bugün

şaşırmış kaba insan sözü. * * *
ne olduğunu sorgulamak isteyen kişi tümcesi.
forum ortamına dönmüş bir başlığı gördüğünde moderasyonun verdiği tepki... *
aynı saniyede aynı başlığa üç entry girilmesine verilebilecek yegane tepki.
hönk! ifadesinin sözlü anlatım biçimi.kullanımına göre şaşkınlık,öfke bildirebilir.

(bkz: what s happening here!)
yeşilçam da :
- nölüüyoor üüleeen ! diye kullanılan durum sorma tümleci.
noluyor ssid'li bir modeme baglanan bilgisayarin veya noluyor adli bir bilgisayarin local area network baglantisinin adi olabilir. *

ornegin ben revolterlan olarak adlandirmisim. isterseniz mahmut da yazabilirsiniz. * * *
(bkz: lan deme lan babam kızıyor lan)
(bkz: what is happening here mister ulan) *
(bkz: olanlar oluyor)
kızlı erkekli bir grupta sevgilisine birinin asıldığını hisseden/sanan erkek bireyin verebileceği tepkinin ses tellerine izdüşümü.
tuhaf durumlar karşısında verilen bir tepki.

(bkz: hakkat noluyo lan)
+ noluyo lan ?

- bir şey yok abi sakin ol, demet akalın şarkı söylüyor.
sözlük semalarında gerçekleşen kopush dedikolarından sonra yazar kardeşinizin verdiği tepki.
(bkz: kerpeten ali)
- noluyo lan?
- o"lan" şu kardeş. wireless i açıyosun lan baglantılarından kullanıcı adınla şifreni giriyosun. bukadar.
- çok naziksin.
iki kelimeden oluşan bir şaşırma ifadesidir. özellikle bir dizi karakteri var ki doğru yerde kullanınca bu kelime daha çok sevilir.

(bkz: kerpeten ali)**
gece gece hacetini tarlaya yaparken arkasından yanaşan azgın eşşee gören adamın sarfettiği sözcük olarak aklıma gelmiş söz öbee
baskın yapıldığında ya da birileri korkutulacağı zaman bunun modifiyeli versiyonu bağırılarak mekana girilir, insanlar korkutulur (bkz: noluyo lan burda).
halk ağzında "noolii burda" olarak da bilinen. sosyoloji de bir toplumsal yığına yaklaşırken söylenebilinecek sorgu tümcesi.*
son zamanlarda sözlüğe girdikçe sıklıkla söylediğim söz. harbiden de noluyo lan? sol frame de ya aptal saptal diziler, ya belden aşağı içinde zeka barındırmayan başlıklar, ya din islam namaz ateizm falan filan gibi hususlar, ya pkk ile ilgili gereksiz konular oluyor sürekli. sözlükten soğutmaya çalışan birkaç anlamsız insan var da bilerek mi yapıyorlar anlamıyorum. sürekli olarak kurcalanan şeyler var. sözlük güncel konuları başlıklar halinde bize sunan bir portal mı olmalı, magazinsel olan herşeyle dalga geçince kendini entel sanan zibidilerin at koşturduğu bir forum çakması site mi olmalı, yoksa gündelik hayatın parçası olan konuların internette sorunsallar halinde yansıması mı olmalı? demek ki bu sözlükte kıçını nasıl sileceğini bilmeyen, sürekli aşk ı memnu izleyen, karı kızla yatma hayali kurup kendini cool ilan ettikten sonra masturbasyon yaparken hayal ettiği şeyleri gerçekmiş gibi anlatmaya çalışan, aşkı memnu yu izleyip izleyip sözlükte anlamsız başlıklar açan, sırf belden aşağı olduğu için bir sözlükle ilgili binbir çeşit geyik açan, apolitik apolitik konuşup bi yandan da ben atatürkçüyüm ben pkk lıyım ben chp liyim ben akp liyim diye gerinen kazma adamlar var. kendinize gelin.

(bkz: sözlük yazarının isyanı)
"Noluyor lan?" dedi, canından oldu...
tam kafa atmak isterken kibarca kenndini kısıtlayan insan tepkisi.
matrak şaşırma sözüdür, bkz olarak kullanılmasını moderatörler pek sevmez. *
(bkz: lan deme lan babam kızıyor lan)