(bkz: Dog Day Afternoon)
(bkz: the forgotten)
(bkz: jane in zaferi)
(bkz: ormanın esrarı)
kendisiyle çelişen başlıktır, kimse bilmiyorsa hiç entry girilmemesi gerekir eğer birileri yazıyorsa da başlıkta ki önermeyi anlamadığından saçmalamıştır.
az bilinen mükemmel filmler denerek durum düzeltilebilir ama.
on numara film önerileri; http://www.ozontabakasi.com/category/film-onerileri/
Titanik.
Herkesin bilip bilmediğini bilemeyeceğim lâkin the following ve the score'u tavsiye ederim. Ayrıca buda as sharm foru rikht isimli film de anlamlıdır.
röntgen filmim.

kimse bilmiyor ama mükemmel yemin ederim. hele o ciğerler sigarayı bıraktıktan sonra nasıl güzel çıkıyor var ya, tam bir başyapıt şerefsizim!
(bkz: camdan kalp)
fight club. bakın bunu sadece burda yazıyorum. mükemmel bir film. adamlar dövüşüyo falan. çok güzel boks filmi.
(bkz: kendini adamdan saymayan adam)
röntgende ciğerim çıkmıyor
bana mutsuzluktan bahsetmeyin.
Mandalinalar.
Dokuzuncu tür.
bollywood da izlenilesi filmler mevcuttur

(bkz: 3 idiots)
(bkz: Gülün bittiği yerde).
(bkz: Kaç para kaç).
(bkz: inception)
(bkz: prestij)
(bkz: interstaller)
(bkz: zindan adası)
(bkz: esaretin bedeli)
(bkz: yüzüklerin efendisi)
(bkz: john wick)
Kimsenin bilmediği diye yazıyor başlıkta ama maşallah yazarlar imdbden kopyala yapıştır yapıp yapıp gelmişler. Yazılanlara bak çoğu gişe rekoru kırmış filmler haha.
Harry Potter de eksik.
Bütün sırrı bozdun ya.

Bir sakık.
suspect zero: bir seri katilin bütün abd'yi seri cinayetler işleyerek dolaşıp dolaşamayacağını, peşindeki fbi ajanları ve güvenlik kuvvetlerinin onu yakalayıp yakalayamayacağını araştıran ilginç bir film. ben kingsley, aaron eckhart ve carrie anne moss' dan oluşan usta işi bir kadrosu var.
Çit filmi. Acıklı ama güzel.
Yine imdb top 250 nin çoğunun yazıldığı başlık.puana takılmadan izlenebilecek derin bir film (bkz: the fountain).
bütün sırrı bozdunuz! şimdi bu filmleri de yapılaşmaya açıp salda gölü'ne çeviriler. *
Kimsenin bilmediği demişsiniz ama herkesin en azından isminin duyduğu filmler bunlar. Az ya da Bilinmeyen şunlar:

+Geçmişin sığınağı
+Av partisi
+ince kırmızı hat
+Tuzak
+Cani
+Düşman hattında. Vs.
(bkz: neşeli ayaklar).
(bkz: kral şakir korsanlar diyarı).
(bkz: kral şakir geri dönüşüm).
(bkz: kral şakir oyun zamanı).
(bkz: kung gün panda).