bugün

entry'ler (251)

akpli yüzsüzlüğü

son seçimle birlikte doruklarına varmış olandır. şimdi nereden başlasam, nasıl anlatsam diye kara kara düşünüyorum. biraz kopuk kopuk yazabilirim, kusura bakılmasın. milliyetçi-muhafazakar bir insanım ve çevremdeki insanlarda bu minvaldeki insanlardan oluşuyor. tabi ki uçlarda yaşayan tanıdıklarımda var ama sayıları nispeten az. bu muhafazakar olduğu iddiasında olan insanlardan son aylarda tiksinir oldum kardeşim. cumadan cumaya namaz kılan adam 5 vakit namazını kılmaya gayret eden adama akp ye oy vermeyen gavurdur diyor. şimdi bu adamlar haram-helal bilmiyorlar, yani fıkhi hüküm olarak çoğu konuda en ufak fikirleri bile yok. namazın şartlarını say desen yemin ediyorum salavat getirir. onu da şehadet zannederek getirir he. cumadan cumaya namaza gider ama abdestli gezen adama sırf milliyetçi diye, türk dedi diye, türklüğü savundu diye gavur gözüyle bakar. yazık ki benden büyükler ve kalpleri kırılmasın diye ses edemiyorum, inşallah bir gün akıllanırlar. birde bu modellerin zahid versiyonları var. aslında ilk gruba bunlar kadar kızmıyorum, acıyorum. bunlara ise müthiş bir öfke duyuyorum son zamanlarda. nedenine gelirsek, bu adamlar ilk gruptan dini bilgi ve amelî olarak öndeler. ancak ne hırsızlığa, ne yolsuzluğa, ne adam kayırmaya, ne liyakatsız iş yaptırılmasına, ne yalan konuşulmasına, ne ahlaki erezyona, vs. aldırmıyorlar. ulan başka ne günah kaldı işlenmedik a gafil ne zaman uyanacaksın. mevzu akp olunca allahın ve resulünün bütün emirlerini, yasaklarını kaldırıp kenera koyuyorlar. ulan adam selamünaleyküm değil de 'merhaba' yada 'selam' dese ağzına sıçıyorsunuz, demediğinizi bırakmıyorsunuz. ama akp ne yapsa yeridir. bin liraya geçinen adama şükür et, tamah et, tasarruf et, diyorsun ama adamın 'Mercedes ne yaa' dediğinde ses etmiyorsun. alnının akıyla çalışarak Mercedes alan adama ise ' mal-mülk bu dünyaya gönül veren adamındır, demek ki dinden nasipsiz. nefsine yenilmiş, dünyaya dalmış.' demeyi biliyorsun. en kötüsü ise tarikat, cemaat lideriyim diyen adamların yaptığı kardeşim. yeni şafak yazarı Yusuf kaplan bile seçim akşamı tv de bunu söyledi.( gazete adı verdim ki bilmiyordur büyük ihtimalle sayın gafil arkadaşım.) bu bir cinnet halidir dedi. sen Allahın kelamını, resulünün sünnetini anlatmakla, öğretmekle niye yetinmiyorsun. silsilesinde olduğunu iddia ettiğin pir'lerden bari örnek alsaydın. sultanlara, emirlere nasıl mektuplar yazmışlar baksaydın. sen herkese kucak açman gerekirken akp li olmayanı otomatikman dışladın hoca. şimdi seni mürşid bilenlere yazık değil mi a hoca? adamlara tevekkülden bahsediyorsun, sonra telefonlara mesaj çektirip oy topluyorsun. şahsen gördüm ve internet te haberleri bile yapıldı. eski bakan Emrullah işler falanca hoca yı ziyarete gitti, hoca akp ile yola devam dedi. şimdi bu ve benzeri hocaların tutumlarını ve akp nin ettiği haramları yan yana koyuyorum. birde kuran ve sünnete bakıyorum. yemin ederim hepsinin kellesi bedenlerinden ayrılmak icap ediyor. yazıklar olsun, işte bu Allah'a ve resulüne karşı yüzsüzlüktür. ulan sizin dini her türlü menfaat ve sömürü için kullandığınızı zaten biliyoruz. bu örnekler bile götünüzü başınızı kesmeye yeter ama utanın lan bari azıcık. demirin tuncuna Müslümanın malına kaldık yemin ediyorum. şimdi birde şu pkk-hdp olayı var ki sorma arkadaş. sanki adamları biz palazlandırdık. sanki çözüm süreci diye bir mevzuyu biz yaptık ve şehirlere teröristlerin inmesini biz istedik. sanki şehre inen pkk lılara biz göz yumduk ve çözüm süreci diye adamları aktör olarak biz millete sunduk.sanki terörist başını imralı diye biz meşrulaştırmaya çalıştık ve dağdan in siyaset yap dedik. ulan bu gece şamil tayyar itiraf etti beyaz tv de 'evet biraz ihmalimiz oldu' diye. bu kulaklar duydu nagehan alçı dan 'çözüm süreci zarar görmesin diye göz yumuldu çoğu şeye' dediğini a Haber'de. şimdi 'eyyyyy' akp li gafil kardeşim, tek başına iktidar olsaydın ve pkk lılar meclise girseydi böyle ağlayıp sızlanacak mıydın? elbette hayır. çünkü sen dünyevi güce tapıyorsun. ağzında Allah-kitap ancak menfaatin için nesef alıp veriyorsun. çünkü sen haysiyetsiz, şerefsiz, onursuz, adamların peşinden gittikçe onlara benzemeye başladın. kişi sevdiğiyle beraberdir güzel kardeşim, umarım bir şeyler çağrışıyordur. bu teröristleri meclise senin adam sandığın herifler soktu, bunu anlayabiliyor musun? kendi iktidarı için memleketi yangın yerine çevirdiler görmüyor musun? sizi pkk ya satan kürt seçmeninize neden tek laf etmiyorsun? edemezsin çünkü senin adam sandığın herifler hala kabahati türk de buluyor. milletin alın terini, emeğini gömdünüz doğuya ama gördüğün yada göremediğin yada görmek istemediğin gibi adamlar size tarih kitaplarına geçecek bir kazık attı. elbette yatırım yapılacak ancak dengeli bir şekilde. hakkari'nin dağına havaalanı yapmanın hiçbir mantığı olmadığını sende biliyorsun ama başınızdaki o haris adam yaptığı için coşuyorsunuz. yazık ne diyeyim. bir-iki örnekle de medyanıza değinmeden olmaz. benzine on beş kuruş zam gelmiş, dolar 2.80 i geçmiş, borsa çakılmış. sanki benzin ilk defa zam görüyor. varili 70 dolar bile değilken 4.80 kuruştan alıyorsun, eskisi gibi 110 dolarları görünce 8 lira olur merak etme. koalisyon yüzünden olur dediğini duyar gibiyim. işte senin ile bir ülkücü arasındaki fark bu kardeşim. sen sana anlatılana şeksiz şüphesiz inanıyorsun. doları 2.20 lerden 2.75 e lim çıkardı biliyorsun değil mi? heh işte o adam varya o adam, türk tarihinde ki en hırsız, en yalancı, en çapsız, en hain adamlar listesinde başı çekiyor. inşallah akıllanırsın ak kardeşim, bu yüzsüz halleride bir kenara bırakırsın. daha yazacak çok şey var ancak gerek bile yok, Allah biliyor ya o yeter. sefer türkün,zafer allahındır.

bir türk olarak mhp de utanmak

yüzündeki sivilcelere rağmen siyasi tespit sıçanları barındırdığını gördüğümüz başlıktır. eyyy fani, sana uzun uzun anlatırdık taban, sosyoloji zart zurt falan ama masal sanıp uyursun. çocukla çocuk olmak şu vakitte gereksiz gibi duruyor.

kobane

bujilerin savunduğu şehirdir. buji abd, buji obama diye diye savundular şehri amk. (bkz: buji)

kürdistan kurulsa olabilecekler

derin bir offf çekilir ve ardından... (bkz: reis silkmece)

fuat avni

kesinlikle akp ile alakası olmadığını düşündüğüm şahıs. arkadaş adamın sayfasını baştan sona okudum. yemin ediyorum kanım dondu, inanamadım. şimdi akpkk lılar reislerinin ilahi esintilerle, romantik şekillerle devlet yönettiğini falan düşündükleri için elbette bu adamı dikkate almazlar. hayatında hatırat, seyehatname, zart-zurt okumamış adamların bunlara inanmasını beklemek güç ancak okuyanlar bilir ki bu devlet dediğimiz yapı sadece milletin gözünde büyütüğü ve kutsadığı bir olgudur. yönetimde olanlar her türlü dalga-dümen çevirmekte, sabah akşam siki taşşağına denk takılmaktadırlar. en büyük geyikleri çevirip, kahve muhabbeti kıvamındaki cıvıklığın bile aranılacağı diyaloglara girerler. yani demem o ki, bu adamın yazdıkları kayıtlarda durduğu müddetçe tayyip aga ve akpkk lılara rahat yüzü yok. resmen üzerlerinde pimi çekilmemiş bomba taşıyorlar şuan. millet pimi çektiği anda puffff. dert adamı söyletir, evet. ancak hakim karşısında da dut yemiş bülbüller misali kalınca görürüz aslanım ense traşını.

türk müslüman olduğu sürece türktür

kısmen doğru olan ayrıca kısmen yanlış olan tesbittir. yaşadıkları coğrafyaya ve o coğrafyada yaşayan halklara göre türkler değişime uğramışlardır. örnek verecek olursak; ibn-i fadlan seyahatnamesinde bulgar hanlığından bahseder. şimdi bu bulgar türklerinin bir kısmı müslüman olup türklüğünü muhafaza etmiş, diğer kısmı ise batıya göç edip eski inancında kaldığı müddetçe türk kimliğini muhafaza etmiştir. daha sonra hristiyanlığı seçip isimlerine kadar değiştirip slavlaşmaya başlamıştır. bugün ise azılı bir türk düşmanıdır bulgarlar. macarlar içinde benzer bir durum söz konusudur. ancak durum hristiyan olunca türklük kaybolur diye özetlenemez. bugün ırak ve suriyede ve dahi ülkemizin doğu ve güneydoğusunda ki nice türkmen aşireti ya araplaşmış ya da kürtleşmiştir, türklüğünü muhafaza edememiştir. buna dair verilebilecek en güzel örnek 'karakeçili aşiretidir'. bu aşiret osmanlı hanedanının dayandığı aşirettir ve batıda olan karakeçililer türkçe, doğudaki karakeçililerin bir kısmı da kürtçe anadil olarak konuşmaktadır. yani coğrafya ve o coğrafyadaki halkların kimlik üzerinde etkisi büyüktür. daha pek çok kendini kürt sanan türkmen aşireti ve hatta türk olduğunu biliyorken bunu kürtçe ifade eden türkmen aşiretleri vardır. yani durum tek cümlelik tesbitlerden fersah fersah uzaktır, böyle biline.

rasim ozan kütahyalı

terörist öcalanın mektubunun okunmasını sevinçle karşılamış ve bülent arınç'a bu sevinci kursağında bıraktığı için kızgın olan vatandaş. liberallikten beyni yanmış, tayyip aga'nın kadrolu sıvacısı, vatan-millet şuuru olmayan, din-diyanet yoksunu, 5 sene öncenin ağzı kokulu aç gazetecisi iken şimdi boğaza karşı tüttüren bir troll. kaderin cilvesi işte emmi her saraya bir şaklaban lazımken tayyip aga'nın onlarca var. pkk lı teröristlerle el ele, göz göze memleketin anasını ağlatıyorlar. yazıklar olsun.

vladimir putin in 10 gündür kayıp olması

itikafa girmiştir dedirten olay. adam yeni Müslüman olmuş kardeşim hızını alamamış erkenden girmiş işte itikafa. gidin uyarın daha var beyim ne ettin sen? diye.

hondori

laik piçlerin zoruna giden yazısı ile ne kadar haklı olduğu ortada olan yazardır. o özgürlüğünüzü burup burup götünüze sokun soysuz ibneler sizi.

kılıç

Boy, açı, eğim, kabza çeşitleri, kın, namlu çeşitleri, balçak, kan oluğu, süslemesi, vs gibi pek çok öğenin bileşiminden ortaya çıkan savaş aletidir. Basit gibi durmasına rağmen inanılmaz detay ve hassasiyete sahiptir. Şimdi bir arkadaşımın gazı ile yapımına başladık ve detayları, işçiliği gördükçe şaşkına döndüm. Çizimleri hallettim ve bu sabahtan itibaren yapımına başlıyoruz. Allah utandırmasın.

kezban hatemi

Tartışılan herhangi bir konuyu dağıtmada ve bağlamından uzaklaştırmada üstad kıvamındaki kezzab hukukçudur. 4 eski Bakanın yolsuzluğunu örtmek ve olayı darbe zart zurt diye geçiştirmeye çalışması tam bir hezeyandır. Başçalanı bu denli savunmasının Ardında illa bir bok vardır, yakında kokusu da çıkar. Adamlar Hırsız işte amk deliller hukuksuz toplandı diye suç işlememiş olmuyorlar a beynini siktiğiminin hukukçuları. Kaldı ki adam kendinin ve ekürilerinin soruşturulmasına izin verir mi? Be hey mallar! Bilal in devlete nisbet edilecek bir sıfatı mı varda savcı çağırınca gitmiyor, gönderilmiyor? Evet ak trollerin ebedi trolünün Avrupa'ya sorduğu bir soru vardı ' Türkiye gukuk devleti mi?' Diye. Sen yaptın sen, cümle aleme rezil ettiniz ya bizi, milletin ALIN terini çaldınız ya utanmadan, Hırsızı yolsuzu akladınız ya, hakkımız haram olsun. Kürde memleketi peşkeş çektiniz ya, müslümanları ve inançlarını kullanarak Münafıklık yaptınız ya, Allah sizden bunların Hesabını soracak. işte bu kezbanlardan bir kezban olan hatemi, sende bunlara ortaksın. Yüce Divan darbe ya size göre, hak divanında ağızlar mühürlenince görecez sizi o vakit. Haydi Uğurlar ola.

barış atay

Faşistin tillahı solumsu oyuncu kasması. Ulan bu adamın ne olduğu zaten gezide belli oldu daha ne konuşuyosunuz amk. Mevzuya gelirsek, milleti kendi zeka seviyenizde sanmayın sikkolar. Yok kadının yeriymişde yok geri planmış da. Sallamayın amk adam ateist, biliyoruz da konuşuyoruz. Eğer öyle bir kaygısı olsa idi, bunu daha açık bir dil ile söylerdi ancak orada dem vurduğu hanımefendinin çiydiği çarşaf. Kavırmayın amk azıcık dik duruşlu olun, faşistsen faşistsin aslanım. Biz zaten biliyoruz amk kimden neyi saklıyosun. O bayan dini inancı Gereği fotoda ve videoda böyle bir tutum almış, sen buna yorum yapamazsın aslanım. Yok baskı zart zurt edemezsin yavrum, seni ilgilendirmez. Bu ve bunun gibi solcu ve dini değerlere bıraktım mesafeli Olmayı, düşmanca tavır sergileyen onlarca insan mevcut ve bu inanılmaz bir durum. Ulan arkadaş yaşadığı toplumun belli bir kesimine bukadar yabancılaşabilir mi insan? kustuğunuz kininizle ve sol kasıp gösterdiğiniz faşizimde boğulmanız dileğiyle, bsg amk.

fethullah gülen in sahte pasaport kullanması

'imam osurursa cemaat sıçar' ı Akıllara getirmiştir. Ulan arkadaş utanıyorum sizin gibi sahtekarlarla aynı dine mensup olmaktan. Yazıklar olsun arkadaş bu nasıl müslümanlık. Herşey serbest kardeşim size. içki serbest, hırsızlık serbest, dolandırıcılık serbest, faiz serbest, yalancılık serbest, kul Hakkı serbest, kamufle olmak için namaz kılmamak serbest, serbest te serbest. Geçtim ben Çoktan islam ahlakından falan birader. Bari çok sevdiğiniz evrensel kurallara, kaidelere sahip olun. Yazıklar olsun, sizin gibi insanlara.

demokrasiye darbe

Sevsinler sizin demokrasinizi diyilesi heriflerin diline doladığı sıçmık. Yetti amk bıktık sizin Saçma Sapık işlerinizden. Milletin anasını ağlattınız amk hala utanmadan sıkılmadan konuşuyorsunuz. Asgari ücretin 1000 liradan az olduğu bir ülkede demokrasi olsa ne olur amk. Siktirin gidin demokrasi çocukları sizi, Akp den farklı bir boksunuz sanki.

türklerde yemek kültürü olmaması

Göçebelerin et yemeklerinde efsane olduğunu bilmeyen yazar sıçmığı. Acınası haller sergiliyorsunuz ergenler.

türklerde yemek kültürü olmaması

Göçebelerin et yemeklerinde efsane olduğunu bilmeyen yazar sıçmığı. Acınası haller sergiliyorsunuz ergenler.

suriyeliler saldırıya uğradı diye deliren kürt

tipik bir piç davranışı sergileyendir. bunlar böyle kardeşim, 1000 km öteden buradayız, gelsenize falan derler. gittiğinde faşizim diye ağlarlar, ayak öperler. ulan tarih desen tarih yok, millet desen millet yok ortada neyin atarındasın sen deyyus. alparslanın, melikşahın, sultan selimin ayaklarını yaladınız çünkü siz bir hiçsiniz. ordu gelmeden teslim olan zavallılarsınız. şimdi bakma 3-5 silah almışlar sağa sola sıkıyorlar bu deyyuslar, milletin tepesi attımı görürüm sizi ben pkk lı piçler.

fikret orman

Orsan ın sahibidir. Babası ile çalışmışlığımız vardır, çok iyi bir insandır.

milliyetçi olmak günahtır

Müsbet milliyetçilik olması gerekendir. Hubb ul vatan minel iman, hiç mi duymadın? Irkçılık haramdır, günahtır. Kürtler bunu anlayamaz elbette.

yazarların telefon duvar kağıdı resimleri

Budur; görsel