1. 1.
  hırçın, idealist ve espritüel doktor. hastaları ve iş arkadaşlarını çok iyi teşhis eder. karakter tahlilinde bir numaradır. dizinin 2. sezonunda eski bir hastasının kocası tarafından vurulmuştur.
  3 -2 ... legend of the stranger
 2. 2.
  house m.d dizisinin baskarakteri . eskiden mutlu ve iyi bir adam olmasina ragmen , bir gun ayaginin sakat kalmasi durumu ile kisilik degisimine ugramistir. insanlarin geneline karsi bir antipatisi vardir.onun icin insanlar samimi degildir ve sikicidir.
  wilson'un insanlari neden sevmiyorsun sorusuna ,because they are boring gibi bir cevap yapistirmistir.

  tek yakin arkadasi dr wilson`dur. eskiden ask yasadigi kadin ise onu terk etmistir . yalniz bir adamdir. ayaginin agrisi yuzunden bol miktarda vicodin hapi icer ve bu hapin bagimlisi olmustur.ileride bu bagimlilik onun basina buyuk dertler acacaktir. iq seviyesi ortalamanin cok ustundedir ve kendi hastahanesindeki en zeki ve en iyi doktordur. karizmatik laflara sahiptir. en guzel lafi ise everyone lies * lafidir. keza gunumuzdeki duruma bakarsak herkesin cok buyuk bir miktarda yalan soyledigini gorebiliriz. sonuc olarak karizmatik, izlenmesi gereken bir karakterdir. tespitlerindeki cogu noktada ise haksiz olmadigi ise gercektir.
  8 -2 ... marcus antonius
 3. 3.
  bizzat house tarafından bulunan "huge ego sorry" şeklinde bir anagramı vardır.
  5 ... kafkef
 4. 4.
  daha ilk bölümde tedaviyi reddeden ve "ayakta, başım dik bir şekilde ölmek istiyorum" diyen hastasına "başımız dik ölemeyiz, yaşayabiliriz ancak" diyerek sağlam ayar vermiş abimiz.
  9 -1 ... coffeeandcigarettes
 5. 5.
  neden sevdiğimi anlayamadığım kadar çok sevdiğim kadar kendisini de anlayamadığım,sıradışı olanların aslında sıradan olduğu gibi sıradışı görünen bir insanın da aslında çok sıradan olduğunu her bölümde ortaya koyan,anekdotları not alınası dizi karakteri.sanırım anlamışım.
  4 ... sophie kowalski
 6. 6.
  *Biri hakkında gerçeği öğrenmek istiyorsanız en son kendisine sormalısınız.

  *Hepimiz soruları duymak istediğimiz cevaplara göre değiştiririz.

  *Zaman,herşeyi değiştirir. insanlar böyle söylerler.Ama doğru değildir.Bir şeyler yapmak bir şeyleri değiştirir.Bir şey yapmamak herşeyi oldukları gibi bırakır.

  *Tanımadığın birinden nefret edemezsin.
  7 ... yosun
 7. 7.
  ayagindaki sakatliktan once de gayet kibirli, huysuz ve tatminsiz olan, uzerine eklenen sakatlikla bu ozelliklerini abartip bunlara bir de vicodin bagimliligini etkileyen, super bir karakter analizci, iyi bir gozlemci, zeki bir doktor. en azindan gosterdigi tarafi bu. bununla beraber babasi ile olan iliskisi cocuklugundan beri duygularini gizlemeyi ogretmis, savunma mekanizmalari olusturmasini saglamistir ki, stacey ile ayriligi da bunun tuzu biberi olmustur. bu yuzden de gorunen kati ve duygusuz yani aslinda bir savunma mekanizmasi olup, gercekte kendi soyledigi kadar duygusuz biri degildir.

  yani ben baktigimda aslinda yanaklari minciklanasi, sevimli, duygusal bir adam goruyorum. ama bir de su var tabii, ben ruh hastasiyim.
  5 ... ruh hastasi
 8. 8.
  Son zamanlarda internetten izlemeye taktığım dizidir. Kotamın aşıldığını haber verecek ve babamla papaz olmama sebep olacaksa da izlemekten vazgeçemediğim TNT de ilk bölümleri yayınlanan bir dizidir. Dr House çok zeki ama bir o kadar da bencil ve gıcık insandır.
  2 -2 ... tembelteneke
 9. 9.
  - tanrı'ya inanıyorsan bekliyorum seni kurtarsın, ama ben elimde şırınga ile bekliyorum seni kurtarıcak olan kişi benim demek ki ben tanrıyım.

  - hemşireler odayı temizleyin, sizi boşuna yaratmadım.

  gibi lafları o manyak ses tonuna* yakıştıran saf karizma 'sı olan doktor.
  9 ... selamlik
 10. 10.
  "Is it still illegal to perform an autopsy on a living person?" sözüyle bünyemi yarmış egoist kişilik.
  5 ... dewe