bugün

avrupa da çok moda olan,bir zamanlar bizde de uygulanmış ama başarılı olamamış yarışma programı.
bir zaman show tv'de yayinlanmis, sunucusunun gicik tavri fazlasiyla antipati topladigi icin yayindan kaldirilmis yarisma. ayrica selam dunyali ben turkum adli kitapta su sekilde anlatilmistir. *

--spoiler--
- karsima gecmissiniz durruk gibi bakiyorsunuz. heyecan var di mi? beter olacaksiniz. burasi ana kucagi degil, reyting ocagi! canim cicim bitti. sen, fuat, gulme! en zor sorulari sana sormazsam bana da ahbap ortaminda safinaz demesinler! evet, fuat surrealizmin ablasi olarak bilinen meksikali kadin teknik ressam kim?
- eee. dilimin ucunda ama!
- yanlis. kandirmaya calistin bizi, boyle bir kadin yoktu. buse, "polis haydar" sarkisi hangi grubun bestesi?
- epen. eeea. ersen martin ve crazy dadaslar. banka!
- neye banka? yanlis. tugce, uzakdogu argosunda penise ne ad verilir?
- ay!
- alamadim.
- bilemedim.
- ninja baltasi! gulcin, jules verne "balonla bes hafta"yi kac haftada yazmistir.
- bilmiyorum, kimse de bilemez.
-ukalalik yapmak icin mi geldiniz buraya gulcin? kendi studyomda soysuzluk yaptirmam ben. bir kere agima dustunuz, bundan sonra bensiz bir hayat yok size. evlerinize gelicem, onurlarinizi kiricam! adresleriniz elimde. bora, sivas'in kangal ilcesi nesiyle unludur?
- üüü. şşş.. sucuk!
- yanlis. kopek!
- sizin bize hakaret etme hakkiniz yok. yok boyle bi sey.
- kopek sorunun cevabiydi fuat. nefret ettim senden. cagatay, hirsizlik sucundan cezaevinde yatan unlu fransiz yazar kimdir?
- eee. fransiz dediniz di mi? altinci lui desem.
- yanlis. dogru yanit jan jone olacakti.
jan jone seviyor allah!
- fuat, insallah seri gidersin! evet ekip, kim gitsin? fuat bu kereligine kurali ora!
- buse?
- gulcin!
- gulcin?
- buse!
- bora?
- cagatay!
- cagatay?
- yesim!
- ben birbirinden bu kadar tiksinmis bir ekip gormedim. ben bile bu kadar acaip degilim. herkes birbirini yollamak istiyor. ama uzgunum cagatay, yarismada yesim diye biri yok. aklin karismis senin, senin gibi adamin ta. neyse. cagatay gidiyor.
(elenen cagatay'in gorusu: onemli olan buraya katilmakti. ya da dur, ilk turda hır gibi elendim. onemi mi kaldi?
reyting ugruna insanlarin birbirini yemesi dogru mu? hani bir ekiptik, insan ekip arkadasini eler mi? kedi yavrusunu yer gibi. ya da bosver.)
- evet ekip, elimdesiniz daha. fuat, haydar pasa'nin bir donem ulkemizde de unlu olan gelini kimdir?
- jenifır haydar. yok, dur. kristin tayyar.
- yanlis. kristin haydar. buse, yilmaz morgul hakkaten gecekonduda mi yasiyor yoksa kolpa mi?,
- ben ne bileyim?
- diyosun. tugce, solculuk hastalik midir?
- olabilir, benim kucuk dayim trockist, arti sinuziti var.
- yanlis. trockistse farenjit olmasi lazim! gulcin, salkim hanim'in taneleri kac tanedir?
- nasil?
- erenkoy! bora, cuney arkin, kara murat disinda hangi tarihi kahramanin hastasi olmustur?
- battal. eee. battal bey!
- o daha cok turk-amerikan ortak yapimi diziye benzediç ben aslinda saglikli bir insandim, trt'nin new york'ta cektirdigi garabeti izleyince toparlanamaz hale geldim. dogru cevap battal gazi. evet sure bitti. kim gitsin?
- efendim?
- aa, sen kimsin?
- benim adim kim git sin. koreliyim. beni cagirmadiniz mi?
- yoo.
- cagirdiniz duydum. yakicam simdi burayi ben!
- ekip saldirin!
- ilhan mansiz saci yapin bana.
- allahim, mubarek gunde sana yemin, bi daha kimseye kotu davranmayacagim. cik burdan, kimsin sen?
- cinim ben! yan studyoda reha muhtar'in programi var. bir medyumun nisanlisiyim, dayanamayip reha bey'e saldirdim, beni programdan atti! sonra da seyircilere meksiko yaptirdi!
- ekip, kacmayin! beni de alin. gitmeyin. kimse gitmesin!
- mansiz saci yapin bana! *
--spoiler--
(bkz: herke$ kalsın)
(bkz: dagilin uleynn)
(bkz: ekşi gitsin)
elinde kırbacıyla ve deri montu ile bir gece rüyama girmiş cadolozun sunduğu, gereksiz bilgi sömnüren yarışma.
kankisi için (bkz: en zayıf halka).
(bkz: pikachu) *
anasını alan.
tüm brezilyalılar.
(bkz: ben gitmem)
bakkal market vs. yerlere kimin gideceğini belirlemek için de kullanılır.
aykut gitsin. bu kadar açık.
adadan mı?
giden gitsin, kalan sağlar bizimdir.
Troller gitsin er meydanı trollsüz olur.
siyasal islamcıların, küreselci liboşların ve teröristsever solcuların alayı.
ulu versiyonu için kim silik yesin şeklinde uyarlanan oyundur. gelen artı eksi oylara bakacağım eksi çok gelirse artık yazmam ekşiye takılırım ama artı çok gelirse yazmaya devam ederim mızıkçılık yapmayın.
akp tabiy ki, bu da soru mu yani! *
(bkz: weakest link)
hamdolsun artlar yağmur gibi geliyor. biliyordum çok sevildiğimi. evet..
Dürüst olmak gerekirse Sevmekten ziyade ben artıyı senin entrylerini gördükçe halime şükretmek için verdim. Gitme ki "ne insanlar var be o kadar malım falan ama benden beter durumda olanlar var işte" diyelim, evet.*
eksi gelirken neden sana bu kadar eksi gelmez demiyordunuz derler adama.
eskilerin tv oyunlarından biridir. kim gitsin oyunu bitmiş artı 13 oylamayla bana yaz yanındayız mesajı verilmiştir. k u d u r u n..
kızım sen şu anda son overlokçuluk yaparken frank bir zamanlar babasının yanıda ortaklarıyla beraber darphane gibi para basıyordu. sen şimdi çalışıyorsun ben memlekette yayla evimizde tazımla beraber av yapıyoruz. patronun seni çağırır makinada çalışırken telefonla oynanmaz. mevzuatı öğretmediler mi sana. gerçekten çok yazık..