bugün

entry'ler (654)

ekşi sözlük çaylak onay sırası

Bitmeyeceği düşünülebilen sıradır. cidden çok anormal bir sıradır. bakarsınız mesela 15000. sıradasınızdır. 1-2 ay sonra gene o civarda olursunuz. sonra bir gireyim dersiniz sözlüğe, o da ne?! yazar olmuşsunuz. bunlar olabiliyor; hayat gibi, ekşi sözlük de sürprizlerle dolu..

interstellar

yıldızlar arası manasına gelen bir kelimedir, ayrıca yeni çıkmış bir filmmiş. komite sonrası gideyim iyisi o filme de.

inter: arası, arasında. stella: yıldız => yıldızlar arası.

günler sonrası edit: filme gittim. öncelikle kurgusu güzel bir filmdi, müzikleri de hoştu. özellikle psikolojik analizlerini çok sevdim. kimi yerlerde gözüm doldu diyebilirim. ama... son 20-30 dakikasını bilimsel olarak değerlendirecek olursam çok saçma buldum. öte yandan bu kurgunun o dakikalarda da gerçeklik payı vardır belki ama astrofiziği o kadar takip etmediğim için bilgim olmayabilir. o yüzden son 20-30 dakikası bana saçma gibi geldi. lakin o son dakikalardaki olayları bilimi kenara atıp değerlendirecek olursak mükemmeldi ve her taş yerine o dakikalarda oturdu adeta.
izlenmeli mi derseniz, kesinlikle gidin derim.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=qH4ryqWze6U

Savoir Adore - Dreamers

hitit imparatorluğunu bölmeye çalışanlar

geçmişte kalmışlardır.

türkiye de illuminati

birazı da böyledir efendim:

görsel

waffle yi elde yemek

gayet de normal bir eylemdir. misal çok meşhur bir wafflecı var, ab'bas waffle diye bir yer. orada genelde dürüm şeklinde veriyorlar waffleyi. ki bence alışınca elde yemek daha güzel oluyor, ne gerek var entel dantel işlere...

1997 doğumluların ortak özellikleri

97'li olmalarıdır. Başka ne olacaktı ki?

çocuk tecavüzlerine idam cezası geri gelmelidir

gelmesi uygun olabilir, bilhassa bu ceza geliyorsa teröristlere de idam cezası katiyen gelmelidir. o apo denilen orospu çocuğunun kellesinin uçtuğunu görmek için nelerimi verirdim.

tecavüzcünün penisini kesmek

en iyi çözümdür, zira tecavüzcüyü öldürdüğünüz zaman onu bu hayattan yaşadıklarıyla kurtarmış olursunuz. hadım ederseniz, bunun vereceği onursuzlukla bir ömür geçirecek ve belki de her işeyeceğinde yaptığı hata aklına gelecektir. dolayısı ile en doğru çözüm, psikolojik şartları da göz önünde bulundurduğumuzda tecavüzcünün hadım edilmesi olur. tabii bu kişiyi çok kötü etkileyebilir ve kişi intihara kalkışabilir, başkalarını daha doğrusu kendisine bu cezayı hak görenleri öldürmeye kalkabilir, bunu kan davasına çevirmeye çalışabilir. envari çeşit insan olduğundan bunların yaşanabilmesi de mümkün olabilir. yine de en doğru kararın hadım olduğuna inanıyorum.

aspirin

sık kullanılan NSAID sınıfı ilaçlardan biridir. "NSAID: Non-Steroidal Anti-Inflammatory Drug" Sigara içen her insanın ufak dozlarda da olsa gece yatmadan önce alması gerekir. Zira sigara içmek tromboz riskini artırır, bunu engellemek için her gece ufak dozlarda aspirin içilmesi önerilir. Benzer şey yaşlılara, kalp hastalarına da yeri geldiğinde önerilebilmektedir.

erkeğin oruspusu

(bkz: jigolo)

sözlük yazarlarının siyasi görüşleri

(bkz: türk islam ülküsü)

camel green

green yazdığına bakılmaması gereken sigaradır. çünkü camelin en ağır sigarasıdır. zaten eskiden ismi camel brown idi. bana soracak olursanız, içilmemesi gereken sigaradır zira boğazları fazlasıyla tahriş eder. camel soft varken başka camellere bakmak niye...

izmir i mustafa kemal yaktı

yakmak fiilinin anlamını kurtarmak fiili sanmak sonucu ortaya çıkmış bir cümleden ibarettir, tersini savunmak mümkün değildir. Tersini savunan var ise de o şahıslarda sike sürülecek akıl olmadığı çok bellidir.

bursaspor a laf atan istanbul takım taraftarları

çok ayıp eden taraftarlardır. hele hele o laf atma işini bursa'da yaparlarsa başlarına bela alma ihtimalleri de olabilir. yani bir bursaspor taraftarına denk gelmemesi lazım.

bu sıcakta oruç tutmak

cehennemin ateşinde yanıp kavrulmaktan çok daha iyidir. bu ibadetin mükafatını şüphesiz ki Allah verir.

1 60 boyuyla acile gelen kız hasta

boyunun önemi olmayan kızdır. acile gelen kimse ırkı, dini ve diğer özelliklerinden ötürü ayırt edilmez.

neden kötülendiği anlaşılmayan entryler

tıbbi kaynaklara dayanarak yazdığım entryler için geçerli olduğunu düşündüğümdür. doğru ve objektif bir bilginin nesi eksilenir anlamıyorum.

seriatin kestigi parmak

acımayan parmaktır. öyle derler...

pamukkale turizm

piyasadaki en iyi turizm firmasidir. lakin fiyatlarının artmış olması biz öğrencileri üzmektedir.