bugün

ezel dizisinde barış falay tarafından canlandırılan karakter. rol adama cuk oturmuş.

otelin güvenliğinden sorumludur. geçmişde ezel'e büyük kelek yapmıştır.
dizideki en sağlam karakterdir.
yaklaşık 20 dakika kadar bir sürede asıl başrolün kendisi olduğunu anlamamı sağlamış, barış falay ın mükemmel bir şekilde hayat verdiği karakter. senayonun ibneliğinden arada bir kenan imirzalıoğlu ndan ayar alıyor bu bile dizideki karizmasına sekte vuramıyor bu adamın.
potansiyel bir dişçi lakabı.

müşterisiz!
ezel dizisinin kötüler grubundaki en havalı tipi.
bu akşamki bölümde aklı bir taraflarına kaçmış kişi.
dudakları bakışlarına, ses tonu duruşuna eşlik eden karakter. iyi oynanmış karakterin etkisi nasıl olur dersi vermektedir. adam göt olma durumunu bile nasıl oynadı gördük. helal olsun denilmelidir.
göt olma rekorları kıran ezel dizisi karakteri.
deri ceketi çok hoş markası ne acaba ?
(bkz: noluyo lan)
Tornavida Necdet gibi bir karakterdir. Tornavida necdet'i de ben uydurdum. işte böyle dandik bir karakter.
edit; kerpetensever çok herhalde.
ezel adlı dizinin psikopatı. rolü tam oturmuştur ve hakkınıda vermektedir. gerek ses tonu gerekse mimikleri ile oyunculuğunu ön plana çıkarmaktadır.
hafiften tugay kerimoğluna benzemektedir.
ezel dizisinin lokomotifi olan karakter. her ne kadar üzerine çok gidilse de hepsini göğsünde yumuşatıp golü atıyor. tabi rol kesme konusunda. yoksa diziden en erken ayrılacaklar listesinde ikincidir. birincisi için;

(bkz: tefo)
dizide şu ana kadar görülen 2 cinayetide gerçekleştiren isim. psiko-sempatik bir karakter.
dayinin "karde$" i...
ramiz dayı nın, kendisini madara ettiği dizi karakteridir.
barış falay'ın kendisine kerpeeeeeteeennnn aliiiiiii şeklinde uzatma takıntısına daha bir hasta olunası karakter.
fragmanlardan anladığımız kadarıyla bir dahaki bölümde ölümü tefo'nun elinden olacak olan ezel karakteri.

(bkz: en güvendiğin adamın elinden ölmekmiş mesele)
her bölüm yersin ayar
gönlün bahar'a kayar
fazla güvenme etrafina
tefo silahi kafana dayar.
dayı tarafından maymuna çevrilen ali'nin tüm bu olanların ardından tefo'ya güvenmesi aklıma yatmıyor. mutlaka çıkacak bi çapanoğlu bunun altından bence. tefo belkide farkında olmadan ali'ye çalışacak...
Ezel dizisinin en eğlenceli karakteri.
kral adamdır.
gençliğinde ömer'e ipneliğin hasını yapmıştır fakat, yine de seviyorum bu adamı yaa. *
(bkz: saatler olsun kardeş)
çok başarılı bir oyuncudur, ve bunu her bölümde gözümüze gözümüze sokuyor kendisi. bir insan bu kadar mı yaşar rolünü kardeşim ya,sinirlenmesi gerektiğinde adamın resmen gözü dönüyor, ağzından tükürükler falan çıkıyor, ve de bu kadar mı kötü adam olupta kendini sevdirir. aslında özünde iyi bir insan yatıyo bu alinin,bu bölümde tefoya artık bırakalım lan bu işleri tarzında konuşmasıyla da bunu da bize göstermiştir, yani vicdanlı bi adam bu. dayı ile arasında nasıl bir bağ çıkacak çok merak ediyorum, oğlu falan çıkmasın bünyem bu kadarına dayanmaz artık.

kelimeler yetmiyo kerpeten aliyi anlatmaya, süper adam, çok başarılı oyuncu, bide yakışıklı. *swh*
ali tefo el ele. ( canlarım benim )