1. 1.
  Kemirgenlerden, kuyruğu geniş ve yassı, art ayak parmaklarının arası perdeli, ağaçları kemirerek beslenen, su kıyılarında yaşayan, yuvalar ve su setleri kuran, postu değerli bir hayvan.
  1 ... maskelibalo
 2. 2.
  Kunduzlar yuva yapımlarında karma malzeme kullanırlar. Suyun üstünde çalı çırpıdan yapılan kulübelerin içinde çamur ve balçık kullanılarak sertleştirilmiş bölmeler ve geçitler bulunur. Eğer kulübesinin etrafındaki su yeterince derin değilse kunduz, suyun geldiği tarafta kütükler, büyük dallar ve taş parçalarından bir bent meydana getirerek su seviyesini yükseltir. Oluşturulan bu havuzun su seviyesindeki değişiklikler, kunduzların çoğu zaman büyük bir ustalıkla üstesinden geldikleri çeşitli problemlere yol açabilirler. Örneğin sular birdenbire yükseldiğinde odaların su altında kalması tehlikesi oluşur, bunun üzerine kunduzlar da barajda suyun akmasını sağlayacak delikler açarlar. Buna karşılık eğer su seviyesi düşüyorsa, bendi yükseltmeye veya mevcut delikleri tıkayarak suyun akışını engellemeye çalışırlar.
  1 ... nirvana
 3. 3.
  Kunduzlar su altında saatte 12 km. hız yaparlar ve gözlerini suyun zararlı etkisinden korumak için saydam olan göz kapaklarını deniz gözlüğü olarak kullanırlar.
  -1 ... nirvana
 4. 4.
  Vücudu yüzmeye uyum sağlamış, su civarında yaşayan bir kemirgen türü. Sincapsılar alttakımında yer alır.
  Avrupa nın en büyük kemirgenidir, arka ayak parmaklarının arasında palet gibi bir yüzme derisi gelişmiştir. Postları gri renkli, sık ve yumuşak kıllar ile daha uzun yapılı kahverengi, oldukça sert kıllardan oluşmuştur. Kulakları ve gözleri küçüktür. Gözlerinde üçüncü bir perde vardır. Kulakları ve burunlarında da su kaçmasını önleyen kapaklar vardır. Kesicidişleri portakal renginde olabilir ve 12 cm ye varabilir.
  Boyları 75-100 cm, dümen görevi yapmak üzere yassılaşmış kuyrukları 30-40 cm kadar olur, ağırlıkları 13-30 kg arasında değişir.
  ... the kene
 5. 5.
  Memeli hayvanların kemirgenler cinsinden bir hayvan. Su kenarlarında yaşar. 50-60 santimetre kadar boyu varıdır. Toplu halde yaşarlar. Su setleri kurabilen zeki ve çalışkan hayvanlardan dır. Kürkleri pek kıymetli sayılır.
  1 ... destination unknown
 6. 6.
  colgate ' in reklamlarında da oynayan şirin hayvanlar. ay bir tane görsem ,bi kere sevsem başka birşey istemiyorum yani o derece.
  1 ... gelberiyargelberi
 7. 7.
  afganistan şehirlerinden biri olup, taliban'ın en güçlü olduğu şehirdir.
  ... conspirator
 8. 8.
  nefesini 45 dk tutabilen hayvan.
  2 ... bir bardak demli cay
 9. 9.
  koloniler amerika kıtasına topluluklar halinde gelmeden önce şimdiki halinden 5 kat iri olan hayvan.
  ... f g abberline
 10. 10.
  ingilizcede beaver olan bilinen hayvan. ayrıca tokat'ta bunların bir de ağılı vardır. onun da adı kunduzağılıdır. ilginç hayvanlar netekim.
  ... kukurttetraoksit