bugün

funda ARAR ın 'aşk bizi terk etti'diyenler için söylediği şarkısı

Yar,senin hediyen
Bir gönül ağrısı
Ah, ölüm olmalı
Yok, aşk değil adı
Aşk bizi terk etti
Ah, ne gelir elden?
Dertli bağrımda camdan bir kalp var.
Artık dönsen de
Geçmez ki bu kırıklar

Sen gittin,
Yastığımda kokun misafir kaldı.
Gözlerimden haylaz yağmurlar yağdı.
Ayrılık mı, sen mi, yoksa sevda mı,
Hangisi sebebim olur?
aynı zamanda beyaz gelincik dizisinde de soundtrack olarak çalınan, funda arar'ın güzel sesinden, güzel bir şarkı.
buzlu cam olursa daha makbüldür ki, içerisi fazla gözükmesin ( 90 karakter durumu olduda )
Farklı bir müziği olan eserdir feci dinletir kendisini. Albüme ismini vermiştir ayrıca.

Düzenleme: Albüme ismini vermemiş efenim, albümün ismi (bkz: Son Dans) *
'sen gittin yastığımda kokun misafir kaldı' sözleriyle bizlerin dalıp uzaklara gitmesine neden olan harika bir funda arar şarkısı.
aşk bizi terk etti
ah ne gelir elden
dizelerine sahip, sizi eski ve unutamadığınız belki de unutamayacağınız aşkınızla başbaşa bırakan, eski anıların canlanmasına neden olan şarkı. evet bu şarkıda hala onu düşünüyorsanız aşktı o dedirten şarkı

dertli bağrımda
camdan bir kalp var
artık dönsen de
geçmez ki bu kırıklar
sen gittin yastığımda kokun misafir kaldı
gözlerimden haylaz yağmurlar yadı
ayrılık mı sen mi yoksa sevda mı
hangisi sebebim olur
(bkz: sırça köşk)*
insan bi durur dusunur, sen gittin yastigimda kokun misafir kaldi derken, ben bunu boyle soylersem kac bunyenin psikolojik tedaviye ihtiyaci olur diye, dusuncesiz insan yapimi urun. *
tapılası güzellikteki en şahane funda arar şarkısı.

Dertli bağrımda camdan bir kalp var.
Artık dönsen de
Geçmez ki bu kırıklar

Sen gittin,
Gözlerimden haylaz yağmurlar yağdı.
Ayrılık mı, sen mi, yoksa sevda mı,
Hangisi sebebim olur?

kısımları bağıra çağıra söylenip, şarkı üst üste dinlendiğinde daha bir anlamlı oluyor.
klibi çekilmiş olan şarkıdır.
şarkı çok güzeldir ama yorumlayanın etkisini unutmayalım lütfen, dediğim şarkı.
funda arar'in muhtesem sesiyle muhtesem yorumladigi muhtesem sarki, insan kendinden geciyor dinlerken...

"Sen gittin yastığımda kokun misafir kaldı
Gözlerimden haylaz yağmurlar yağdı
Ayrılık mı sen mi yoksa sevda mı
Hangisi sebebim olur"
kalbi kırılmış olan bir insanın dinledikçe kendinden birşeyler bulup efkar dağıttığı güzelim funda arar şarkısıdır.*
dinlenesi şarkılar listesinde ayrı bir yeri vardır.
en can alıcı yeridir:
Sen gittin,
karşı tarafın elinde tutabilmek için çok özenli davranmasını, hatta onu incitmemek için neredeyse sevmemesini gerektirecek kadar hassas kalp. *
fehmi yaşar'a ait farklı bir türk filmidir. yanılmıyorsam 89-90 senesinde çekilmiştir. türk sinemasının ihtiyacı olan sanatsal yapımlardandır ancak yeterince iyi demek zordur.
1990 yılında Fehmi Yaşar tarafından senaryosu yazılan ve yönetilen filmde Genco Erkal, Şerif Sezer, Deniz Gökçer, Füsun Demirel gibi karakter oyuncuları rol almıştır.
mükenmel bir yorumcu ile hayat bulan mükenmel bir eserdir.
onarması diğer kalplere oranla daha kolay kalptir. kırınca japon yapıştırıcı ile onarılasıdır.
"aşk bizi terk etti." kısmı insanın içini dağlar.
fazlaca can acitan bir sarki özelikle su kismi.
Artık dönsen de
Gecmez ki bu kırıklar..
çok derin anlamlar içeren nesnedir, özellikle hediye olarak verildiği zaman. şaşırdım kimse yazmamış açıklayalım o zaman. birisine hediye olarak veriyorsunuz aslında demek istedikleriniz tam olarak şu olur: ben sana o kadar çok değer veriyorum ki, zamanla kırılgan bir yapım oluştu sana karşı. söylediğin küçük bir şey bile beni incitebilir. ona* iyi bak; kaybettiğin anda bir daha toparlayamamak üzere dağılır. beni de kaybedersin.

ha eğer bu mesajı anlamıyorsa hediyeyi alan eşşeğin önde gidenidir. oturup anlatınız ki aklı başına gelsin*.
bugün tesadüfen pikniktube da dinlediğim bir şarkı içinde geçen sıfat tamlaması.

şarkı:

http://www.pikniktube.com...Gen%E7%5FYetenek%5FSerkan
sevgisi, aşkı camdan olan kişinin kırılganlığı çabuk olur(muş).. e sen topraktan geleni yine gideceği toprak gibi seversen, bu kadar ateş'e camdan kalpte dayanmaz, toprakta dayanmaz, topraktan olan camda.. e sonra yandığına mı yanasın, kırılan cam parçalarından kesilen can'a mı! aşk'ın ateşi varsa kalp camdan olmaz.. o ateşe cam dayanmaz kalpte..
güncel Önemli Başlıklar