bugün

tom cruise ve cameron diaz'ın başrolde olduğu oldukça eğlenceli gözüken james mangold filmi. 2010 yazında vizyona girecek.

http://www.youtube.com/watch?v=IpqBWEtZs24
aksiyon sahneleri biraz abartılmış olsa da tom cruise un henüz yaşlanmadığını gösteren bir film. özellikle sevgili veya eşinizle beraber gidilmesinde fayda olan şu sıraların vizyon filmi.

(bkz: gece ve gündüz)
çok komik, eğlenceli bir film. hareketli bir yaz filmi ancak komedi dozu biraz fazla kaçmış gibi geldi. aksiyon sahneleri bol miktarda olsa da bir çoğunu artık tekrarlanarak sıkan 'uyutma' esprisi nedeniyle göremiyoruz. gördüğümüz kısımlardaki aksiyon sahnelerinde ise Tom cruise fizik kurallarıyla dalga geçiyor.aslında inceptiondan bekliyorduk bunu. arabanın üzerinde matrix ajanı misali ayağa kalktıktan sonra etrafından mermiler uçusarak geçerken matrixteki neo misali 'no' diyecek diye bekledim.
tom cruise cok komik olmakla beraber mission impossibledan fırlamış gibiydi. devam filmi havası vardı sanki. komedi unsurları azaltılarak kolayca mission impossible 4 olarak sunulabilirmiş.*
kabul etmek istemesemde cameron diaz fiziğini hala korumakla beraber yüzünde yaşlılık belirtileri çok fazla belli olmakta.
ve son olarak belirtmek gerekir ki maggie grace gün geçtikçe daha güzelleşiyor. nasıl oluyor bilmiyorum.
bir saniye bile başka şeyler düşünmeye fırsat tanımayan, dolu dolu bir film. kahkaha ve macera birleşmiş, tadından geçilmiyor resmen.
--spoiler--
tom cruise un filmin başında cameron diaz a yaptıklarının aynısını cameron diaz da tom cruise a filmin sonunda yapmıyor mu, işte budur diyorsunuz. ayrıca cameron diaz ın kötü adama söylediği gibi insan tom cruise un o karakterinin yanında kendini hep güvende hisseder, maceradan maceraya koşar. hayat budur işte dersiniz o sahneleri izlerken. film de olsa mükemmel karakteri yapmışlar yine tom cruise la *. bir de tom cruise u ailesi ölmüş bilmeseydi keşke demeden de edemiyor insan.
--spoiler--
Aslında fena olmayan ama çok klişe bir senaryosu olan filmdir. Yine de eğlencelik olarak gidilebilir.
Not: Bu filmin adını Gece ve Gündüz olarak çevirenlere saygılarımı sunuyorum. (bkz: yok artık)
(bkz: king for a day)
gelip geçici filmlerden. gidildiği zaman eğlenilir fakat sinemadan çıktığınız zaman uçar gider akıldan. yine de yaz aylarında vakit oldürmek için güzel bir seçenek.
mesaiyi bitirip haftanın sonuna yaklaşmanın tatlı saadeti, dev sinema perdesi, yazın sıcağında canavar gibi klimalı üşütük salon, kulp bulma mode off... ve başlasın keyif! takdire şayan, yönetmenin çabası. beklentilerin üstünde çıkması da cabası. sinema candır. cana can katandır, cankurtarandır.
her iki başrol kahramanının biraz biraz yaşlandığını ama formlarından hiçbir şey kaybetmediklerini gösteren yeni film.

konu olarak alışmışın dışına çıkmamışsa da kurgusu kendini izletiyor.

ilaç vererek 18 saat boyunca dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar yarı uykulu yarı uyanık şapşal şapşal yolculuk etmeleri gayet güzel anlatılmış.
Filmde macera ile birlikte komedi ve romantizm uyum sağlamış.

eğlenceli diyalogları filme ayrı bir tat katmış;

c: bu üstümdeki ne?
t: eeiiiioo bikini..
c: nasıl giydim ben bunu?
t: eeiioo ben giydirdim, tabi bakmadan..

filmin sonunda aynı diyalog ters şekilde başlar;

t: bu üstümdeki ne?
c: şort.
t: nasıl giydim bunu?
c: hiç kolay olmadı...
lütfen şu filmleri türkçe' ye çevirenlerin isimlerini biliyorsanız bir verin lan. tamam inci sözlük entrysi oldu kabul ama artık dayanamadım ya.

filme gelirsek;
her hollywood aksiyonunda olduğu gibi abartı sahneler fazlasıyla var, kahramanımız her zmaanki gibi en zor durumlarda bile rahat ve esprili, ama bunlar eleştiri dğeil tabii ki aksine böyle filmlerin olmazsa olmaz süslri.
temponun bir an bile düşmediği, yer yer çok eğlenceli tam bir haftasonu eğlencesi. aile ile, sevgili ile ya da tek başınıza sıkılmadan izleyebilirsiniz.
--spoiler--
kendi halindeki kızımızın filmin sonunda neredeyse tam bir ajana dönüşmüş olması bile kabul edilebiliyor izleyici tarafından ki bence bu bir yönetmenlik başarısıdır.
--spoiler--
amarika'nın klasik aksiyon filmlerinden biri.
oyuncuların hatrına gittik, gördük; ama gitmesek de bir şey kaybetmeyecekmişiz.
tom cruise ya da cameron diaz olsam böyle klişe bir filmde oynamak istemezdim vallahi.
gitmeyin, gidecek olan varsa da göndermeyin. zaman kaybı diyebiliriz film için.
tom cruise un derya baykala bikini giydirdiği filmdir.
çok matrak, çok eğlenceli bir film. yer yer çok güldürüyor, yer yer aksiyona boğuyor. ama hiç sıkmıyor. en azından ben sıkılmadım. senaryo'su anlatmaya değmez ama canınız sıkkınsa izleyip kendinize gelebilirsiniz.
izleyicisine birbirinden eğlenceli dakikalar geçirten film. ayrıca ayılıp bayılma sahneleri gözümün önüne call of duty'de ki ölüp bayılma sahnelerini getirdi. neyse onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine.

önemli not: coxcomb bu filme 10 üzerinden 8 verdi.
öncelikle tanım: bu bir komedi filmidir.

fragmana ve oynayan oyunculara bakıldığında full aksiyon içerikli bir film beklentisi ile izledim filmi. ancak komedi öğelerinin daha ağır bastığını gördüm. zira aksiyon sahneleri daha önce defalarca seyrettiğimiz türde. konu desen zaten klişe. filmi ayakta tutan şey tek şey karakterler. oyuncular demiyorum bak, karakterler.

bir tarafta, süper kahraman rolünde her şeyi yapabilecek, her konuda uzman, ölümsüz tom cruise. diğer tarafta, masum ama seksi, sakar ama yetenekli, tırsak ama cesur cameron diaz. abartılmış, yok artık dedirten aksiyon sahneleri. her türlü olumsuz duruma rağmen espri yeteneğini kaybetmeyen karakterler.

uzun lafın kısası, eğlenceli bir film. kesinlikle zaman kaybı değil. sonuçta film izlemekteki amaç eğlenmekse, bunu sonuna kadar başrıyor. tamam sinema tarihine bir klasik olarak geçmeyecek belki ama, iyi bir gişe yapıp, izleyenlere iyi vakit geçirtecek türden bir film.

son olarak, cameron diaz yaşlanmış olabilir ama hala güzel, hala taş. sırf onun gülüşünü görmek için bile izlenebilir.
tom cruise adına yakışmayan salak saçma bir film. tek elle tutulur yeri son kısımdaki birkaç dakikalık motosikletli kovalamaca sahnesiydi.
film, komedi aksiyon tarzının bence zirvesinde.
tom cruıse ve cameron diaz, öndeşleri brad pitt ve angelina jolie yi ezip geçmiş.
tom cruıse neden tom cruıse bir kez daha anlatmıştır bana.
ipe sapa gelmez sahneleri bile karaktere yardımcı olan oyunculuğu ile izlenir kılmış.
tek eleştirim, filmde adam gibi bir tane yan karakter performansı göremedim.
filmin ismi knight and day olmasına rağmen türkçeye gece ve gündüz olarak çevrilmiş. night and day. vay amına koyim.
tom cruise için : haala aynısın be dostum nezaman çökeceksin 'yorumlarının havada uçuştuğu filmdir.
ha keza eşi kemırın diyaz * ın da ondan kalır bı yanı yoktur da neyse.
filme gelecek olursak aksiyonun a*ınakoymuslar resmen ,hareket halindeki trenden sarkan adama trenin çarpmasıymışda yok efendime söyliyim iki tranvay arasından tom abimizin motorsikletle geçmesiymişde bilmem ne de bilmem ne yanii bol aksiyonlu arada bir gülümseten hoş bir film .
ortalama bir amerikan filminde gördüğümüz aksiyon mevcut olduğu için üst düzey bir film diyemeyeceğim.konu desen zaten traş ben bu ikiliden daha klas bi film beklerdim sanırım yeni bir gayrimenkule ihtiyaçları vardı. *
cameron diaz' ın baygın olduğu sahnelerdeki olayları bari biz görseydik keşke daha güzel olmaz mıydı dediğim filmdir.
Güzel ama anlamadığım bi nokta neden bu Amerikan filmlerinde başroller polise ajana hiç yakalanmaz abicim ya. Tüm filmlerde aynı, başroller arabadan arabaya atlar, sonra denize ordan yüzer kurtulur vs. . Sıktı bu senaryolar ama bu film için güzel diyebiliriz.
tom cruise abimizin hala taş gibi olduğu gerçeğini gözümüze sokan filmdir. eğlenceli bir aksiyondur.
birkaç sahnede güldüren komedi aksiyon karışımı bir tom cruise filmi.
Guzel bir aksiyon filmidir. Basrolde tom cruise bulunmaktadir. Bence izlenmesi hos olur.