bugün

namaz kıldıran insan.
farklı olarak: (bkz: ben)
aramıza yeni katılan tecrübeli yazar. arkadaşımdır,canımdır,program kritiklerinin vazgeçilmezidir,bi tanedir. hoş gelmiş,sefalar getirmiş..
onder anlamina gelen kelime aslinda.
(bkz: cemaat toplanin ben geldim)
osurması büyük felaketlere yol açabilcek insan.
(bkz: boktan olaylar)
utangac bir uludag sozluk yazari*
(bkz: the imam)
bir nevi basbakan.
(bkz: imam osurursa cemaat sıcar)
musluman rahip
efendim konuya açıklık getirelim: ilk önce şunu belirtmeliyim ki, utangacım dedim evet ben dedim. ama sözlükteki kızların bana mesaj atması için yaptım. biraz sonra bana mesaj atan arkadaşlara "asl pls??:))" şeklinde mesajlar atıp erkek olanlarını aralarından eleyeceğim. abazan imam olur mu demeyin. olur. kendimi bu kadar anlatıyorum fakat ironiden anlamayan arkadaşlar olursa çekinmesinler özelime beklerim. (bkz: tacizci imam) sonra şu konuya değinelim, bir taraflarından tanım uyduran arkadaşlar gerçekten de yaratıcılar. müslüman rahip lafını okuduğumda koltuktan düştüm gülmekten, ayrıca yazara da el sallayıp canım cicim tanışalım mı şeklinde de mesajlar atacağım. saygılar. (bkz: şimdi dağılın ulen)
hafif kirik oldugunu dusundugum yazar,eglenceli birine benziyo gercekten
(bkz: kendi reklamini kendi yapan yazar)
unutulmayan,unutulmaz kişi yazıyor sözlükte *
umarım adına yakışır dedirten yazar
(bkz: dalga gecmek)
(bkz: uludag sozluk merkez camisi)
yakışıklı, seksi, karizmatik, sevecen, sempatik, hoşgörülü, zengin, boylu poslu, romantik olduğu da söyleniyor.
entryleri gülümseten ve düşündüren, okunulası yazar.
ne yaptığını, ne yapacağını bilmeyen insan. denizi görünce romantikleşecek, sokakta duyduğu şarkıyı bütün gün diline dolayacak kadar sıradan. ve hatta öyle sıradan ki arada bir eski türk filmlerini izleyip ağlamaklı oluyor. seviyor, seviliyor. nefret etme huyu yok, edemiyor. terkedenlere selam edip, gelenlere hoş geldin diyor, o derece insani bir yapısı var ki, gülmek istediğinde gülüyor, ağlamak istediğinde ağlıyor. kendini tanımlamayı seviyor. anlattıkça anlatası geliyor. geveze saırım biraz da. can sıkıyor arada bir..
dört kollunun özel şoförü.
yalnız insan.
sadece insan.
egzotik insan.
ha şimdi bu adam şöyle bir insan, anlatayım azıcık.

-bilmem kaç yaşına gelmiş insanların, doğduklara andan itibaren duyduğu, bazen de konuşmaya çalıştığı dili öğrenemediklerini görünce çok sinirlenir.

-"ki" yi ayrı yazmayı beceremeyen insanlara gıcık olur.

-kullandığı dilin "pokunu" çıkaranlara ayar vermemek için kendini bir an bile tutamaz.

-bir de dilini kullanmayı bırak, öğrenmeye çalışmayan insanlardan koşar adım uzaklaşır. bilir ki öğretmeye çalışılınca, "faşistsiniz olum siz, köpeksiniz!" nidalarıyla kulakları tırmalanır.

-bazen faşisttir, bazen komünist, bunlara takılmaz.

-türkçe'ye dokundurtmaz. kendi dilini bile konuşamayanların ağzına kırmızı biber süresi gelir.

böyle adi, böyle köpek bir insan işte.
denyolar tarafından, artık hakaret amaçlı olarak da söylenen sıfat.

aynı denyoların son namazını, yine bu hazzetmedikleri önünde boylu boyunca uzandıkları, geniş yürekli kişi kıldırır.