bugün

2010 da yapılacak kpss versiyonudurr. 2-1-0 ve buralar yusuf entryleriyle dolacak.

(bkz: başlık parsellemek)
(bkz: yusuf entryleri)
amacı 'nasıl sorular bulsak da kimse yapamasa' olan, öğrencinin ne öğrendiğine değil de nasıl başarısız olması gerektiğine bakılan üzücü,para sömürücü,alternatifsiz,sınav biçimidir. 2009 sınavının paralelinde soruların tekrar çalınacağı ve sınavın iptal edilmeyeceği öngörümdür. Herkes şimdiden 10 milyar biriktirsin sorular satılacak bu yıl ki gibi.
--spoiler--

lisans adayları 10-21 mayıs 2010, ortaöğretim ve ön lisans adayları 31 mayıs-2 temmuz 2010 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. lisans mezunları için 10-11 temmuz 2010'da, ortaöğretim ve ön lisans mezunları için 26 eylül 2010 tarihlerinde kpss yapılacak. lisans mezunları 1. oturum için 35 lira, 2. oturum için 55 lira, 3. oturum için 75 lira, dördüncü oturum 95 lira ödeyecek. ön lisans ve lise mezunları ise 35 lira sınav ücreti alınacak.

--spoiler--
yavaş yavaş çalışılmaya başlanılması gereken sınav.malum 2009 kpss ve atamalar bir sürü skandalla sonuçlanmışken,hatta kasım ataması henüz yapılmamışken,hatta ve hatta kasım ataması her yönüyle kafayı yedirtmişken,tekrar sıfırdan çalışmaya başlamak yapılacak en mantıklı şey gibi görünüyor.
(bkz: fakir umudun ekmeği)
bahçeli formülüne göre kazanmayı garantilediğim için çalışmayı bıraktığım sınavdır.
mevzubahis sınavın yapılacağı yıl, 2010. aradaki sıfırlar çıkarsa geriye 21 kalıyor. elimizde 2 ve 1 var yani. 2*2+1=5. evet, 5'i de daha önceden bulduğumuz 21'le toplarsak sonuç 26 oluyor ki; bu, benim sınavın yapılacağı yıl itibariyle yaşım oluyor. zafere doğru emin adımlarla yürüyorum.
gecemi gündüzümü tüm zamanlarımı "çalışmalıyım" iç sesiyle geçirdiğim ama bir türlü tam motive olamadığım, kazanamayacağıma içten içe emin olduğum ama çok küçücük de olsa belki dediğim lanetli sınav.
uğruna 2246 sayfalık kitap bitirdiğim eşek yükü sınavıdır, daha bunun soru bankası var anacığım eee arada sevgiliyle buluşması, arkadaşlarla batak atması sabahlara kadar pes turnuvası ulan iyi ki kışın sıktım kendimi demeye başladım bile varsın kazanamayalım gönül işi ne de olsa.
öss'de matematik çözerek giren ingilizce öğretmenliği bölümündekilerin, eski sistemle giren öğrencilere nazaran daha şanslı olduğu sınavdır. çünkü matematik tecrübeleri vardır. zıçtık cafer getir bezi.*
çalışmaların yoğun hızla devam ettiği sınavdır. allah yardımcımız olsun denilesi.
üniversite mezunlarının bu yılki dramının adıdır. Alınan sonuçlar gazetelere manşet olmalıdır. Beden eğitimi mezunu amcalar teyzeler öğretmen olabilmek için matematik problemi çözmek zorundadırlar. Başlı başına nasreddinlik meseledir.
dayısı olanın kazanacağı karşılaşma.
4 sene okulu bitirdikten sonra bi de bok vermiş gibi 1 sene çalışıp abudik gubidik 5 şık üzerinden şık elemeye zorlatıldığımız boktan sınav.

edit:hayır nesini eksliyorsun çok merak ettim, çok mu iyisin müthiş bir sınav olarak mı görüyorsun ne var.
bi ton insanın yıllık minimum 1600 tl ( istanbul için ) kurs parası vererek hazırlandığı altın meslek memurluğa geçiş sınavının 2010 versiyonu. geçen sene bu sınava girmiş birisi olarak çok komplike sorular olmadığını söyleyebilirim. ancak benim gib sayısal zekaya sahip kişilere hadi türkçeyi geçtim de tarihi, coğrafyayı neden sorarlar da bir fizik öğretmeni olarak ben neden fizik sorusu çözdürmezler anlaşılır değil.
sınav sonrası mülakatlara belli belirsiz bir badem bıyık bırakılarak gidilmesi daha etkili olacak olan hede. bayanlarımıza da mülakatlara türban üstü peruk takarak gitmelerini önermekteyim.
sınav tarihi hakkında çeşitli söylentiler olan sınav. google amcamız 10-11 temmuz diyor ama ösym 27-28 haziran diyor. biri buna açıklık getirsin. sınav tarihleri farklı olunca başvuru tarihleri de farklı oluyor doğal olarak. başvurular başladı mı başlamadı mı şimdi...

http://www.osym.gov.tr/Genel/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFF88F742D0D711251D85653DB9EC146B4

edit: başvurular 10 mayıs itibariyle başlamıştır.
10-11 temmuz tarihleri arasında yapılacak sınav. ösym nin sınav takviminde de bu yazmaktadır. ama yine ösym sitesi çökmüş düzelince linkini de koyarız. başvurular ise 10 mayıs'ta başlayacak ve 21 mayıs'ta sona erecektir.
başvuruları 10 mayıs'ta başlayacak ve 21 mayıs ta sona erecek olan sınavdır. sınava daha önceden giren arkadaşlar harcı yatırdıktan sonra başvuruların ais.osym.gov.tr adresinden şifrelerini girerek kayıtlarını yapabilirler. ilk kez girecek olanlarda "ya boşver salla son gün gideriz rektörlüğe hallederiz" deme gafletine düşmesin. çünkü bunun başvuruları rektörlüğe yapılmıyor, başvuru merkezleri belirli liseler oluyor. ama genelde büyük liselerin örneğin kurtuluş lisesi gibi, hemen hemen hepsinde başvuru merkezi var ama uyaralım ki son günlere bırakırsanız en az 1 gününüz gider ki en az bu da. ilgilenenlere ve başvuracaklara kolay gelsin diyerek...

http://www.osym.gov.tr/Ge...75F7A7968F4576EE45B9AA497
üç oturum için 75 tl istenen sınav.
ben artık bir şey demiyorum sana ösym.
başvuruları başlamış sınavdır. başvuru merkezleri ösym nin sitesinde açıklanmıştır. bu arada randevu falan biraz hikaye kavramdır. listedeki liselerden birine direk gidin, yani bildiğim öyle başvuru sonra kayıt gibi bir şey olmuyor. daha önce girmiş olanlarda ais.osym.gov.tr adresinden kayıtlarını yapsınlar. sorusu olanlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. bu arada o 75 milyon var ya ösym, o sana....
bu senede intiharlara sebep olacak olan zottirik sınav. *
intihar eden kişi kpss yüzünden değil, 30 yaş sınırı yüzünden intihar etmiştir. kpss de zaten çok iyi dereceleri olan bir kişinin intihar haberinde kpss'den yeterli puan alamayıp atanamamasından bahsedilmiştir. ulan zaten gelir uzmanı kız.. ki kpss A grubunda atama ne demek b grubu kadrolar mı ki bu atansın? ogretmen mi ki bu atansın? kpss sadece bir ön elemedir. daha kurum sınavları daha kötüsü mülakatları vardır. Lakin bu sınav ve mulakatlara 30 yaşını geçince giremezsiniz birkaç yer hariç. Bu kardeşimiz de 30 yaşını doldurup kaymakamlık sınavına girme şansını kaybedince intihar etmiş. kpss'de puan alamaması atanamaması falan degil sorun.

işte o yaş sınırından once alınması gereken sınavdır kpss.
aklıma geldikçe baaa bişiler olii dedirten sınav
geçen yıl 3 oturum fiyatı 55 lira iken bu yıl 75 lira olmuştur. bir yılda 20 lira zam mı gelir ya...
devlet vatandaşını nasıl becerir en güzel örneklerinden biri olan sınavdır. gerek sınav sistemi ile olsun gerek fiyatı ile.

sözde seçme sınavı ama ne seçiyor muamma...