1. 1.
    kamu personeli secme sinavi'nin kisaltilmis, kucucuk tefecik ici dolu ficicik hali.
    11 -1 ... laz pacino
    #85823 :)
  2. 2.
    en özet haliyle, her türlü devlet memurluğu için girilmesi ve istenen branş türünde gerekli puanın alınması gereken sınavmış *
    1 ... mahoni
    #86183 :)
  3. 3.
    uğrunda yeni dersaneler açılan sınav.
    3 ... fth
    #214764 :)
  4. 4.
    Kamu personel Seçme sınavı.4 ayrı oturumda yapılır.
    -Cumartesi sabah oturumu: genel kültür, genel yetenek
    -Cumartesi öğlen oturumu: eğitim bilimleri
    -Pazar sabah oturumu: Hukuk,iktisat,işletme,maliye,muhasebe
    -Pazar öğlen oturumu: Çalışma ekonomisi,endüstri ilişkileri,ekonometri,istatistik,kamu yönetimi,uluslararası ilişkiler
    3 ... masteroff
    #269965 :)
  5. 5.
    a ve b grubu kadrolar için düzenlenen iki ayrı sınav şeklindedir.b grubu kadrolar için torpile gerek olunmadığı sınavdır.
    2 ... fdngnr
    #344623 :)
  6. 6.
    yahu yeter artık devletimizin güzide üniversitelerinden mezun oluyoruz yetmiyor mu bi de bunu başımıza bela ediyorsunuz dedirten sınavımsı.
    4 ... susamsokagi
    #344647 :)
  7. 7.
    1 - 2 temmuz 2006 tarihlerinde gerçekleştirilecek sınav..hayatım...*
    1 -1 ... martyns
    #344674 :)
  8. 8.
    keşke aynı başarıyı öss de gösterseydim de şu anki bölümü okumasaydım dediğim, garip bir sınav. lise mezunları için olan sınavda, genel yetenek kısmı aşırı kolay, genel kültür kısmı ise orta dereceli idi. ayrıca bir milyon kişi arasında hatrı sayılır bir derece yapıp atanamama ihtimaliniz de vardır. (bkz: bu işte bi bokluk var)
    2 ... gazoz_kapagi
    #345481 :)
  9. 9.
    bu sene memurluk kısmına çok büyük sayıda* üniversite mezunun başvurduğu, össden bile önemli* sınav.
    1 ... laedri
    #345631 :)
  10. 10.
    kpss:kazanıp bi yerlere yerleştirilen kişi sayısı parmakla sayılacak kadar az olması nedeniyle girmeye insanın hevesinin kaçtıgı sınav.
    1 ... feyza
    #376127 :)