1. 1.
    tüm internet alemini yaran versus. birçok forum sitesinde cevabı verilmiş aslında. sadede gelirsek değişir çünkü hangi kurt bahsettiğin kurt. ülkemizde kurt boğan köpekler var tabiki ama kurtları boyunlarına takılan ıltar yardımıyla boğabiliyorlar. doğru ben de duydum kurtçu köpek cinsini ama dediğim gibi boğdukları kurtlar avrasyaya has bozkır kurdu. taş çatlasın uydurma bilgiler değil bu konuda boş bir adam değilim 30 kilo falan. babamda çevre ormanda çalışıyor o da bana aynısını söyledi kurtlarla ilgili bakanlık çalışmalarında falan türkiye hatta avrasyadaki kurtların ortalama kuyruk hariç 1,5 metre uzunluğunda 30 kilo ağırlığında olduğunu söyledi. söylediğim gibi kurttan kasıt ülkemizde yaşayan avrasya kurduysa kangalla şartlar eşit ama kanada kurdu, tundra kurdu ya da büyük ova kurdunu kastediyorsak 100 kg ağırlığında dev bir kurttan bahsediyoruz demektir ki kangalı çok rahat darma duman eder.
    1 -1 ... saskin ordek yavrusu
  2. 2.
    kurttan kasit alman kurdu ise, kangalin parcalayacagi karsilasma.

hem güc kuvvet bakimindan, hem de itaatkar ve mütevazi yasamindan dolayi.

bir kangalin bir senede yedigi yemek, bir alman kurduna harcanan yemek parasinin 10' da biri ila 15'te biri arasindadir. cünkü kangala her gün yal verseniz bile sesini cikartmaz; bu da senelik 150-200 kg tahıla mukabele gösterir.

alman kurdu ise kompleksli, burnu havada bir ittir, kemik ister, et ister, ama istedigi kadar et yesin, kangala "itim" diyemez.
    2 ... kapucino
  3. 3.
    kangalın galip geleceği karşılaşmadır. köpeklerin çoğu kurda gitmez gidenler bayağı bir azınlıktadır. hal böyleyken eğer bir kangal kurda gidiyorsa onu öldürmeden durmaz. 100 kiloluk kurt falanda olmaz kardeşim anca 80 kilo. 20 kilonun lafını mı yapıyorsun? deme, ciddi bir fark yaratır.
    1 -1 ... nomadic
  4. 3.
    kurt vs kangal

büyük gri kurt, alaska kurdu.

ayrıca bir üst entry'de cevabı verilmiş sanırım.

not: kurt siker.
    -2 ... tasaklara ufleyen adam
  5. 2.
    Kangal besleyenler bilir. Kangal boğar. Üç kurtla başa çıkabilir ortalama bir kangal. Ama kurtlar sürü halinde gezdiği için kalabalık yakalarlarsa parçalarlar. Reyiz indirirse bir iki tanesini indirerek ölür heralde o sırada, kolay pes etmez. Kangal hafife alınacak hayvan değil.
    2 -1 ... maskeli imam
  6. 3.
    kangalın boyunda dikenli tasması ve kasık koruyucusu var iken doğal şartlarda tek bir kurt'un kangalı boğması pek mümkün değil. ancak sürü kurt'a karşı kangal ne yapabilir ki? ayrıca şöylede bir detay vardır vahşi hiç bir hayvan sırf güç gösterisi için başka bir türe saldırmaz. alacağı kötü bir ısırık veya yaralanması doğada onun sonunu getireceğini bilir.
    ... fortuna favet fortibus
  7. 4.
    kangalın cüssesinden dolayı türkiyede bulunan kurtlara karşı büyük bir avantajı var bu avantajını kullanarak her zaman olmasa da kurt boğduğu doğrudur. ama işin içine alaska kurdu girdiğinde işler değişir dünyanın en iyi kangalının bile baş edebileceğini zannetmiyorum.
    2 ... kitsamokec
  8. 5.
    bir kangal yaklaşık olarak 1678563720 tane kurtla başa çıkabilir niteliktedir. ancak kurtlar 1678563721 kişi gelebilirse kangalı parçalarlar.

arkasindankonusulanadam
    1 -3 ... arkasindankonusulanadam
  9. 6.
    karşılaştırma eğer kangal ve kurtlar ise tamam, kurtlar alır maçı fakat kangal ve kurt ise kusura bakmayın ama çok saçma bi versus olur. kangal siker atar, da uğraşmaz bile.
    1 ... gezgin asosyal
  10. 10.
    kurt gerilla taktiği uygular.

kangal komando taktiği.
    5 ... uzay muhtari