bugün

samimiyetle söylüyorum ki çok samimi bir sanatçı. kalbi temiz be kardeşim. ne dese inanasın geliyor. cahil bildiğin cahil ama temiz kalpli. ondan kötülük bekleyemez insan. şu sanat camiasımıdır ne çükümdür içlerinde en efendi olanı, samimi olanı. insan olanı..
hiç bir ilgim olmamasına karşın son üç dört yıldır hiç bir kanalda görmediğim kadındır. haaa ben öküzüm, takip etmiyorum başka.
Halkın bağrından kopup geldiğini, sergilediği doğal hareketleri ile her seferinde gözler önüne seren, sempatik insan. Tarzım değildir o ayrı.
sesi ile rakı masası mezesidir. yeni rakı satışlarını arttırdığı kesin olan damar sesli şarkıcı.
bayan allah ıma şükürler olsun.
katıldığı programların sunucularına koala şeklinde sarılmak suretiyle variyet gösteren sanatçı.
(bkz: samimiyet enflasyonu)
alçak gönüllü olmak adına saçmalığın sınırlarını zorladığı gözlemlenmiştir.
özünden o derece uzaklaşmıştır ki; sulukule' nin yıkıldığından haberi yoktur. romanlardan onlar şeklinde bahsetmiştir.
tenekedir. hayır arkadaş sesi güzel gelmiyorsa sana bilmem nerede yapılan araştırmada kusursuz çıkmışsa sesi sende mi seviceksin?
Boş kadın.
Bi tane kendi bestesi yok etraftan alıyor sürekli ama ben şarkıyı anlamak için bestecinin yaşam tarzını halini tavrını görmek isterim. görmeden kavrayamam bu şarkı neden yazılmış?
zırt pırt beyaz showa çıkan sevgi yumağa hanım teyze.
bir tür bug.
mega star dedikleri adamla düeti vardır ki tadından yenmez. aşmıştır kendisini. buu tarz yeni şeyler bekliyoruz kendisinden.
asıl adı bahriye tokmak olan, ece ayhan'a göre jazz icra eden, benim pek sevdiğim ve aşağılanmasına anlam veremediğim yüce sanatçı.

kibariye'yi aşağılayanlardaki kompleks türünü, ibrahim tatlıses'i aşağılayanlarda da gördüm ben. şöyle açıklayayım: bir gün şeytana uyup karaoke bara gitmiştim, hatun arkadaşlar ama bilhassa tiki tabir edilen (koca götlü küçük memeli kot pantolonlu sarı saçlı ray ban gözlüklü memesinin yarısı dışarıda iyi öpüşen ama odun gibi sevişen kızlar) arkadaşlar da vardı. türkçe karaoke olacaktı. gittik, hatunlar seçiyor şarkıları, erkekler de. özellikle her gün yerin dibine soktukları ibrahim tatlıses'in parçalarını öyle nispetli el sallayışlarıyla söylüyorlardı ki, zannedersin ki groupie olmuşlar ibo'ya. ama nedir? topluluk içerisinde aşağılanmalıdır ki statü göstergesi olsun.

işte kibariye'yi aşağılamaya çalışanlar da böyle iki yüzlü bir gelenekten geliyorlar.
bir televizyon dizisi için aldırma gönülü seslendirmiş kendileri. keşke bir kez daha düşünseymiş dediğim insan.
nasıl bir piyasa stratejisi içerisinde olduğunu anlamakta zorlandığım kişi. son iki albümünde tarkan imzalı gülümse kaderine hariç tüm parçalar zaten albümler ile piyasada öyle ya da böyle trend olmuş, farz ı misal 2 sene boyunca bizleri bıktırmış 3. sene başında kibariye ile tekrar önümüze sunulmuş eserlerdir. bir albüm daha çıkartır ise nihayetinde beni kusturacak. prodüktörünün bu fikirleri hangi ruh hali ile gün ışığına çıkardığını da merak etmekteyim.
bir tek "nane nane"yi söylemeyen sanatçı. bari onu bırak da, o da gönlümüzdeki yerinde kalsın.
(bkz: makbule tokmak/#801627)
zamanında bir gazetecinin 'mtv izlermisiniz' sorusuna 'em tv izlerim em radyo dinlerim' şeklinde cevap vererek yarmış insan.
an itibariyle izel'in anlayamazsın adlı şarkısını star'da seslendiriyor. dünya'nın en iyi sesi.
eşinin şoför olduğu annesi tarafından cihana duyurulmuştur.
http://www.kibariye.net.tc
güzel bir ses, güzel bir yorum, güzel bir ruh. iyiki varsın dedirten bir sanatçı.
entel de insan diyerek bir kez daha körpecik beyinlerimizi dumura uğratmış şarkıcı.
roman ezgiyleriyle süslenmiş son şarkısına çektiği womanizer klibi tadındaki eserle hafızalarımıza annesinden daha derin bir iz bırakan sanatçı.
Zülüf dökülmüş yüze
Kaşlar yakışmış göze
Usandım bu canımdan aman aman
Dert ile geze geze

Gün doğdu aştı böyle
Gönlümüz çoştu böyle
Sen orada ben burada aman aman
Ömrümüz geçti böyle

Bu ellerde gez gayri
Katip ol da yaz gayri
Bir kazma al bir kürek aman aman
Mezarımı kaz gayri
*
kayahan'ın sarı saçlarından sen suçlusun adlı eserini bilinmeyen bir tarihte muhteşem seslendirmiş şarkıcı.*