bugün

askerlik süresince 1 kere duymadığım.
kalk, kalk, kalk. ana ocağımı lan burasııııı!
imparatorunuz geldi, günaydın yavru kurtlarım sağ baştan say.
-allahu ekber

-emret komutanım, özür dilerim başörtünüzden dolayı karıştırdım.
Acemi askerlerin sık sık duyduğu söz.
Yatılı okulda sıkça duyulan, sabah uyandırma şeklidir. Hey gidi günler...
Askeriyenin vazgeçilmezi,bak gene kulağımda yankılandı yahu.:)))
Askerde ilk sabah duymayı beklediğim ama duymadığım komut.

ilk sabah kendiliğimden uyandım. baktım kimisi giyiniyor, kimisi uyuyor. içtimaya 30 dk var. Çavuşun birine 'yahu koğuş kalk dendi mi?' dedim. Bedellilere koğuş kalk demiyoruz. Işığı açıyoruz siz kalkıyorsunuz dedi. *
O an anladım ki bedelli askerlik yaptığım en akıllıca yatırımmış.
kısık sesle söylenmemiş, söylenemeyen ve söylenemeyecek olan cümle.

kulaklarda çınn eder. çünkü aynı zamanda metal dolaplara vurulur. askerde her sabah yaşanan lanet anlardandır.
Kısa dönem olarak koğuş temizliğine başlardık hemen.
Çavuş tarafından söylenir ve kalın sesli olurlar genelde. Ya çavuşçum lütfen bir saat daha demeyin valla barfiks direğinde ve amuda kalkık bir şekilde kendinizi bulabilmeniz an meselesi olabilir.
bir uyarı ve emir.
Öperek uyandirmasindan iyidir benraziyim. Kasaturayi demir Tanzanya vurarak konuş kalk. Ulan yavsak yeni geldim nöbette diye çok bagirdigimi bilirim..
Off ama ben uyumak istiyorum, başçavuşum 5 dakika daha ama. Demek isterdim.
zaten sabaha kadar bu osuruklarından arasında cok mu uyuduk ki komutanım?
2-4, özellikle de 4-6 nöbeti sonrası uykuya dalınmışken duyulunca pek bir ağır gelen nida.
rüyanın en güzel yerinde sabahın altısında nöbetçinin koridorda bağırarak söylediği klişe. bir de dolaplara falan da vururdu ve anasına avradına söverdi herkes, evet.*
Komutana, Yav dur ya komutanım tam da uykunun en güzel yerinde ohoo. Marmaradayız biz kim gelecek Yunan mı vuracak Allah aşkına demek elzemdir.
25 günlük bedellide gördüğüm rüyalar.
Ranza demirlerine kasatura sürtmek suretiyle koğuşu uyandıran nöbetçi çavuşlar da yok değildi.
Abla sen kalkmasan da olur kalkmaktan başka bir şey yapmıyorsun zaten.
Bizimki palaskayla vururdu demirlere.
Bu komuta "Ay 5 dakika daha ya" derseniz tamam peki uyu uyu diyip yanağınızdan öpüp üstünüzü örtüyorlar.