bugün

entry'ler (743)

üst komşunun her gece ses yapması

cok büyük sorundur, daireyi yasanmaz alan haline cevirir, hata dairenin degerini en az %30 düsürür cünkü bu gibi ara kat dairelerde kimse 6 aydan fazla yasayamaz. bir dairenin degerini belirleyen bulundugu semt, teknik özellikleri ve komsularıdır. bu üc faktör icerisinde en önemlisi komsularıdır ki bu faktör de bir daireye tasınmadan evvel öngörülmesi mümkün olmayandır ne kadar arastırsan da. maalesef ortadogu erkeginin % 80i narsist kisilik bozuklugunu kadınının da %80 histriyonik kisilik bozukluguna sahip. ayrıca hic bir dairede strafor gibi ses yalıtımı bulunmaz. bu iki gercek ara katlarda yasamanın ne kadar riskli oldugunu ortaya seriyor isterse en lüks semtte olsun. simdi bu dakika bası evladının o parkenin üzerinde futbol oynamsına göz yuman velisi ile konussan sana yüksek ihtimal cocuktur ne yapim diye karsılık verecek. annesine bildirsen sana trip atıp ardından gece gündüz mobilya kaydıracak. bu tip insanlar genelde türk insanının %80' ini olusturur. zabıta cagırsan randıman vermez. bir kac hafta icerisinde o yukarı kattan gelen mobilya kaydırma sesleri, cocuk gürültüleri o alt katta bir psikolojik savas baslatır, o daireyi oturulmaz, istirahat edilmez, icerisinde yemek yenmez, uyku alınmaz bir magaraya cevirir. youtube bu tür olaylardan ötürü ortaya cıkan 3. sayfa haberleriyle dolu.
tek caresi etrafında fazla daire olmayan bir üst kata tasınmak. ara katlardan uzak durmak her ne kadar ısınma acısından iyi de olsa en mantıklısı.

yaşını başını almak

valla memnunuz biz... bu zamana kadar gördüklerimizden sonra artık yeter be.... hic gerek yok tekrardan öyle is mülakatıymıs, kariyermis, evlilikmis, bilmem ask meskmis... asıl siz neyin basını alıyorsunuz gencccler, bir bilseniz... acıyorum yeminle size... bilmem küresel ısınmaymıs, istanbul depremiymis, hiperenflasyonmus...

30 kasım 2021 dolar kuru

surada 50 yasına merdiven dayamıs bir dedeyim, ben bu son 3 ay icerisinde gördüklerimi ne evecit, ne özal, ne ciller, ne yılmaz, ne pust demirel yönetiminde görmedim. yanlıs anlamsılmasın, yukarıda saydıklarımın hepsi pust, fakat hic birisi bu son 3 ay icerisindeki yapay ve suni sebepler ile, ortada fol yok yumurta yok iken ekonomik bir buhran yaratmadı. neden yaratsınlarki, zaten 80ler 90 lar var olan enflasyonu durdurmak icin cırpındılar, fakat su anda ortada sorun yok iken hiper enflasyon yaratmak nedir??? kardesim yani senin diploman yok dendiyse böyle mi cevap veriyorsun??? manyak mısın ulan sen? durup dururken, sana kimse bir iddiada bulunmazken niye sacma sapan ekonomik kuramlar icat ediyorsun??? bu kadar insanı isinden, gücünden, ekmeginden, evinden, barkından, ülkesinden niye ediyorsun?????? sen neyin kafasını yasıyorsunda böyle zırt pırt yayına cıkıp inadına acıklamalar yaparak insanların ac kalmasına sebep oluyorsun???? ne is yapıyorsun sen? sen ne ayaksın ulann???????????????????????

ülkemde mülteci istemiyorum

ben ülkemde karadenizli istemiyorum, madem secme hakkım varsa. nedir bu ülkenin 100 yıldır bu devsirme saldırgan karadenizlilerden cektigi...

iz bırakan kitap cümleleri

Ben iç dünyama dönüyorum. Orada hayal kırıklığına yer yok.

ışid e katılan odtü mezunu fizikçi

odtüden kovulmustur.

hızlı konuşan erkek

feodaldir, tefeci bezirgandır....

içip içip elmas bogazici yi özlemek

nesini özleyeyim. kapkaccısını mı?

evrim nerede sona erecek sorunsalı

materyalizme aykırı sona ermesi... devam edecek...

ak partiliyim çünkü

ihaleden hesap kapacagım. güclünün yanındayım. yavsaklık...

kadınlar insan mıdır

histriyonik kisilik bozuklugun sahip varlıklar. önüne geleni satın lmak istiyorlar, önüne geleni yenmek istiyorlar, kapitlizmi köürkleyip insanlıgı yok ediyorlar.isleri gücleri dedikodu...

uludağ sözlük

kaliteli trol istiyoruz. bunlar cok acemi...

türkiye sünnilerindir aleviler iran a gitsin

ulan madem trollsün, bari dogru düzgün isim koy kendine. torba ne ulan deve?????

ilk buluşmayı 4 kelime ile mahvet

millet ac, para kalmadı.

en cok sevdiginiz yazar kimdir

hangi yazarı okumayı seversiniz?

allah belanızı versin

allah emeklilige cıktı kardes., 12 eylül magdurları iyi bilirler bunu..isini kendin görsen daha iyi...

kitap okumak

yasama amaclarından bir tanesi...

bimde çalışmak

her kücük esnafın kaderi...ulan koca 200 m2 bim de kolon bırakmadınız, nerede ulan o kolonlar, biz niye o projeyi cizdik ulan dingiller????

süryani şarabı

kalitesizdir...

lahmacun

sümerlerden miras...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.