulandığı düşündürtüyor insanı. ne kadar yasal olsa da cinayetten farkı olmadığı bir gerçektir.
bebegi doverek oldurmekten iyidir. malum onu yapanlar bile var artik ulkemizde.
etkilenen kişinin haberi olmadan yapılan, daha büyüğü olamayacak bir katliamdır...
yasal cinayet.
kürtaj yanlışlığı tartışılamayacak kadar bariz şekilde etik dışı bir eylem. ama hiç bir kadını kınayamam ben kürtaj oldu diye. hayat kağıt üstündeki gibi gitmeyebiliyor. kimileri inanmıyor ama gerçekten de 'makul sebep' diye bir olay var.
ing.: abortion.