bugün

turşu suyudur. bilen bilir, lezzettir.
Kahve limon.
Türk kahvenin üzerine birkaç damla limon tamamdır.
nane, limon kabuğu bir tutam da zencefil diyordu ya barış manço. ne kadar çabuk unuttunuz.
ıhlamur.
bulantı mı ? mide asidi yükselmesi mi ? bunu net anlaşıldığı an internetten bakınız.. gerçeği sözlükte internet lakin bunun için sağlık formları vardır.
nane limon.
limon bulundur çantanda.

kusmak istiyorsan nane kekik çayı.
valla bulantım oldu mu hiç kasmam. En iyisi kusmak zararlı gelen birşey var ki miden bulanıyor. Kus gitsin.
(bkz: emedur)

yolculuklarda midem bulanan biri olarak söylüyorum ki, baya tutuyor. ha miden bulanmadan önce atcaksın. biraz alakasız bi yerde yazıyorum ama olsun.

eczacıya danışın.
o ana kadar beş on dakika içinde yaptılan hareket, yiyecek.. vs. bunlardan farklı birşeyler yapmaya çalışılmalıdır. konum değiştirmek.
sıcak limonata.
tuzlu yiyecekler, ekmek, haşlanmış sebzeler birebirdir. yağlı, acı, asitlilere yaklaşmayın duman eder.
limon suyu veya nane limon.
baris manco dinle ve uygula.)
(bkz: cola)
gıda zehirlenmelerinde oluşan durumlar için mide asit pH seviyenizi düşürmeniz gerekir. sebebi ise bulantıya sebep olan bakterilerin asit de ölmesini sağlamamızdan kaynaklanan durumdur. bunun için az miktarda sirke içmemiz mide bulantısı için iyi gelebilir. kazalar sonrası oluşan mide bulantılarında ise acilen hastahaneye gitmek sizi ölümden kurtarabilir.
kusmak iyi gelebilir.
ekmek arası nane iyi geliyormuş annemin söylemlerine göre.
olips seker. hemen keser.
sırt üstü uzanmak.
(bkz: ulusozluk)

sol frame akşam saatleri girilen miğde bulandırıcı başlıklar kusana kadar okunur.
kusmak.
parmakları ağıza sokmak.
eğer alkol sonrası oluşan bir bulantıysa, üstelik gece saatleri ise; yatağa yan uzanmak iyi gelmektedir. uzun otobüs yolculuklarında oluşan bulantı söz konusu ise o zamanda tuzlu kraker* tüketilmelidir.

emin olun bu uygulamalardan başarı elde edilmiştir. *
klasik cevap ama nane-limon için derim.