bugün

kamu personeli secme sinavi'nin kisaltilmis, kucucuk tefecik ici dolu ficicik hali.
en özet haliyle, her türlü devlet memurluğu için girilmesi ve istenen branş türünde gerekli puanın alınması gereken sınavmış *
uğrunda yeni dersaneler açılan sınav.
Kamu personel Seçme sınavı.4 ayrı oturumda yapılır.
-Cumartesi sabah oturumu: genel kültür, genel yetenek
-Cumartesi öğlen oturumu: eğitim bilimleri
-Pazar sabah oturumu: Hukuk,iktisat,işletme,maliye,muhasebe
-Pazar öğlen oturumu: Çalışma ekonomisi,endüstri ilişkileri,ekonometri,istatistik,kamu yönetimi,uluslararası ilişkiler
a ve b grubu kadrolar için düzenlenen iki ayrı sınav şeklindedir.b grubu kadrolar için torpile gerek olunmadığı sınavdır.
yahu yeter artık devletimizin güzide üniversitelerinden mezun oluyoruz yetmiyor mu bi de bunu başımıza bela ediyorsunuz dedirten sınavımsı.
1 - 2 temmuz 2006 tarihlerinde gerçekleştirilecek sınav..hayatım...*
keşke aynı başarıyı öss de gösterseydim de şu anki bölümü okumasaydım dediğim, garip bir sınav. lise mezunları için olan sınavda, genel yetenek kısmı aşırı kolay, genel kültür kısmı ise orta dereceli idi. ayrıca bir milyon kişi arasında hatrı sayılır bir derece yapıp atanamama ihtimaliniz de vardır. (bkz: bu işte bi bokluk var)
bu sene memurluk kısmına çok büyük sayıda* üniversite mezunun başvurduğu, össden bile önemli* sınav.
kpss:kazanıp bi yerlere yerleştirilen kişi sayısı parmakla sayılacak kadar az olması nedeniyle girmeye insanın hevesinin kaçtıgı sınav.
(bkz: kpss 2006)
mühendisseniz minimum 85-90 arası puan almanız gereken sınavdır. o da belki atanırsınız.
devletin okulundan mezun olmuş minimini üniversitelilerin devlet tarafından 10-100-1000 kez daha sınanması onaylanması durumudur.sinir bozucu bir o kadar da haksızlık yaratıcı bi hadisedir.keşke olmasadır.
bugun itibariyle genel yetenek/kültür kısmının yapılmış oldugu garip sınavımsı. selçukluların mimaride kullandıkları malzemeyi bilemezseniz eksiksiniz, hiç bi şey degilsiniz şu hayatta. genel kültürsüzsünüz, ölün iyisi mi...
memur adaylarını illallah ettiren, eleyici ve secici olmak adına sacma sapan soruların soruldugu, oss'den coook daha zor ve bı o kadar da anlamsız, yurdum gencliginin umut kapısı, devletin rant kapısıdır.
türk silahlı kuvvetleri gibi bir türlü istakrarlı bir kurum olamamış,her hükümet dönemiyle birlikte bir yap boza dönen eğitim sisteminin sözde lehim makinesidir.hala daha her yıl 10 binlerce mezun veren bölümlerden "bize x tane lazım" mecburi edepsizliğini, üniversite mezunlarını zorunlu olarak yeterlilik sınavı saçmalığı adı altına sözde sınamaya çalışma mecburiyetinin kendisidir. işsizlik oranını düşürmek adına şişirilen bölüm kadrolarının, hiç bir gerekli alt yapı olmadan açılan 10'larca üniversitenin ve sonuç olarak onlarca gencin hiçlik, işe yaramazlık, dibe vurmuşluk duygusunu en derinlerinde yaşamasının adıdır kpss.
" a)yalnız 1, b)1 ve 2, c)yalnız 2,
d)1 ve 3, e)1,2,3 " şıklarının sıkça kullanılarak insan denen varlığın doğru bildiği şeyde bile yanılmasına sebebiyet veren, giyotine benzeyen ancak kafayı ikiye bölerek değil de patlatarak öldüren bir idam nesnesi.
kamu personelini saçmalıklarla seçmek
hayat sınav sözünü doğrulayan yetti gari diye çığlıklar atmama neden olan sınav. Artık bunun da kursuna gitmek gerek iyi bir puan almak ve sonrasında kurumların kendi yaptığı sınavlardada başarılı olbilmek için. Ankara da en iyi kpss kursları dosya, yörünge ve karacan, murat ilkumutunda adını duyabilirsiniz ama gidenler pek memnunun değil.Allahım öss kabusu iki kat olup geri döndü
cacik sistemin cacik sinavi. sen gir sinava, yusek puan al ve kilavuzda mezun oldugun bolumle alakali bir kadro bulama. sinava girmek gibi bir hobiniz varsa buyrun ama yoksa girmesenizde olur.
girmemiz sonucunda hiç bir şeye yaramayacak sınav
kazansanız dahi bundan sonra atanmayı beklediğiniz sınavdır.
devletin, üniversite diplomasını tanımadığının kanıtı olan sınav. işin yoksa atama bekle. alırlarsa tabi. 15 tercih hakkı tanınmış, niteliklerinize uygun çok fazla kadro yok. tercihinizi zor dolduruyorsunuz. aldıkları 2-3 kişi. 8 kişilik yer bulmanız sevinmenize neden olmaktadır. "torpil bul öyle işe gir niye okuyorsun ki" demelerinin sınavlaştırılmış hali.
bu sabah itibariyle atama sonuçları ösym nin sitesinde açıklanmış ardından sebep gösterilmeden büyük bir hızla sonuçlar geri çekilmiştir. bekliyoruz.

tanım : hayatımızın bir parçası olan sınavlardan biri.
hiçbir şekilde sonuna kadar dayanamadığım sınav. fenalıklar geçirtiyor efendim evet ikinci aşamada sınavı sıkılıp terk eden kişi benim.