bugün

entry'ler (3171)

ahmet sülüşoğlu

olayın kamera kayıtları ortada olmasına rağmen hala daha görevi kötüye kullanmak goygoyu yapan olaya cinayet diyen bi takım götleri de ortaya çıkarmıştır;

https://youtu.be/znmpi8aX5gw

sen trafikte tartışığın adamı evine kadar takip edeceksin, tehdit edeceksin, atar gider yapacaksın, silah çekeceksin, mermiyi namluya süreceksin, ondan sora nefsi müdafa hakkını kullanan adam seni vurunca görevi kötüye kullanma olacak.

yok öle bi dünya.

ayrıca öldürmeden etkisiz hale getirebilirdi, bacağına ateş etseydi, polisin birinci amacı öldürmekti zaten diyen dallamalara da şu açıklamayı yapalım;

görüntülerde de görüldüğü üzere evinin önünde arkadaşlarıyla sohbet eden polis motorla gelip silahı çeken şahsı görünce kendi silahını çekip şahsın kafasına dayıyor. yani polisin ilk anda adamı vurma gibi bir planı yok. Amaç vurmak olsa nişan aldığı anda çekerdi tetiği fakat bekliyor, adama yaklaşıyor. ne zamanki şahıs, silah olan elini kaldırıp polise doğru silahı çeviriyor o zaman tetiği çekiyor.

örnek bir nefsi müdafa olayı.

ha burada olay şu şekilde gelişmiş olabilir ki büyük ihtimal öyle oldu; şahıs kendi silahını çektikten sonra polisle değil ortamdaki diğer kişilerle konuşmaya başlıyor ve dolayısıyla polisin de silah çektiğini farketmiyor. polisin elindeki silahı o silah kafasına dayandığında fark ettiği için ani bi reflekse kendi silahını polise yöneltmiş ve olay bu sebeple gerçekleşmiş olabilir. fakat böyle bile olsa olayın nefsi müdafa olduğu gerçeğini değiştirmez.

bedelli yapanların askerliğini iptal edeceğiz

söz konusu beyanat;

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29841061.asp

bu da üç hafta önce chp'nin bedelli askerliğin getirilmesi ile ilgili kanun teklifi;

http://www.milliyet.com.t...lik-kanun-gundem-2093165/

adamlar üç beş milliyetçi oy alacaz diye, kazanılmış hakkı geri almak gibi kanun dışı bi eylemi hayata geçirmeyi vadediyorlar. adamlar anayasa falan da bilmiyolar belli ki. vay amk akp'nin alternatifi bu zihniyet demek. tamam popülizm bir cehape klasiğidir fekat bu kadar ucuzunu ilk defa görüyorum.

gerçek cehape bu değil...

(bkz: milletçe alkışlıyoruz)

edit: link yenilendi.

ezan faşizminden nefret ediyorum

--spoiler--
o ezanlar ki şehadetleri dinin temeli,
ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli...
--spoiler--

(bkz: istiklal marşı)
(bkz: oto boka faşizm demek)
(bkz: valla yarram bizde ortam böyle)
(bkz: beğenmeyen siktirsin gitsin)

12 temmuz 2015 roger federer novak djokovic maçı

majestelerinin ağır saçmaladığı maç.

karşısında son dönemin belki de en kötü oyununu oynayan bir jokoyu bulmuşken, setleri kazanma şansı defalarca ellerine geçmişken yaptığı basit hatalarla saç baş yolduruyo hazret.

yanlış vuruş tercihleri, boş alan yerine jokonun üzerine atılan toplar, rahat pozisyonda filede kalan vuruşlar falan gırla gidiyo.

ilk seti böle böle taybirekte kaybetti, ikinci sette de an itibariyle 6-5 joko önde. servis federer...

edit: ikinci sette taybireke kaldı
edit: taybrek 7-7 ye geldi. majesteleri maçı bırakmıyor.
edit: set federer'in.

morgan freeman ın rollerindeki bilgelik tribi

görsel

buradan da görüleceği üzere adam tanrıdan mahkuma, pezevenkten amerikan başkanına kadar envayi çeşit rolde oynamış amma velakin o kuul havasından bi şey kaybetmemiştir.

lakin her filmde olmazsa olmazı;

görsel

osmanlıspor u süper lig e çıkarma operasyonu

yıllardır saha dışında türlü oyunlarla sözde başarılar kazanmış, "üç büyük" olarak nitelendirilen kahpe bizans taraftarını rahatsız etmiş belli ki osmanlıspor'un süper lige çıkması.

ulan şikeyi yapan siz, teşviği legal hale getiren siz, devletin her türlü kaynağından köküne kadar yararlanan siz, fedarasyon tarafından anadolu takımları ezilirken her durum ve şart altında kollanan siz, hakemlerle maç kazanan siz, tüm bunlara rağmen avrupada sürekli babayı alıp geri dönen gene siz...

on tane taraftarı varmışmış diye atıp tutmuş denyonun birisi. ulan 10 değil, milyon tane taraftarın olsa nolur? sen önce kendi üstündeki pisliği temizle. şunu da unutma, en çok sinek bokun üstünde olur.

takımın adı osmanlı ya, kesin operasyon var. operasyonmuş, peeeh.

(bkz: o gün ilk taşı en günahsız olanınız atsın)

folkart life bornova

bataklığa inşa edilen ikiz kule.

binaların boyu da göz önüne alındığında bölgede sağlam zemin 250 metrede olmasına rağmen 60 metreye kadar kazık çakıp üzerine inşa edilmeye başlanmış, durumun farkedilmesi üzerine inşaatı bir süre durdurulmuş lakin daha sonra birtakım siyasi manevralarla inşaatına devam edilip bitirilmiştir.

olası bir izmir depreminde bir numaralı yıkılma adayıdır, hayırlı olsun...

edit: burada bahsettiğim yapı folkart towersdır. yanlış anlamışım...

mehmet ali alabora yı vatanından eden faşistler

banka reklamında oynayan gerçek bir sosyalisti vatanından etmiştir bu terbiyesizler. aha bu da başlarındaki adam;

http://galeri.uludagsozlu...ndan-eden-fa%C5%9Fistler/

özlüyoruz kürşat reyiz...

şafak yayla

savcımızı şehit ettikten sonra gebertilmiş vatan haini terörist.

isteklerinden zaten hiç bir şekilde teslim olmaya niyetinin olmadığı belliydi.

o değil de bu ite yiğit, şehit falan diyenin de bundan bi farkı yoktur. bu it için söylediklerim onlar için de geçerlidir. bizden bir gittiyse sizden bin gidecek amına kodumun teröristleri.

ypg terör örgütü değildir

savcının şakağına dayanan silaha "eylem aracı" diyen adamın, bir önceki beyanatı.

hani şu, temiz ve dürüst insanoğlu olan.

yersen...

herkesin öldüğü kurtarma operasyonu

savcı sağ kurtulsa bu sefer de "zaten başından beri mit operasyonuydu yea" diyecek ergenler gelmiş burada operasyonun başarısını sorguluyor.

o değil de hani tiyatroydu carttı curttu? ne ara olayın gerçek olduğunu, adamların terörist olduğunu kabullendiniz de operasyonu tartışıyonuz?

sığırın biri de çıkmış senaryo yazmış. polis teröristleri öldürüp içeri girmişmişte, sonra teröristlerin silahıyla savcıyı vurmuşmuş. ulan polis madem savcının ölmesini istiyodu, bekleyelim bakalım bi gün iki tane terörist gelir bunu rehin alır, bizde içeri girip bunları vururuz sora da savcıyı vurup işi teröristlere yıkarız mı demiş?

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)

bu kadar insan akp karşıtıyken neden hala akp

insan, doğası gereği kendisi gibi düşünen kendisi gibi yaşayan insanlara yakın olur. ve doğal olarak çevresinde de hep bu profilde insanlar olur.

buradaki "bu kadar insan" algısı sadece kendi çevrelerinden ibaret olan hep kendi gibi olan insanları ifade ettiğinden dolayı subjektif bir algıdır.

hani bu arkadaşlar hep "büyük resmi" görebildiklerini iddia ediyorlar ya, bunu hakikaten görebiliyo olsalar, o elitizmin içinden çıkıp kendilerine benzemeyen büyük çoğunluğa kulak verirlerdi. bunu yapabilselerdi, "bu kadar insan" da inadına akp demezdi.

sen insanları kazanmaya çalışmak yerine kendi halkına koyun de, yüzde atmışı aptaldır de, oyunu kömüre makarnaya satar de, ondan sora neden hala akp?

alla alla, neden acaba?

31 mart 2015 savcıya mit operasyonu

elinde molotofla gezen sevgi pıtırcıkları hiç bi terör eyleminde bulunamayacak kadar hümanist oldukları için tabi ki savcıyı da mit öldürmüştür.

görsel

sizin ben insanlığınızı sikeyim, amına kodumun vatan hainleri.

kemal kılıçdaroğlu

şehit savcı üzerinden bile siyasi prim yapmaya çalışan temiz ve dürüst insanoğlu.

ulan akepenin alternatifi eğer ki bu zihniyetse yazıklar olsun bize. hepiniz aynı boksunuz amk...

bahtiyar doğruyol

militan falan değil, katıksız orospu çocuğu.

kurtarma operasyonunu terörist kurtarma sanan saf

operasyonu oynadığı oyunlar gibi sanan sığırlar, tabi ki validen emniyet müdüründen daha iyi bilecektir olayın iç yüzünü.

sen olsan, easy modda, ağır çekimde odaya girer teröristlerin ikisini de head shotla hallederdin di mi yavrum?

detay istiyomuş bi de. hani tiyatroydu hani adamlar mit ajanıydı, ne ara olayın gerçekliğini kabul ettin de operasyonun başarısını detaylarını falan sorguluyosun?

benim savcım şehit olmuş orada sen hala kan üzerinden siyaset yapma peşindesin. hadi bi siktir git, hümanizm zırvalarıyla teröristlere ağla...

31 mart 2015 rehine krizinde polisin sıçması

hah geldi yine zihniyetini siktiğimin malları.

rehine kurtarma operasyonu dediğinde, olayı call of duty de gördüğü sahnelerden ibaret sanan salaklar ne zaman çıkacak diyodum ki çıktı bile.

lan beynini siktiğim, daha hiç bi detay belli değil, operasyonun ne şartlar altında, ne gibi bi ortamda, nasıl bir zamnlamayla yapıldığı hakkında en ufak bi bilgi yok ama sen olay sırasında ordaymış gibi atıp tutuyosun.

bildiğimiz şeyler, iki el silah sesi ardından bi patlama daha sonra çatışma tekrara patlama ve tekrar çatışma. odanın çok dar olduğunu ve o piçlerin oraya girince muhakkak kapıya barikat kurmuş olacaklarını da biliyoruz. yani öle istediğin an dalamazsın odaya.

böyle bir durumda iki el silah sesi içerden gelince kapı kırılmış içeriye sis atılmış teröristlerle çatışılmış ve etkisiz hale getirilmiştir. lakin çatışmanın bu kadar uzun sürmesi, polisin odanın içine girmediği, çatışma esnasında teröristlerin odadan, polisin dışarıdan sıktığını gösteriyor. zira o göt kadar odaya polis girmiş olsa çatışma anında biter. bu durumda çatışma boyunca savcı ve teröristlerin aynı yerde bulunduğunu düşünebiliriz. yani, savcının vücudundaki beş kurşunun tamamının teröristlerin silahından çıkması büyük ihtimaldir.

ayrıca, böle sınırlı bir alanda rehine olayı söz konusuysa, çatışma ancak rehineye zarar verildiğinden emin olunması durumunda gerçekleştirilir. bakınız, zarar verilmesi ihtimalinden değil, zarar verilmesinden emin olunmasından bahsediyorum. eğer ki, savcıya yönelik bir saldırıdan emin olunmasaydı operasyon başlatılmazdı diye düşünüyorum.

ama tabi, iki el call of duty oynayıp, easy modda ağır çekimde bi odadaki on tane teröristi vurup daha sonra buraya gelip ahkam kesen piçlere bunlara anlatamazsın.

savcı mehmet kiraz ın ölümünün sorumlusu

olay ilk başladığında;

"tiyatro yea bu, elinde silah olan adam hiç teröriste benzemiyo, kesin mit ajanı, savcıda sırıtıyo zaten, birazdan hepsi sağ salim çıkar, hükümet de bunun üzernden prim yapar"

olay devam ederken;

"yea adamların istekleri haklı aslında, nolacak sanki istediklerini verseniz"

savcımız şehit düştükten sonra;

"polis operasyon sırasında sıçtı, savcı iki ateş arasında kaldı, eylemcilerin istedikleri verilse böle olmazdı"

la olum tiyatro ne ara gerçeğe döndü de operasyonun başarısını sorguluyonuz.

sizin ben samimiyetinizi sikeyim.

sorumlu mu, tabi ki sizin gibi vatan haini piçler...

dhkp c nin aslında mit olması

çorabının teki kaybolsa, kolasının asidi kaçsa mit yapacak diyecek tiplerin son hezeyanı. ülkede tüm olumsuzlukların sebebi mit, tüm güzelliklerin sebebi sizin ellerinizdeki molotof di mi?

bi bitmediniz amk;

görsel

genelde sadece başörtülülerin ortalık yere sıçması

şunu napalım;

http://video.uludagsozluk...B1%C3%A7mas%C4%B1-130543/